Interval výměny

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Interval výměny

Příspěvek od Návštěvník »

Když si ve Švýcarsku koupíš nové auto, v knížce k němu máš napsáno, že v případě ztížených provozních podmínek (což je v tamním pojetí všechno kromě "dálnice" - tj. limit 120 km/h s množstvím úseků omezených na 80 km/h) je třeba zkrátit lhůtu výměny oleje NA POLOVINU. Nedodržení tohoto doporučení ovšem neznamená porušení záručních podmínek.
šulda

Re: Interval výměny

Příspěvek od šulda »

jerome píše:spravny interval vymeny je velmi dolezity na zivotnost motora :wink:
Pokud nebudeme počítat všechny součásti jako motor tak nejen motoru :wink:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Interval výměny

Příspěvek od Jezevcik »

jerome píše:...ma stare Uno Logo 1.4 TDi....
Jerome, to Uno mělo přímý vstřik?
Naposledy upravil(a) Jezevcik dne sob dub 19, 2014 11:06, celkem upraveno 1 x.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Interval výměny

Příspěvek od jerome »

šulda píše:
jerome píše:spravny interval vymeny je velmi dolezity na zivotnost motora :wink:
Pokud nebudeme počítat všechny součásti jako motor tak nejen motoru :wink:
Uplny suhlas Obrázek Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
miki

Re: Interval výměny

Příspěvek od miki »

no ale až niekto bude vedieť povedať teraz je správny čas na výmenu oleja v tomto aute tak to bude na Nobelovu cenu za tribotechniku.... si len myslíme že je " správny " lebo taký je ten čo nieje ani veľa ani málo a to nevie nikto. Teda ak to nebudeme vedieť lacno doma pomerať tak to vedieť nebudeme....
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Interval výměny

Příspěvek od jerome »

Jezevcik píše:Jerome, to Uno mělo přímý vstřik?
Pravdepodobne nie. :| Toto su diesly co isli do Una podla wikipedie :
1.3D I4 1301 cc 8 SOHC 45 PS (33 kW) at 4,200 rpm 112 N·m (83 lb·ft) at 2,000 rpm 1983–1989
1.4 TD I4 1367 cc 8 SOHC 72 PS (53 kW) at 4,800 rpm 128 N·m (94 lb·ft) at 2,500 rpm 1986–1995
1.7 60D I4 1697 cc 8 SOHC 58 PS (43 kW) at 4,600 rpm 100 N·m (74 lb·ft) at 2,900 rpm 1986–1995
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Interval výměny

Příspěvek od jerome »

miki píše:no ale až niekto bude vedieť povedať teraz je správny čas na výmenu oleja v tomto aute tak to bude na Nobelovu cenu za tribotechniku....
Mozes mi tu cenu vybavit :wink:
Neviem ako u ostatnych automobiliek ale Honda mne stanovila vymenu oleja po 10.000km a za stazenych podmienok tj kratke trasy,caste starty po 5.000km tj moj pripad (gro jazd 5km) a viem ze po 5.000 je ten spravny cas na vymenu 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
v.vilik

Re: Interval výměny

Příspěvek od v.vilik »

A co auta s TOG senzorem?
Návštěvník

Re: Interval výměny

Příspěvek od Návštěvník »

A co jako? Vždyť to není žádné čidlo "kvality" oleje! :mrgreen:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Interval výměny

Příspěvek od skodovkar »

Znám jen tenhle TOG :idea:
Obrázek
v.vilik

Re: Interval výměny

Příspěvek od v.vilik »

Návštěvník píše:A co jako? Vždyť to není žádné čidlo "kvality" oleje! :mrgreen:
Tak jěště jednou, jinak. Jsou tu příspěvky, a některé podložené doporučením výrobce, určit si interval výměny podle provozu. OK. Jak u auta s tímto senzorem a příslušnou elektronikou?
Návštěvník

Re: Interval výměny

Příspěvek od Návštěvník »

v.vilik píše:... Jak u auta s tímto senzorem a příslušnou elektronikou?
Příklad z praxe: Octavia I s benzínovým motorem 2,0 85 kW provozovaná prakticky výhradně ve městě (jízdy v délce do cca 8 - 10 km, prakticky vždy s vychladnutím motoru před každou další) posílala na servis po 8 - 8 1/2 tis. km. Auto bylo služební, nechali ho přeprogramovat na pevný interval 15 tis. km/1 rok.
Itall

Re: Interval výměny

Příspěvek od Itall »

šulda píše:
Itall píše:To bych nedal, páč s velkým traktorem jsem nejezdil. Jel jsem pouze s traktorem Octavia 1,9 TDi 8) .
Pak to vypovídá o tvé inteligenci když něco, přirovnáváš k něčemu co neznáš :mrgreen:
Přesněji tedy - velký traktor jsem neřídil, ale vezl jsem se několikrát s různými.
PD je ještě o něco horší, viď? Chápu...
šulda

Re: Interval výměny

Příspěvek od šulda »

Bohužel nechápeš a nevím zda to zvládneš. Někdo je na tlustý, někdo na hubený, jeden na tříválec a jinej třeba na priority který převáží nad neduhem (radši občas ukřičenou co mě dobře odbaví, než tichou fošnu :mrgreen: ) atd.
Itall

Re: Interval výměny

Příspěvek od Itall »

Možná je to jen tím, že na sluch jsem celkem citlivý.
Ale také - kdybych si pořídil auto za půl melouna (což já nedělám), předpokládal bych, že v něm bude motor, jehož akustický projev (jako součást komfortu ve voze) bude odpovídat ceně auta.
Odpovědět