Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Pánové, Yaris je skutečně z Francie a přečtěte si, kdo ho navrhl. To mi připomíná, jak si Columbo v jednom bistru dává své oblíbené chilli a po chvilce si stěžuje obsluze, že to není ono. No a vrchní povídá "poručíku, řeknu to Heinrichovi" a Columbo opáčí "jak může někdo, kdo se jmenuje Heinrich, vařit chilli???"

Anglické Toyoty mají VIN začínající na SB.
http://www.auto.cz/toyota-yaris-se-v-ev ... -let-54242
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

NOVON píše:... jasně,stahovačky u okty jsou nic moc,to ví už snad každý majitel oktávky..Ale jsou stahovačky před face a face model.Ty novější už tolik nepraskají a když jo,tak se dají koupit ony inkriminované kluzné plastíky za kus cca 30 kč..Dá se to pořešit celkem levně a za 30 minut i s cigárkem...Jen se musí chtít,že jo..
Stále je to o tom, co kdo považuje za normální. Mně tedy zrovna nepřipadá normální smířit se s nějakým problémem jenom proto, že ho mají všichni (majitelé daného vozu).
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Zase bych z toho nedělal takové drama :lol: moje auto staré 5 let,žádný šunt není a pokud srovnám s XP tak rozhodně krok vpřed.Spíše se nesmí nechat člověk zblbnout nesmyslnými doporučeními výrobce,já měl to štěstí,že jsem si vygooglil tohle fórum. :mrgreen: :wink:
Krok vpřed je nový model šuntu, který je ovšem ve srovnání s japonskou konkurencí stále jen šuntem. Jenže aby Evropané kupovali japonské vozy, musela proběhnout konvergence, tj. v daném případě ponížení jejich úrovně na obvyklou hladinu evropských šuntů. :evil:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Slovy pana Balcara: „Jděte (už) s těma vašema japonskejma autama do prdele!“... :lol: :lol: :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

A proč jsi tedy to japonské auto nekoupil a dal jsi přednost evropskému vozu? :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Jezevcik píše:Pánové, Yaris je skutečně z Francie a přečtěte si, kdo ho navrhl.
staci pozret na stredovy panel a hned je jasne ze frantici tam nieco zanechali :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:A proč jsi tedy to japonské auto nekoupil a dal jsi přednost evropskému vozu...
... a tym si pekne nasral do huby ? :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Jarda už o tom tady někde psal a jestli se nepletu, tož důvody byly čistě aktuálně ekonomické a ekologické - o té vzdálenosti košile a kabátu to znáte, že...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:Jarda už o tom tady někde psal a jestli se nepletu, tož důvody byly čistě aktuálně ekonomické a ekologické...
presne ako dovody vacsiny ludi :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:Jarda už o tom tady někde psal a jestli se nepletu, tož důvody byly čistě aktuálně ekonomické a ekologické - o té vzdálenosti košile a kabátu to znáte, že...? :)
Jestli se nepletu, tak důvodem byly prý 2 bicykly 8) .
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

K motoru Toyota mě napadá - když jsem měnil vodní pumpu u P107 - že ta pumpa je spíše špatně navržená, než aby byla špatná tím, že je vyrobena v Evropě. Připadá mi to tedy jako věc Toyoty a nikoliv místa výroby v Evropě (původní pumpa byla japonské značky). Když byla ještě i nejakostní (možná tedy více "evropská"), vydržela třeba jen pár desítek tisíc km, je o tom psáno na různých fórech. Běžně, když je dobrá, vydrží kolem 80 - 100 tis. km, jako pumpy např. Fiatu (četl jsem na fóru jako běžnou věc). Mám za to, že Toyota se na tuto úroveň degradovala sama, Evropa za to nejspíš nemůže.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Ano, s bicykly máš taky pravdu, Vláďo. :wink: Jen abych ještě upřesnil ty důvody čistě aktuálně ekonomické a ekologické - bylo to, myslím, přímo v souvislosti s jeho prací v zahraničí v kombinaci s velice výraznou slevou na tento konkrétní typ vozu. Ale už dost mých spekulací, Návštěvník to možná sám vysvětlí, bude-li chtít. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Hele,vezl jsem zákaznici,jarise s manuálem,ale neměl spoju. Manuál 5q. Zná te to.? Ze Synkáče na Libuš.
Je fakt že něco podobného jsem zažil ve Smart fourtvo, ale tam to fungovalo ináč.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:
Colommbo píše:... jestli se nepletu, tož důvody byly čistě aktuálně ekonomické a ekologické...
presne ako dovody vacsiny ludi :wink:
Colommbo to sice napsal správně, ale jerome to dezinterpretoval. Potíž je v tom, že "většina lidí" se najednou neocitá v situaci, kdy je nucena vzdát se vozidla, s nímž je maximálně spokojena, jen proto, že se přestěhovali někam, kde to vozidlo není registrovatelné (důvod ekologický). No a když chtějí jezdit, je pro ně výhodnější pořídit si auto nové, než ojeté (důvod ekonomický). A to, že jsem si pořídil kompletně vybavený vůz střední třídy, kam se mi naležato vejdou dva bicykly (to byla moje zde již zmíněná podmínka), za cenu slušné Fabie, byla už jen taková třešnička na dortu daná čirou náhodou.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše:...upřesnil ty důvody čistě aktuálně ekonomické a ekologické...přímo v souvislosti s jeho prací v zahraničí v kombinaci s velice výraznou slevou na tento konkrétní typ vozu...
Návštěvník píše:...je nucena vzdát se vozidla...se přestěhovali...není registrovatelné (důvod ekologický)...pořídit si auto nové, než ojeté (důvod ekonomický)...kompletně vybavený vůz střední třídy...za cenu slušné Fabie...
Tož jsme se docela shodli... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět