Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:.. pán v letech přišel okouknout nabídku a chtěl malý vůz s naftovým motorem. Na dotaz prodejce, v jakém že režimu plánuje auto provozovat, odpověděl, že hlavně jen tak po městě do práce a na nákupy a semtam někam ven. Když mu prodejce pro tento případ doporučil raději benzínovou (a dokonce i levnější) verzi, zákazník se zarazil, nafoukl a celkem uraženě odešel, že se tedy poohlédne jinde... :roll:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak beriem spat co som pisal,ze treba zakaznikovi poradit :oops: asi to ozaj nema cenu :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rousini »

Pětiletou ojetinu? Proč ne... A od jakého spolehlivého zdroje, abys neměl v hlavě bubáky, co vše je na odchodu. Myšlenka, že auto je v perfektním stavu a prodejce mění auta jen tak z plezíru se nabízí :lol:

Takže něco jiného je koupit od známého a něco jiného jen tak vytesat do kamene, když nejde o moje prachy.
A těch dobrých atmosferických benzínů v bezproblémových kastlích taky rapidně ubývá.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Fahrer »

Tak pětiletá ojetina je naprosto logická. Je to přesně po odpisech a proto nastává výměna auta. Proto neustále říkám, že kdyby se odpisy zkrátily, tak by se vozový park opět omladil.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak když se natrefí na pěknou ojetinku starou 3 roky,najetými 44 tis. za ani ne poloviční cenu nového vozu jako se povedlo mně,tak je to radost. :D Za ty samé peníze bych koupil novou Fabču,Ibizu,Corsu,I20 nebo něco podobného a to by mě ani nenapadlo.Bohužel se trh s ojetinami,díky neochotě zákonodárců řádně říznout do problému se stáčením tachometrů pokřivil tak,že dnes už i někteří autorizovaní dealeři dělají totéž,aby auta prodali. :( Bohužel samozřejmě pro koncového zákazníka,který si přeje být klamán a dá přednost nablýskané káře s s vyleštěným motorem,než by sáhl po autě s doloženým pravidelným servisem a kilometry odpovídajícím stáří vozu.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Už jsem tu kdysi zmiňoval - asi před dvěma lety jsem navštívil prodejnu nových vozů automobilky s bleskem ve znaku v Kolíně a dal se do řeči s tehdejším (už tam není) mladým prodejcem, celkem šikovný, upřímný a v dobrém slova smyslu normální kluk. Povídali jsme si snad hodinu vlastně o všem možném a zmiňoval případ, kdy pán v letech přišel okouknout nabídku a chtěl malý vůz s naftovým motorem. Na dotaz prodejce, v jakém že režimu plánuje auto provozovat, odpověděl, že hlavně jen tak po městě do práce a na nákupy a semtam někam ven. Když mu prodejce pro tento případ doporučil raději benzínovou (a dokonce i levnější) verzi, zákazník se zarazil, nafoukl a celkem uraženě odešel, že se tedy poohlédne jinde... :roll:
Asi to byl kluk, který ještě měl ideály a chuť dobře a solidně informovat potencionálního zákazníka :wink: Bohužel a snad právě proto tam už není.... :( A ten pán v letech pak možná skončil u naftového VW :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Na druhou stranu jsem já díky takovému pánovi pořídil můj současný stroj.Přestože mu to prodejce vymlouval(za tři a půl roku najezdil těch 44 tis.,tak chtěl mermomocí nové auto s motorem HDI aby ušetřil za palivo. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...(za tři a půl roku najezdil těch 44 tis.,tak chtěl mermomocí nové auto s motorem HDI aby ušetřil za palivo. :mrgreen:
Jak je vidět, nejen koncerňáci neumějí počítat. :P
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...(za tři a půl roku najezdil těch 44 tis.,tak chtěl mermomocí nové auto s motorem HDI aby ušetřil za palivo. :mrgreen:
Jak je vidět, nejen koncerňáci neumějí počítat. :P
Tak pro mě jen dobře. :D Jinak tohle ale není problém jen naftařů,ale i plynařů a lihařů. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Plynaře do toho nepleť :lol: S LPG se dá opravdu ušetřit ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Ano, ale jen pokud zrovna nezdvojnásobíš hodnotu ojetiny před smrtí instalací LPG zařízení za 40 tis. Kč.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Asi tak. Já koupil za cenu benzínu benzín s LPG,který tam byl namontovaný před rokem,než sem auto kupoval. Jezdím za 9-10l plynu na 100. Za 6 let žádný problém. Jen je o 2 stovky dražší technická resp emise a taky musím připočítat trochu za aditiva. Jinak ale když si to sečtu,jako že to spočítaný mám,neboť si všechny tankování a km píšu,tak vím,že mám auto,které využívá spolehlivosti atmosferického benzínu a jezdím za menší spotřebu,než ropák ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:Asi tak. Já koupil za cenu benzínu benzín s LPG,který tam byl namontovaný před rokem,než sem auto kupoval...
V daném případě nejspíše neuměl počítat původní majitel (což by potvrzovalo slova Hombrého), poněvadž předpokládám, že ty si za již namontovaný systém LPG nic nepřiplácel.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

V podstatě ne. To auto bylo z Holandska,LPG rovněž,takže kvalitní komponenty. Jen bylo stočený o 120 000 km,což mě moc nevadilo :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Jó, bludní Holanďani mívají navzdory limitované velikosti své země hódně nabloudíno. Onehdá prověřovali jedno Mondeo, ropáka, z NL, a byl stočený min. o 400 tis. km.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Akorát sem přesvědčen,že holanďan nebloudil. Bloudil český autobazar. Žádná serviska ani štítek. Holanďan byl dokonce tak pečlivej,že na těsnící gumu vzduchového fitru napsal datum a km,kdy ten fitr měnil. S tím ovšem bazarista nepočítal :lol: Ale alespoň sem se tak dozvěděl,kolik to má ve skutečnosti najeto :wink: :lol: protože sem 127 000 km na tachu u 7 letýho auta střední třídy nevěřil.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět