Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bouchy

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bouchy »

Návštěvník píše: Asi do té polstrované cimry také patřím, poněvadž si neumím vysvětlit jinak, než jak jsem to zde již popsal, proč mne právě řidiči těch např. "haťapek" mají "za každou cenu" (a přesně tak, jak jsem to v uvozovkách napsal) potřebu předjíždět zejména v úsecích s opodstatněným rychl. omezením. Ne že bych to snad nedokázal unést, jen mi vadí, že mne při tom manévru obvykle omezí...
Tak zrovna to (htp za každou cenu) se mi snad ještě nestalo, nebo si na to nevzpomínám. Neberu v potaz víceproudé silnice, poskakování po městě (které se těmto spěchačům vymstí nejpozdějí na další červené). Ačkoli zrovna u škodovky (ani jinde) nepoznám motorizaci, pokud si ji nepřečtu, nebo to není ono hvízdání, tohle neřešim, pokud to není sebevražedný manévr někde proti horizontu/zatáčce,... ale jak píšu, ještě jsem to nezažil. Když mě předjede dražší a z principu výkonnější auto, jsem trošku rozmrzelý, protože se takřka nikdy necítím být brzdou provozu, výkon maje malý. Ale co, pokud je to aspoň trochu přehledný úsek, ať jede. Já chci jet za 6,3, on chce jet za sedm nafty... Měli by si odvyknout předjíždět tam, kde vědí, že zrychluji (opouštění obce). A taky na víceproudu předejetím "nevyplňovat" ten prostor mezi dvěma auty, co slouží na reakci. K tomu výkonu/objemu - co člověk vidí v médiích za těžké nehody je 40% převýkonované krámy (superauta/tuzing), 40% neudržované popelnice (rozhodně ne všechny felicie jsou neudržované, apod.) no a 10-20% je tak ten zbytek (aby to dalo 100%, auta 2-10 let). A z motorek? Ty smrťáky jsou z 90% na silných motocyklech - jawy, babety, skútry málokdy.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Asi do té polstrované cimry také patřím, poněvadž si neumím vysvětlit jinak, než jak jsem to zde již popsal, proč mne právě řidiči těch např. "haťapek" mají "za každou cenu" (a přesně tak, jak jsem to v uvozovkách napsal) potřebu předjíždět zejména v úsecích s opodstatněným rychl. omezením. Ne že bych to snad nedokázal unést, jen mi vadí, že mne při tom manévru obvykle omezí a nezřídka i ohrozí, no a že je poté, po skončení omezení, mám opět před sebou, tedy jsem nucen řešit, zda je mám vůbec předjíždět, abych se v příštím úseku s rychl. omezením vystavoval opakování téže nepříjemné situace. Naneštěstí jde o jev zejména v ČR natolik rozšířený a těch "haťapkářů" (to teď nemyslím doslova) je tolik, že asi bude lepší na silnice vůbec nevyrážet. :cry: Anebo uplatnit recept, který jsem zde prezentoval. :wink:
Já ti ale popisuji stále dokola sice ten samý příběh,ale v obráceném gardu a pro osvěžení to klidně zopakuji. :D Tedy jedu po silnici,kde díky hustotě provozu nemá smysl předjíždět,takže klasický vláček,vinoucí se rychlostí 90-100km/h krajinou.Tu se na rovince přiřítí "hrdina" z nadupanou károu a předjede mě,případně ještě toho přede mnou.Následně vláček vjede do zatáček a onen "hrdina" jede tak,že zbrzdí mě nebo i toho přede mnou.Vyjede se ze zatáček a rychlost se k překvapení všech nezvyšuje a záhy zjistíš,že tohle pako má zřejmě neodkladný hovor,takže předjedeš.Tedy pokud se ti za ním nechce táhnout rychlostí 70km/h a čekat,až "hrdina" vyřídí ten veledůležitý hovor.Při přejíždění mrkneš na řidiče,vidíš ten pohrdavý pohled a už víš co přesně bude následovat.Okamžitě se na tebe nalepí,aby ti ukázal.V mém případě má holt smůlu,protože mě tyhle manévry nechávají ledově klidným a okamžitě nastupuje z mé strany předpisová jízda,tedy 90 v obci 50 a náramně se bavím.Naprosto ideální je,když pak následuje úsek s několika omezeními na 40 nebo 70 km/h,kde dle předpisů nelze předjet,to už z vozu za mnou stříká adrenalin větracími otvory.Pak následuje zkrat a v další obci,nejlépe přes plnou a kolem ostrůvku vlevo tě předjede,aby v dalším úseku levá pravá jel zase jako z hn...m.Znovu opakuji,že se v naprosté většině nejedná o žádné mlaďochy,ale pány středního věku.Takže já nemám problém s tím,že mě někdo předjede,nejsem puritán a když někdo spěchá tak,že porušuje předpisy,tak je to jeho boj.Ovšem jen do té doby,než začne omezovat,či dokonce ohrožovat mě.A ještě větší hitparáda je,když ti tohle předvede "borec" z kamiónem,to už je pak na tečku.Takže závěrem,pokud mě někdo předjede,tak ať jede do pryč a ne že se mi pak bude motat před kapotou a dělat prasárny.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:No já ti nevím,ale není to tak dlouho,co ukazovali nějakého mladého mamlase,kterak rozstřelil Porsche Cayenna o sloup a nějak mu to dvoutunové auto s 10 airbagy k dalšímu žití nepomohlo. :?
Evidentně si opět nerozumíme: já píšu o začátečníkovi, kterému ke šťěstí úplně postačí prosté zjištění, že "to jede", ale zkoušet v zatáčkách to nebude, poněvadž si uvědomuje "sílu své zbraně". :lol: Ti ostatní ať klidně skapou, tedy pokud s sebou nevezmou nikoho jiného. A jsem přesvědčen o tom, že většina z nich tak učiní za volantem nějakého sračkoidního auta, kde si "sílu své zbraně" jen vsugerovali. :idea:
Projdi si prosím zdejší vlákno o nehodách,prdlajs si uvědomují.Ve většině případů totiž mají ty vytuněné TDI a touhu se před kamarády(kamarádkami) ukázat.A aby byli ještě větší hrdinové,tak si něco střelí.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Bouchy a lengy60, asi se pohybujeme po jiných komunikacích, tedy já nejspíše v nějakém antisvětě.

Typický příklad? Úseky s omezením na opravované D1, kde je provoz sveden do dvou úzkých pruhů v jednom směru: na limitu 80 se jede 100 (OK, když tak jedou všichni, proč ne), jenže pak "vláček" dojede autobus či náklaďák jedoucí "jen" 90 a nastává peklo. "Vláček" obvykle zpomalí, poněvadž většina si uvědomí, že do konce omezení zbývá pár km, tak raději počká. Jenže v tom se zezadu přiřítí např. oni "haťapkáři" (nebrat doslova, mířím obecně na řidiče podmotorovaných aut), kteří právě teď vycítili možnost oplatit těm ostatním vpravo onu potupu utrpěnou na předchozím volném úseku, zvláště pokud byl proti kopci, a začnou se cpát dopředu. V zásadě je to problém spíše pro ně a právě předjížděný autobus či náklaďák, jenže když mezi nimi dojde ke "kontaktu", pak mají problém ti vzadu a dokonce i v protisměru (zažil jsem :evil: ). No a i pokud se jim to povede, pak je mám na volném úseku opět před sebou (a tak stále dokola)...

Naopak když mne předjede nějaký skutečný rychlík, předjede mne jen jednou. A velmi rád mu ještě udělám větší místo. :)
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Projdi si prosím zdejší vlákno o nehodách,prdlajs si uvědomují.Ve většině případů totiž mají ty vytuněné TDI a touhu se před kamarády(kamarádkami) ukázat.
Potíž je v tom, že lidé mají tendenci zůstávat na povrchu, na vnějších projevech vnitřních příčin, které jim zůstávají skryté, poněvadž podívat se tzv. pod slupku vyžaduje vůli, úsilí, soustředění a v neposlední řadě snahu pochopit motivy. Už proto lidé chtějí dostat snadno uchopitelnou "pravdu", v případě potřeby řešit nějaký problém pak co nejjednodušší, nejsrozumitelnější, nejsnadněji a nejrychleji uplatnitelný a zároveň nejlacinější recept.

Tak tomu bylo vždy. Jenže dnes k tomu přistupuje ještě i uměle vytvářená "pravda" nejstravitelnější pro většinu (tomu slouží marketing a public relations), v poslední době bohužel ještě i požadavek politické korektnosti (tomu slouží politika). A tak žijeme v zajetí uměle vytvořené "pravdy" a bojíme se byť jen pomyslet mimo "hlavní proud" vymezený politickou korektností.

Proto se musím zeptat, zda jsi vůbec četl "můj recept" a kde v něm vidíš "vytuněné TDI"?
bouchy

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bouchy »

Návštěvník píše:Bouchy a lengy60, asi se pohybujeme po jiných komunikacích, tedy já nejspíše v nějakém antisvětě.

Typický příklad? Úseky s omezením na opravované D1, kde je provoz sveden do dvou úzkých pruhů v jednom směru: na limitu 80 se jede 100 (OK, když tak jedou všichni, proč ne), jenže pak "vláček" dojede autobus či náklaďák jedoucí "jen" 90 a nastává peklo. "Vláček" obvykle zpomalí, poněvadž většina si uvědomí, že do konce omezení zbývá pár km, tak raději počká. Jenže v tom se zezadu přiřítí např. oni "haťapkáři" (nebrat doslova, mířím obecně na řidiče podmotorovaných aut), kteří právě teď vycítili možnost oplatit těm ostatním vpravo onu potupu utrpěnou na předchozím volném úseku, zvláště pokud byl proti kopci, a začnou se cpát dopředu....
Asi ano. Z omezení na D1 mám docela respekt, vždy vpravo a hodně se soustředím na svodidla, střelcům se uhybám. Ta osmdesátka je hloupá rychlost - co řadit? Proti kopci trvale 4, jinak 5, asi. Víc než htpaři mě se*e manýr různých kamioňáků - mám tam limit 86, tak předjedu toho, co jede 83... Vláčky na vytížených dálnicích, to je téma na delší hovor, na styl vláčkařů mám vlastní názor. Třeba jakože je slušnost počkat, až předjede první za pomalým vozidlem - ne od posledního.
Návštěvník píše:
lengy60 píše:Projdi si prosím zdejší vlákno o nehodách,prdlajs si uvědomují.Ve většině případů totiž mají ty vytuněné TDI a touhu se před kamarády(kamarádkami) ukázat.
Potíž je v tom, že lidé mají tendenci zůstávat na povrchu, na vnějších projevech vnitřních příčin, které jim zůstávají skryté, poněvadž podívat se tzv. pod slupku vyžaduje vůli, úsilí, soustředění a v neposlední řadě snahu pochopit motivy. Už proto lidé chtějí dostat snadno uchopitelnou "pravdu", v případě potřeby řešit nějaký problém pak co nejjednodušší, nejsrozumitelnější, nejsnadněji a nejrychleji uplatnitelný a zároveň nejlacinější recept.
...
Occamova břitva, počítám. Vím, že víš, co to je.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tohle je vážně debata o ničem.Já teď jezdím pravidelně po D5 z Prahy na Plzeň a zpět,kdo tam jezdí,tak ví o čem mluvím.Měl jsem tu "čest" (k mé veliké radosti)se tam 2x přimotat,kdy v tom zúžení došlo k nehodě.No a hádej,kdo to tam otočil na střechu?Přesně ti experti,o kterých tady celou dobu píši.Oni totiž ti haťapkáři mívají mimo jiné hlouběji do kapsy,takže jaksi není jejich zvykem si pomáhat jízdou v odstavném pruhu.Mimochodem předjíždění odstavným pruhem,i za běžného provozu, je také velmi oblíbená disciplína pacientů,o kterých tady píšu.Ještě se mi nestalo,aby mě odstavným pruhem předjížděla HTP.Jednou jsem včas zaregistroval nehodu v inkriminovaném místě a na radu pomahačů se vydal po staré,ujel jsem pár kilometrů a špunt.A můžeš hádat jen jednou,který blb to tam nakvasil do auta jedoucího před ním,protože spěchal a nedobrzdil.
A k tvému receptu,to TDI jsem tam uvedl jako příměr silného vozu,jestli dám nezkušenému řidiči do ruky silné auto s dieselovým nebo benzínovým motorem nehraje roli.Když někdo trpí přílišným sebevědomím a nedostatkem zkušeností,tak to vyjde nastejno.A jestli čekáš u dnešní generace mladých lidí něco jako respekt a pokoru,tak to opravdu asi každý žijeme v jiném světě.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:OK, vždyť i žít v omylu je typicky lidské. :)
Mozno zijes v omylu ty len si to neuvedomujes :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

bouchy píše:Occamova břitva, počítám.
Pohybuji se v prostředí, kde mnohem více, než co bylo řečeno, znamená to, co nezaznělo. A každý účastník si z toho odnese právě onu "pravdu", která vůbec nezazněla, třeba proto, že její vyřčení by bylo příliš kruté.

Abych to odpolitizoval, použiji příklad z fyziky elementárních částic. Nedávné potvrzení existence "božské částice", Higgsova bosonu, se sice dobře "prodává" veřejnosti (aniž by zaznělo, kolik to vlastně stálo), ovšem z vědeckého hlediska se jedná o totální průšvih, poněvadž uzavírá standardní fyzikální model a neponechává otevřená žádná zadní vrátka pro vysvětlení cca 95% toho, co je kolem nás (temná energie + temná hmota). Jak se vám to líbí? Kruté, že!
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... A jestli čekáš u dnešní generace mladých lidí něco jako respekt a pokoru,tak to opravdu asi každý žijeme v jiném světě.
Žijeme v takovém světě, jaký jsme si vytvořili. A pokud se nám to nelíbí, pak si můžeme stěžovat jen sami na sebe - že jsme se na tom podíleli.

Svázali jsme sami sebe takovou přemírou pravidel, co se musí a naopak nesmí, že už se v tom sami neorientujeme a vlastně ani nevíme, jestli si můžeme "bez svolení velkého bratra" svobodně uprdnout. Odnaučili jsme lidi myslet a už jsme úplně zapomněli, z jakých že to vlastně základních principů ony normy, pravidla chování a jednání, vzešly. Můžeme se díky nim cítit bezpečněji? Jsem přesvědčen o tom, že nikoli. A týká se to nejen dění ve světě, který je dnes "globální vesnicí", ale i dění před naším prahem. Nemůžeme si namlouvat, že "to se děje tam, daleko od nás", tj. nám to jakoby může být fuk. Ne, tak tomu není!

Pořizujeme si věci, které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme, abychom vytřeli zrak lidem, které nesnášíme. Já se tu nesnažím o nic jiného, než o "návrat ke kořenům", kdy bylo normální jeden druhému napřed důvěřovat, a až na základě konání podezírat z nekalosti, kdy projev důvěry znamenal závazek, kterého si protějšek vážil, kdy slovo chlapa vážilo více než mezinárodní smlouva.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Tak jsem si to přečetl a chtě nechtě nemohu tentokrát souhlasit s Návštěvníkem, protože mé zkušenosti jsou jiné.
Začátečník se kolikrát neumí ani rozjet, natož automaticky ovládat vůz a mít onu řidičskou rutinu. Proto si nalepí Z na auto a jezdí nějakou 1,3 atmosférou. Já jsem pro jednoduché a méně výkonné auto, protože poskytuje výraznou zpětnou vazbu řidičovi na jeho činy (řazení, řízení, předvídavost...). Taky s ní dojede a po čase už ani nemusí být brzda provozu. Přidávám se do táboru, že je to vždy o člověku. Pokud je ohleduplný, tak ho jednou předjedeš a už o něm nevíš. Riskantně nepředjíždí (ví, že na to nemá výkon - ve svém sračkoidu). Prostě se píchne za kamion a jede za ním. Když jsem jel na sraz, tak mě v půleném pruhu předjížděla SUV, jakýsi mercedes a OII, žádný sračkoid mě nepředjížděl a dokonce mě můj ultrasračkoid dovezl až na místo. Ale jo, pod Brnem byla stovka a já předjížděl tak 110, tak mě vyblikalo Volvo z Blavy, to byl totiž ten nesračkoid - nutno dodat, že se přiřítil z ničeho nic.
Pokud se někdo zabije v nové fabii, tak to indikuje co? Vypadá to, že nepřizpůsobil jízdu všem okolnostem. Jezdil jsem ve stovce, HTP, teď Favoritu a pořád jsem mezi živými :shock:
Ať si každý jezdí v tom, co mu vyhovuje, ale dodržuje při tom pravidla silničního provozu a zároveň nezdržuje.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

skodovkar píše:... Začátečník se kolikrát neumí ani rozjet ...
Prave ze s automatem to neni problem. Ale hlavne vychazis ze sve vlastni zkusenosti, aniz by sis prosel tou, kterou tu nabizim. A to vcetne zkusenosti z provozu: ono totiz mj. plati, i kdyz ne ve vsech zemich, ze okoli se k tobe chova podle toho, v cem jedes a jakou mas SPZ, nikoli podle toho, jak jedes. Az budes mit prilezitost, vyzkousej si to v praxi, nebudes se stacit divit.

P.S.: I proto jsem dlouho drzel paralelne starou sunku, kterou jsem jezdival, kdyz jsem chtel mit klid. Caste kontroly ...cajtu mi nevadily.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

No, myslel jsem, že lengy60 něco připíše, když už tu byl od půl čtvrté ráno, a on nic... :(
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Žijeme v takovém světě, jaký jsme si vytvořili. A pokud se nám to nelíbí, pak si můžeme stěžovat jen sami na sebe - že jsme se na tom podíleli.
lengy60 píše:Tak já si na nic nestěžuji,jen konstatuji.Já žiji ve svém "mikrosvětě" tak nějak postaru a jsem proto lidmi ve svém okolí považován téměř za podivína. :D Nekupuji totiž svým dětem dovolené ani auta.Požaduji,aby se ke mně chovali jako k otci a ne ke kamarádovi z horní dolní atd.Ale ono se stačí podívat občas kolem sebe a je fakt,že člověk nestačí žasnout.Nedávno jsem poslouchal v rádiu pořad,který se zabýval náborem do řad policie a slzy(od smíchu)mi tekly ještě po jeho skončení.To když tam jakýsi hodnostář popisoval,kterak volala maminka jakéhosi žadatele pro službu u policie a omlouvala ho,že je syn nastydlý a nemůže se dostavit.Podotýkám,že synkovi bylo téměř 30 let.
Pořizujeme si věci, které nepotřebujeme, za peníze, které nemáme, abychom vytřeli zrak lidem, které nesnášíme. Já se tu nesnažím o nic jiného, než o "návrat ke kořenům", kdy bylo normální jeden druhému napřed důvěřovat, a až na základě konání podezírat z nekalosti, kdy projev důvěry znamenal závazek, kterého si protějšek vážil, kdy slovo chlapa vážilo více než mezinárodní smlouva.
lengy60 píše:Tak podle tohoto vzorce v první větě jsem se nikdy zaplať bůh nechoval a s lidmi ,které nesnáším se nestýkám a už vůbec jim nemám potřebu cokoliv dokazovat.Také rád věřím tomu,že můj protějšek přichází nebo jedná s čistými úmysly,ale zároveň díky zkušenostem zůstávám ve střehu a když pak zjistím opak,je zle.A lengy60 už píše a stále tu je,protože je to starý mrzout,pracující v nepravidelném režimu s narušeným spánkovým režimem. :? Jen se mu v tuhle dobu trošku pletou písmenka,tak si to po sobě radši 2 x přečte,než aby byl veřejně pranýřován,že neumí rodný jazyk :mrgreen: .
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Přes veškerou péči jsem zjistil,že mi v jednom slově chybí písmeno,takže jsem zase musel opravovat. :D Nic,jdu si na chvíli ještě lehnou,to zase bude šichta.Ještěže soudruzi v NDR štrajkují,tak snad bude prostor zavřít na chvíli oko.Po spořádání půlky grilovaného kuřete v Bad Schandau to přijde vhod. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět