Olej do 1.2 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Máchal »

Až bude nouze, tak hubeňouři budou nám, vypasenejm, ještě závidět :twisted:
Návštěvník

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

Až si nás budou grilovat... :lol:
Návštěvník

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Návštěvník »

Když přišly do výroby Fabie 1,2 HTP, s jednou jsem chvilku jezdil: do 80 km/h to šlo, mezi 80-100 krize, nad 100 katastrofa. Ale na druhou stranu je pravda, že ta, co s ní byl škodovkář na minulém srazu, byla docela použitelná.
bouchy

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od bouchy »

L_U_K píše: zvuk je teda dost nesympatickej vysokej až hysterickej tenor, ale v kopcích.....Nicméně trvam na svým: žádnej tříválec. :)
Mně přijde, že je to jakoby takový syčení - nevím, co to dělá, asi ten "high torque" :D :D Když potkám 1,4 16V (musim se otočit za štítkem, abych to ověřil, pokud není sundanej, jako u mě :) ), pak je to: Obrázek a to i přes "dieselový" chod. Hlavně to oproti tříválci je úplně tichoučký, při >80km/h
Leos

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Leos »

Ahoj, mám VW Golf MK6, r.v. 2010, 1.4 TSI, 90kW.
Najedu do 10tis. ročně, spíše okolo 8-9tis., 80% po městě, 10% dlouhé cesty okolo 200km, 10% do zahraničí. Styl jízdy spíš sportovní.
Jsem 2. majitel auta a podle všech znamení se zatím (140000 km) dával do auta olej jen z VW servisu při intervalech.
Mám olej Castrol 5W40 Magnatec (podle štítku nalepeného na dveřích), chci při další blízké výměně udělat obměnu a zůstat u ní.
Přemýšlím o Hellix, o kterém je i zmínka v těchto postech nebo o také hojně doporučovaném (a dražším) http://www.millersoils.cz/cfs-5w40-nt?c=191.
Můžu oba? Nebo je potřeba se dívat jinde? Podle např. toho druhého se asi nebudu VW normami řídit.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od jerome »

Dufam ze olej menis aspon raz za rok ? 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Leos

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Leos »

Ano, olej se měnil každý rok (předchozím majitelem) doložitelně každých +/- 25tis. km.
Já v tomto autě zatím olej nedělal, ale budu měnit cca. každých 12 měsíců. Možná bych mohl i po větším intervalu, i když nebudu mít LongLife.
e1H

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od e1H »

Od Magnatecu radšej ruky preč. Čo sa týka spomenutých olejov, všetky sú OK. Môj osobný názor ale je, CFS NT je na tvoje mestské jazdenie zbytočnosť. Ja jazdím v podobnom režime ako ty s 1.2 TSI (akurát viac km), a zatiaľ sa mi osvedčil Mobil New Life 0W-40.
Leos

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Leos »

Velice děkuji za reakce. Je mi jasné, že to je i "zbytečné" na moje ježdění. Každopádně chci pro svoje auto něco, ať mi pěkně šlape dalších 10 let. Takže pokud možno jen kvalitní věci. Proto jsem i napsal sem. Chci dát při výměně filtr K&N a pak řeším ten olej a to jsem chtěl "nechat na Vás"...
Mi šlo hlavně o to, jestli mi to VY JAKO ZKUŠENÍ A ZNALÍ doporučíte. Cena Mobilu je fajn, výměna za 0W-40 snad nebude nijakým nekalým znakem....
e1H

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od e1H »

Na ten filter KN sa vykašli, sú to zbytočne vyhodené peniaze. Hovorím to z osobnej skúsenosti.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od lefort »

Leos píše:...olej se měnil každý rok (předchozím majitelem) doložitelně každých +/- 25tis. km...
Nechci být špatným prorokem, ale pokud výměny probíhaly takto, obávám se, že už motoru nic nepomůže, esterový olej je zbytečnost.
A ještě jedna věc-po koupi ojetého auta je výměna oleje a filtrů první věc, bez které bych snad ani nestartoval motor :|
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Leos

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Leos »

Když motoru nic nepomůže, předpokládám doporučuješ jeho výměnu. Díky za radu i od tebe, zvážím to.
Pokud mám prověřené auto od známého v Škoda autosalonu a zaručí se mi, že ten olej přesně podle intervalu (předepsáno je 30.000km) proběhl, tak já jsem nastartoval při koupi. Omlouvám se za porušení nepsaného pravidla, že jsem si před Škodovkou nerozdělal vercajk.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od lefort »

Ta výměna "přesně podle intervalu" je právě ten problém. Pokud skutečně jezdil na Magnatec, který tam byl 25-30 tkm, tak bude uvnitř tolik bordelu, že bych se nedivil, kdyby motor odešel :?
viz http://totalcarmagazine.com/tech/2013/1 ... ur_engine/
Obecně jsou motory TSI známy velkou poruchovostí, některé pojišťovny v zahraničí je už i údajně odmítají pojistit :idea: proto ta poznámka o té nezáchraně...Pokud bych něco doporučil, tak urychleně demontáž ventilového víka, kontrolu množství usazenin, kterých tam bude asi plno a kontrola stavu rozvodů. Poté několik krátkých (max.5tkm) výměn na vyčištění motoru a modlit se...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Jezevcik »

Leos píše: Pokud mám prověřené auto od známého v Škoda autosalonu a zaručí se mi, že....

Prodejce Ti nic nezaručí, protože o tom ví kuloví. Akorát bude papouškovat to, co určuje oficiální firemní rétorika - což znamená, že je v pořádku měnit olej v dlouhých intervalech.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Leos

Re: Olej do 1.2 TSI

Příspěvek od Leos »

OK, rozumím leforte. Jenže takto by si nikdo nikdy ojeté auto nekoupil (bez modlení). Já navíc nekupoval auto od souseda na dobré slovo. Mám 100%ní historii, i když je to možná tak i jak píšeš ty. Jenže to už kdybych řešil, tak nemám nic.
Jsem z Brna, máte tady někoho poblíž kdo zvládne tu demontáž a kontrolu? :wink:
Odpovědět