Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

No co kdyby to Porsche řídil někdo důležitý a bylo by potřeba hodit vinu na někoho jiného ? Případně by taky za pokus stálo vymáhat škodu po řidiči kamionu, který drze jel v pravém pruhu rychlostí pouhých 80 km/h, čímž zdržoval přepravu VIP osob. Ikdyž podle fotky možná kamion stál nebo jel velmi pomalu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Četl jsem to. S "vesnickými převážeči čehokoli" (= blbci s vozíkem) mám smutnou zkušenost taky. Na podzim 2001 ještě s předchozí Omčou jsem už na výjezdu z jedné blízké vesnice předjížděl chlapa s Warťasem a (prázdným) vozíkem, když mi náhle začal odbočovat doleva do ulice. Strhnul jsem řízení, vyvrátil železný plot zahrady místního starosty a vyšplhal se mu na podezdívku (taky vyvrácenou.) Chlápek blikal doleva, ale neměl zapojený vozík (na co, dyť ho jen převážel do vedlejší vsi)... :twisted:
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/11/113 ... .jpg?ver=0
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Pitris píše:V tom autě ho pak hajzla měli rovnou dorazit :!: https://www.novinky.cz/krimi/445951-pol ... smeru.html
35 let, 18x trestaný a navíc s amfetaminem :evil: Teď ho budeme ještě živit....:x
Nie v aute ale zaviest osvedčené metody zo 17.storočia. Verejná poprava s náležitým mučením. To by si už jeho následovníci možno rozmyslelili,čo so dovolia.
Pitris píše:A že by 2222 znovu v "akci" :?: https://www.novinky.cz/krimi/446306-trp ... dosti.html
Edit: Sakryš, teď mě napadlo - nemá něco společného s "naší dvaadvacítkou" :roll:
kolkožeto dostali sudcovia do vrecka ? Zadarmo to určite nebolo.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Znalci mají pravdu v tom, že je normální leknout se, když něco z vozíku vyletí. Jenomže pokud řidič strhnul ve vysoké rychlosti řízení, tak nejspíš nedodržel od vozíku rozumný odstup a lekl se proto, že byl vozíku příliš blízko. jelikož v protisměru jel kamion, tak asi předjíždět nechtěl a prostě se jen tak ze zvyku na vozík lepil a následně pak neměl čas reagovat na nečekanou událost. Kdyby se ten plech nečekaně vynořil zpod vozíku, coby překážka dlouhodobě ležící na silnici, tak by to nejspíš dopadlo úplně stejně.

Nedodržování odstupu je na našich silnicích šílený nešvar - na dálnici vznikají řetězovky, při trochu větší hustotě provozu nejde rozumně uhnout z levého do pravého pruhu a pak se rychle vrátit zpět, předjíždějící na okreskách se nemají kam zařadit, ale jediné, co se furt řeší, je rychlost.

Já takhle už několikrát potřeboval dupnout na brzdu a nemohl jsem, protože by mi někdo skončil v kufru ...
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od BigBang »

A jak jsi to tedy vyřešil?
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Dalším typicky českých nešvarem je jízda těsně u středové čáry či dokonce levými koly až za ní, tedy v protisměrném pruhu, a to i na širokých vozovkách, kde by se v pohodě vyhnula tři, možná dokonce čtyři vozidla. A nikoli překvapující je, že tento způsob jízdy praktikují zejména starší a pomalejší řidiči bez ambicí někoho brzy předjíždět. :evil:

P.S.: Jednou jsem takovému sháněl levé vnější zpětné zrcátko, které si s podobným týpkem v protisměru vzájemně urazili na teoreticky čtyřproudé vozovce, kam se oni dva jaksi nevešli. :mrgreen:
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Zatím vždy bez nehody, ale jednou jsem kvůli audině nalepené na můj kufr (a konstalaci dalších vozidel okolo) provedl v 80 km/h odbočovací manévr bez brždění. Normálně bych tam zpomalil na 40 km/h, ale když jsem, hledaje odbočku skrytou za nákladním autem, začal zpomalovat a chystal se odbočit, tak jsem zjistil, že ten za mnou je tak blízko, že když zkusím ještě trochu zpomalit, tak mě během odbočování téměř určitě šťouchne "do zadku" se všemi důsledky, které takový šťuchanec má - v tomto případě bychom to narvali do zdi.

V praxi to znamenalo, že se na suchém asfaltu urvala všechna čtyři kola, podvozek ukázal svou neutralitu, ESP(VSA) nepochybně makalo jako o život a tak se kola chytla dřív, než jsem nás rozmázl o kamion zparkovaný v odbočce, tedy vyhnul jsem se i tomu kamionu. Do měsíce jsem se zbavil pneumatik Michelin Pilot Primacy, které se urvaly celkem ochotně a pořídil si mnohem lepší Goodyear Eagle F1A2.

V ostatních případech se řešení taky nějaké našlo. Párkrát jsem už radši jel jinam, než jsme chtěl, než bych riskoval náraz zezadu. (Znamení o změně směru jízdy samozřejmě dávám, v tom problém není).

Párkrát jsem doufal, že objekt na silnici nebude vyšší, než světlost podvozku, protože já bych sice dobrzdil, ale ten za mnou ani náhodou.

Jednou mi do cesty vběhlo prase, tak jsem dupnul na brzdu a následně jsem ji při pohledu do zrcátka musel povolit, protože vozidlo za mnou by do mě vrazilo zezadu. Našetěstí prase běželo správným smerem, takže místo tam bylo, já brzdu uvolnil, uhnul hodně ke kraji. Ten za mnou nebyl úplné dřevo, takže mě dokázal objet a málem tak prase běžící přede mnou ještě srazil sám - dobrzdil cca 8-10 metrů přede mnou, brzdili jsme oba z cca 90-100 km/h. Tehdy mě překvapilo, jak mizerně mu to brzdilo v porovnání s mým autem - odstup za mnou si původně udržoval na naše poměry ještě celkem rozumný, ale jakou měl reakční dobu samozřejmě nevím. Nicméně kombinace výše zmíněných pneumatik Goodyear Eagle F1A2, tlumičů Koni FSD a destiček Ferodo DS2500 očividně odváděla svou práci podstatně lépe než komponenty, které byly v tom druhém autě.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Blboň za volantem audiny za tebou si určitě řekl, jakej že to před ním jel trotl a zaplaťpánbu, že odbočil... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Dalším typicky českých nešvarem je jízda těsně u středové čáry či dokonce levými koly až za ní, tedy v protisměrném pruhu, a to i na širokých vozovkách, kde by se v pohodě vyhnula tři, možná dokonce čtyři vozidla. A nikoli překvapující je, že tento způsob jízdy praktikují zejména starší a pomalejší řidiči bez ambicí někoho brzy předjíždět. :evil:
Já to pozoruji u majitelů SUV - do pruhu, kam se s trochou šikovnosti vejde autobus i kamion se SUV nevejde, protože SUV je uberauto.
Tuhle jsem viděl v podzemním parkovišti supermarketu madam v Mercedesu GLS a kdyby to nebylo k pláči, tak by to bylo k popukání.

Motorkáři občas v zatáčkách jedou těsně u čáry nebo přímo po ní a zapomínají, že jim hlava a kus motorky trčí do protisměru. Na úzkých okreskách, kde je rozbitá krajnice jsem kolikrát nevěděl zda tím, že motorkáři zachráním život, nezrakvím sám sebe.

V buchlovických kopcích se takhle nějak dokonce kdysi srazily dvě motorky, jedoucí v opačných směrech.
Jelikož jsem tam motorkářům, jejichž hlava bývala v mém pruhu, uhýbal celkem pravidělně, tak jsem si jen pomyslel něco o božích mlýnech.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv srp 17, 2017 15:37, celkem upraveno 1 x.
Shi
Příspěvky: 1339
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Colommbo píše:Blboň za volantem audiny za tebou si určitě řekl, jakej že to před ním jel trotl a zaplaťpánbu, že odbočil... :mrgreen:
Přesně tak - trotl z venkova na dvouproudé pražské jednosměrce, kde bylo omezení na 80 km/h, odmítal jet v levém pruhu 100 km/h, protože hledal, kde že je skrytá ta odbočka. Byla bohužel skryta za zaparkovaným kamionem, takže jsem včas nevěděl kdy mám začít zpomalovat. Nicméně tím, že jsem zpomalil a dal najevo, že budu odbočovat, tak už se přede mě z pravého pruhu, kde se jelo 100 km/h rvalo auto- já tak nemohl pokračovat ani rovně a odbočit byla jediná možnost. K těžké nehodě mi tehdy chyběl fakt jen kousek a strážný anděl se docela nadřel.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Je to dobou, za volantem aby se věnoval řidič řízení, přemýšlí nad rodinýma a pracovníma problémy, nebo je řeší ze spolujezdcem.
Před čtyřiceti roky jsem jel se strýcem. Nekecám, řídil a nahlas si napovídal. Tady je stopka Loisičku, zastavíme, z prava z leva a jedem, přejezd to musím jet 60m třicítkou ale pootevřu okno, jestli neuslyším vlak......V životě naboural, ale jeho maximum bylo 70 km/hod.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Vím o čem píšeš,moje paní mi teď tohle dělala při kondičních jízdách taky. :D Jak daleko jsi s ním jel,já myslel,že mi z toho hrábne. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Dohromady néjakých 40 km. To byl jen příklad, on okomentoval každou ceduli, zatáčku, kdy má řadit (i okomentoval vymáčknutí spojky), a to před jízdou jak ve Vrchní prchni kontrola tlaků.....
Ještě že tehdy nebylo osázeno tolik značek kolem cest, jinak jsem byl na nejbližší cestě k Chocholouškovi.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět