Pančování oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

to jóžin: Nejseš mimo mísu :?: :roll: A buď rád, že žiješ v blahoslavené nevědomosti.... :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fabia353ZZ

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Neviem či to sem už niekto daval ale tak le pre oživenie.Clovek aby pri Catsrole zobral 50stranovi navod priamo od nic :)

http://www.edisk.sk/sk/stahni/31517/pad ... .67MB.html
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Pančování oleje

Příspěvek od skodovkar »

Díky, zajímavé :idea:
Návštevník SK

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Návštevník SK »

Fabia353ZZ píše:Neviem či to sem už niekto daval ale tak le pre oživenie.Clovek aby pri Catsrole zobral 50stranovi navod priamo od nic :)

http://www.edisk.sk/sk/stahni/31517/pad ... .67MB.html
Už som to sem dával,tu je to:

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Návštevník SK » sob srp 03, 2013 19:48
Ako rozoznať falzifikáty CASTROL: http://eshop.ddauto.sk/userimages/padel ... evrope.pdf
Fabia353ZZ

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Fabia353ZZ »

Ok sorry necital som to cele :) Opakovanie matka mudrosti :)
Návštevník SK

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Návštevník SK »

To nič, v pohode :)
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Pančování oleje

Příspěvek od renal »

A zase...:-( zlatý Sunoco, Yacco a další " neznáme " oleje

http://www.autoweb.cz/takto-se-v-rusku- ... o-miliard/
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Pančování oleje

Příspěvek od jerome »

Tusim K-Classic 10W40 z Kaufiku bude istota :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
renal
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 26, 2014 9:36

Re: Pančování oleje

Příspěvek od renal »

Jiný nekupuju :-)
NOP

Re: Pančování oleje

Příspěvek od NOP »

Opět jednou opravdu profesionálně napsaný článek. Ale člověk už si zvyknul. Autor nezná původ olejů, neví, zda u uváděné částky se jedná o zisk nebo obrat a předkládá svoje ničím neodůvodněné závěry. Na mne to působí jako stáčírna olejů, což dle mých informací je také velmi zisková a tím pádem zajímavá činnost zvláště, pokud se nezdaní. A ty oleje mohou pocházet od oficiálních dodavatelů. Napadá mne Polsko, jejich petrochemický průmysl je na velmi dobré úrovni a údajně někteří výrobci olejů, no spíše přidavači aditiv do základových olejů těch několika dodavatelů toho využívají. Ale kdo ví? :roll:
To mi připomíná záběry ze současné Sýrie, které jsem viděl na kterémsi kanálu ze Slovenska, kde armáda zlého Asada obléhá jakési město, ve kterém se nachází vyhladovělí obyvatelé - záběry především vyhublých dětí, prostě šokující... :shock: Ale skutečnost, že tyto lidi zde drží jako rukojmí "hodný" ISIL, to už jaksi nikdo neřekl. A tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Oblbování je dnes dokonce součástí strategie na vládní úrovni... Kam ten svět spěje???
„Občas si nejsem jistý, jestli světu vládnou moudří lidé, kteří si z nás dělají legraci, nebo dementi, kteří to myslí vážně.“ Mark Twain
Kuba

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Kuba »

Ještěr píše:Poprosil bych odborníky na pančování, aby mi osvětlili rozdíl mezi následujícími kanystry. Díky!
Obrázek
Obrázek
Psal jsem k distributorovi a bylo mi odepsano toto:
Firma ExxonMobil vyrábí dvě různá balení, která jsou plněna stejným olejem. Jedná se o balení pro západní Evropu (nejčastěji prodávané jsou láhve o objemu 1 L a 5 L) a pro střední a východní Evropu (láhve o objemu 1 L a 4 L). Nevím, jaké balení jste zakoupil. Škoda, že jste nezaslal i fotografii. Dále dochází v současné době ke změně designu etiket, mohlo se stát, že jedna etiketa je starší a jedna je již novější. Obě názvosloví – Fully Synthetic i Mobil SHC Synthetic Technologie™ jsou běžně užívána a i zde dochází ke změnám z důvodu změn etiket. Mohu Vás však ujistit, že skutečně není rozdíl mezi olejem pro západní a východní Evropu. Vše je plněno na stejné výrobní lince ve výrobním závodě Notre-Dame-de-Gravenchon ve Francii.

Zajímalo mě to protože ho mám doma taky.Kuba
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

No s tím ujištěním nevím - proč by jinak dělali "západní" a "východní" balení :? Ale možná se pletu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Kuba

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Kuba »

Tohle mi odepsala jednatelka společnosti a pokud někdo nevěří ani jí tak potom nevím.Jinak až někdo nechá udělat nějaký rozbor oleje pro východ a pro západ a bude to mit černě na bílém že je to shit tak tomu budu věřit jinak mě to nechává chladným protože to jsou jen domenky.Kuba
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Pitris »

Napsal jsem možná se pletu a byl bych rád abych se pletl - jen mi není jasné PROČ to tedy odlišují :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Kuba

Re: Pančování oleje

Příspěvek od Kuba »

Jo to já taky nevím.Zajímalo mě to z důvodu že jsem ho koupil po přečtení některých témat tady na fóru.A pak se dočetl východní a západní tak jsem tam napsal.Olej jsem koupil u Autodily Cardo.
Odpovědět