SUNOCO

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
peterp
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 30, 2015 12:45
Bydliště: Praha(povodom zo Žiliny)

Re: SUNOCO

Příspěvek od peterp »

A jak si bol spokojny z YACCO,ktorý si tam mal pred Castrolom?
1.Citroen Berlingo, 1.6 HDI, 68kW, 2013 /predaný/
2.Citroen C5, 2.0 HDI, 80kW, 2002 /nákupná taška,stále fachčí/
3.Citroen C5, 2.0 BlueHDI,110kW, 2015 /zlikvidoval ukroš na križovatke/
4.Citroen C5 2.0 BlueHDI, 110kW,2017 /miláček,dialničný expres/
Res
Příspěvky: 58
Registrován: stř dub 18, 2012 12:25
Bydliště: Praha

Re: SUNOCO

Příspěvek od Res »

Byl to Yacco 5W30 DE naprostá spokojenost. Nutno podotknout, že je přeci jen o pár stovek dražší. Byl tam jen přes zimu, protože auto jsem nově pořídil a původní majitel na výměny oleje zas tak moc nedbal.
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: SUNOCO

Příspěvek od kral »

Taky jsem tam mel castrol edge 5w30 ,ale jen na proplach motoru,po zahřátí rachtacka jak blázen, vubec se to s tím goldem nedá srovnavat
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: SUNOCO

Příspěvek od buřtyskřenem »

Nejsem sice zadnej znalec jako tady mistni borci, ale za sebe mohu rict zhruba toto: 5l Sunoco Gold 5W-40 za 625Kc. V autorizovanem servise nabizeji 3,3l Shellu 5W-30 za 1300Kc . A to se prostě vyplatí :D Jezdim na Sunoco cca 2 mesice a zatím velika spokojenost. Tento "levný" olej je prinejmensi stejne kvalitni jako třeba ten Shell.
Návštěvník

Re: SUNOCO

Příspěvek od Návštěvník »

buřtyskřenem píše:Tento "levný" olej je prinejmensi stejne kvalitni jako třeba ten Shell.
Ceny olejů v autorizovaných servisech jsou kapitolou samu pro sebe, nicméně i ten Shell Ultra 5W-40 (příkladem) se dá sehnat na netu defakto za podobné peníze, jako to Sunoco Gold 5W-40.
Jediný problém je v cenové politice autorizovaných servisů. :evil:
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: SUNOCO

Příspěvek od renal »

Colommbo píše:adosM: Ani na jednom z kanystrů (5W50, 10W60) jsem datum výroby nenašel. Nevadí mi to... :)
Colommbo, jak jsi spokojený se Sunoco Synturo Racing 10W60 (SH) - myslím zimní starty, spotřeba oleje, atd...díky.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: SUNOCO

Příspěvek od Colommbo »

renal: S olejem jako takovým jsem velmi spokojen, ale "motorové" výhody tohoto oleje při svém režimu ježdění plně využít a ocenit nedokážu, hlavním důvodem jeho použití byla zvědavost, jestli v porovnání s předchozím 5W50 trochu poklesne spotřeba oleje. Jelikož zůstala +- stejná, vrátím se s příští výměnou s vysokou pravděpodobností k 5W50, pro moje ježdění dostačující. Se zimním provozem zkušenost nemám, olej jsem nalil v květnu a najel zhruba šest tisíc (kujva, už tolik...? :o )
P.S. Sunoco 5W50 považuju pro můj motor za ideální volbu, včetně starého dobrého API SH. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: SUNOCO

Příspěvek od renal »

Colommbo píše:renal: S olejem jako takovým jsem velmi spokojen, ale "motorové" výhody tohoto oleje při svém režimu ježdění plně využít a ocenit nedokážu, hlavním důvodem jeho použití byla zvědavost, jestli v porovnání s předchozím 5W50 trochu poklesne spotřeba oleje. Jelikož zůstala +- stejná, vrátím se s příští výměnou s vysokou pravděpodobností k 5W50, pro moje ježdění dostačující. Se zimním provozem zkušenost nemám, olej jsem nalil v květnu a najel zhruba šest tisíc (kujva, už tolik...? :o )
P.S. Sunoco 5W50 považuju pro můj motor za ideální volbu, včetně starého dobrého API SH. :wink:
Díky :-) to jsem potřeboval vědět...mám v mazdě 626 5W50 a pořád dolejvám :-( a taky jsem si myslel, že to můžu použitím 10W60 trochu vylepšit, tak asi ne :-(
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: SUNOCO

Příspěvek od Colommbo »

Bude to asi případ od případu, resp. motor od motoru, v tom mém jsou (na 99%) příčinou gufera ventilů. Po zkušenostech a radách i z tohoto fóra jsem chtěl zkusit výševiskóznější náplň, naděje se však nenaplnily natolik, abych měl pádný důvod u šedesátky zůstat. Sunoco 10W60 je jistě špičkový olej, ale, jak už jsem psal, jeho vlastnosti nevyužiju, proto pro mne bude návrat ke kořenům (tři a půl roku 5W50) optimální volbou nejen s ohledem na častý zimní provoz i na krátké cesty. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Taák od cca května mám v motoru Yacco VX 500 10w40 api SL. Bmw 320i rok 1995. Za poslední rok už 4 výměna po 3 tis km. Už se to pěkně uvnitř čistí. Před rokem mě tam zhrozilo pod víkem docela bordel. Po 3 tis km je Yacco už taky poměrně černý. Odpustíl jsem přes stříkačku a hadičku z vrchu 100 ml a už zase černota. Takže yacco čistí taky dobře. Nechám ho tam ještě max 1000km a na zimu tradá Sunoco synturo gold 5w40 api SL. Ale tímto Yaccem co tam je ted, už dál kašlu na čistění motoru. Už to jde do peněz. Myslím že stačilo. Přes zimu tam budu sypat Sunoco 5w40 nebo Yacco VX 1000 5w40 LL a přes léto 10w40 yacco vx 500. Výměna co půl roku a po 5-6 tis km. Vzhledem k nájezdu motoru to motor jen uvítá. Časté prohnání do omezovače ( samozřejmě na zahřátý motor) + aditiva Millers oil do benzínu a výměny oleje udělali své. Jednoho chladnějšího rána v létě jsem se na 3 km rovince v pohodě dostal na poslední 5 kvalt do omezovače na 220 km/h. Při stáří auta 20 let a nájezdu 300 tiskm a možná ještě stočený všecka ucta k těm motorům. Škoda že nemám 325i.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: SUNOCO

Příspěvek od lengy60 »

Jen malá technická,Sunoco Synturo Gold 5w40 nemá API SL,ale SN/SM.
http://www.sunoco.cz/upload/technicke-l ... D_5W40.pdf
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

Jen ještě menší technická, Sunoco Synturo Gold 5w40 (ale není to dlouho) nemá API SL, ale SN/SM
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Jen ještě menší technická, Sunoco Synturo Gold 5w40 (ale není to dlouho) nemá API SL, ale SN/SM
Áno vím ale ještě se dá sehnat na jaknaauto a bezoshop stále api SL.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: SUNOCO

Příspěvek od Jezevcik »

Raději si to u těch prodejců ověř. To, co píší, může být neaktualizované a je to celkem běžné.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Jezevcik píše:Raději si to u těch prodejců ověř. To, co píší, může být neaktualizované a je to celkem běžné.
Tak samozřejmě jsem tam psal.
Odpovědět