Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Tak NC 750,v té krosverzi :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Tož pohodlně se sedí 2 lidem asi na tomhle. :D Na stejnojmenném filmu jsem byl blahé paměti asi 5x. :mrgreen: Obrázek
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Míro,to zde jeden člověk vlastní,resp jeho otec. Fakt pohodlí.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Míro,to zde jeden člověk vlastní,resp jeho otec. Fakt pohodlí.
Petře,tak to určitě ano,ale to není nic pro mě. :D Předevčírem jsem jel z Berouna do Sokolova a cestou se otevřelo nebe.Na těch zmydlených gumách co máme na služebáku to byl docela adrenalin,ale těch 4 maníků co v tom jeli na motorkách mi bylo docela líto. :cry: Chvíli po mě dojeli k benzínce a voda z nich jen crčela,já radši sucho a teplo. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Mě to neva,když jedu daleko,vozim s sebou nepromoky. Jezdim i v zimě,v dešti...,léta se koupu ve studený vodě,tak mi chlad nevadí. A mám hafo různého oblečení. Neřikám že je to ideál na motorku,ale nejsem cukrář. V suchu a za tepla jezděj jen fandové,já jsem motorkář.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Taky bych řekl, že někdy se jim zasteskne po přístřeší. Motorka je na cestování poněkud nepraktická, pročež na ní necestuji. Čopr má možná pohodlné sedlo, ale jinak je to obvykle mastodont s mizerným pružením. Takže ten komfort...
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

No jo, Pedro je motorkář, já jsem jen fanda a ještě neskalní, jen tak hobby :D .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Když někam jedu,v řádu set km,musím počítat s čimkoliv. Proto vozim i věci,které by to mohli pokazit. A to i různej vercajk,lanka,pásky,spojky,sřoubky,matky,pneulep,...,GO cestou neudělám,ovšem drobnosti na dojetí,opravím. Toto vozím ve dvou chopper rolkách,stále zavěšené na levé straně vedle sedla. Na pravé straně je v tomto místě vejfuk,tak tim i vyrovnávám rozložení váhy :P
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

A mít kostru ok,vyrazil bych za Durexem. V mojim okolí se nevyskytuje nikdo,kdo by jel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Petře,tak to určitě ano,ale to není nic pro mě....cestou se otevřelo nebe....
Existují kapotované motorky, kde když jedeš, tak - pokud vyloženě "nahoře někdo nepřevrhnul kýbl" :roll: nezmokneš / nepromokneš.... Já osobně jel na CBR asi 20minut v (takovým tom) "středním" dešti a měl jsem jen mokrý špičky na botách a vlhký rukávy mezi lokty a rameny. A ani nebylo nutno zvedat štít na helmě. Ale je fakt, že jsem nešel pod 50km/h - když se jede pomaleji, aerodynamika to už "neudrží" :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Tak mě přišlo, že kombinace sportovní a cestovně-sportovní gumy je docela dobrá. Někteří jí využívají kvůli srovnání životnosti přední a zadní gumy (sportovní na předek), já mám obuto opačně a není to špatné. S adhezí jsem totiž měl problém vzadu na původní D220FST, se sportovní Mišulí je to OK. Po přezutí předku jsou výjezdy ze zatáček rychlejší, díky Roadsmartu vpředu se dá lépe využít zadní sportka Mišule. Teď, když se ochladilo, přední Roadsmart je méně jistá na brzdy, ale zas vše jedu rychleji a o dost, to bych si s původní D220FST netroufl. Zadní sportka drží i v chladnějším počasí, v horku se už trochu "žvýká", Roadsmart vpředu drží za horka, v chladu trochu méně. Je dobré, že vždycky alespoň jedna guma drží výborně.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Včera 50 km v přívaláku,MTZ6 roadtec super! Hafo drážek dělá svý. Ale na suchu,nic moc.
Itall

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Itall »

Pedro píše:Včera 50 km v přívaláku,MTZ6 roadtec super! Hafo drážek dělá svý. Ale na suchu,nic moc.
Nezbývá, než vyrazit vždycky za přívalů... :D Super byly asi ty poladěný předky 8) :idea: .
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Když jsem vyjížděl,bylo sucho. A trochu vody dám i bez nepromoků. Nicméně jsem přijel jako p. Hanzlík,když šel s p. Kopeckým na kontrolu hrníčků...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Včera otočka na sraz s kumpány na Vysočině. Návrat ve 21h,bezva výlet.
Odpovědět