Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Hombre »

No jakou, ještě lepší o nějaké deci než tovární údaj, jak to je v našich končinách zvykem, bez následků na životnost motoru a se zárukou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
PS: náprstek benzínu v určitém poměru se vzduchem /1:15/ je spálením převedem na mechanickou energii. Ty vylepšené oturbované dovedou tu samou energii vytlačit za větší poměr směsi, to znamená , motor má větší efektivnost a vezme méně benzínu ale více vzduchu. Jestli 2,0L atmosféra má 73 koní litrový výkon a ten nabušený 1,4 má 125 koní na litr , tak to je pomalu dvakrát tolik. že by ten 1,4L sopel měl dvakrát tak větší účinnost než ten můj, to asi těžko, tak jen zbývá, dvojnásobná spotřeba jak ten můj , mínus 30% účinějšího spalování s kurvítky. Tak to znamená při průměru 130 km/hod = 2 x 9,7L - 30% = 13,58L/100 km a pak nekupte to, když tomu dají ještě 30 koní navíc, bez navýšení spotřeby. :wink: :P :P :P :P
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:Skoda home.cz forum:
Smažil jsem to po dálnicích na dovolenou 150-180km/hod a okamžitá spotřeba se pohybovala kolem 8l. ...
Odpadl jsem smíchy! Asi jako ten můj kolega - 200 za 7,5. :P :twisted: :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:...Jestli 2,0L atmosféra má 73 koní litrový výkon a ten nabušený 1,4 má 125 koní na litr , tak to je pomalu dvakrát tolik. že by ten 1,4L sopel měl dvakrát tak větší účinnost než ten můj, to asi těžko, tak jen zbývá, dvojnásobná spotřeba jak ten můj , mínus 30% účinějšího spalování s kurvítky. Tak to znamená při průměru 130 km/hod = 2 x 9,7L - 30% = 13,58L/100 km...
Počítáš to naprosto správně! :wink: Jenže většina, zejména ta "koncernová", počítat neumí.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Chlapi,mlátíte tu prázdnou slámu,protože dnešní motory se dělají podle tohoto vzorce,který zmiňuje autor toho testu. :D
....motor optimalizovaný na efektivitu při nízkém zatížení je z principu neefektivní na opačné straně „spektra“ provozních režimů.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké auto?

Příspěvek od VencaB »

Mám v octavii 1.8Tsi
Jel jsem ve středu z Ostravy do Ústí nad Labem pohodovým tempem za 6.6l. na sto. Nespěchal jsem.
Zpátky jsem trochu přidal a měl jsem při průměru 100km/h spotřebu 7.6l. Ovšem zhruba do 130 na dálnici. Sem tam nějaké to předjíždění až do 160.
Kdybych jel trvale na dálnici 160 tak by to vzalo mnoohem víc (to nemyslím že bych dosáhl ten průměr).
Ta spotřeba působí tak trochu jako omezovač. Zdá se mi že lidi obecně na dálnicích jezdí pomaleji než před deseti lety.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

na zlepšení učinnosti zážihových motorov sa za posledných 15 rokov vela nezmenilo. 1,4l turbo s výkonom povedzme 120 kW bude mat pri rovnakom výkone sptrebu takmer rovnaku ako nepreplnaný benzín 2,5 L pri rovnakom výkone. Učinnost rapídne nestupla,takže platí vačší výkon-vačší príkon,teda spotreba. žiadny novinársky super mudrlant a majster mozgov si nedal žiadnu námahu zmerat spotrebu downsizingového turbo prdítka a atmosferického motora.
Naposledy upravil(a) Brembo dne ned bře 29, 2015 20:36, celkem upraveno 2 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

priemerná rýchlost je značne zavádzajuca veličina. Dajme tomu na 50 km na dialnici može víst 95 km/hod s nastaveným tempomatom na 95. Ale taktiež to može znamenat,že jeho tachometer sa pohyboval medzi 80 a 240. Obom može víst rovnaká priemerná rýchlost,no ktorý z nich bude mat menšiu spotrebu?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

jerome píše:Rozmyslal som nad tym ze ked ta 1.2 bere 14.4l pri 160 kolko potom berie 2l ? Ale je to tak jak pise Pitris a Hombre ze vacsi objem je na tom praveze lepsie :wink: Ja som isel v HR dost dlhy usek 160 ale ze by mi to nejako moc zhorsilo priemenu spotrebu (6.5l) sa neda povedat. Bez PP alebo zmerania spotreby cisto dialnica a 160 tazko povedat aky ma moja 1.4 apetit ale aj podla tejto skusenosti si myslim ze 14.4l to nebude :P 8)
Kedisy som čítal test spotreby 2 turbo benzínov na dialnici pri priemerernej 130. Jeden motor bol 1.2 koncern a vyšlo 10,5 l/100 km,druhý bol 2,0 s výkonom 164 kW a vyšlo 12,5.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Hombre »

Samozřejmě uděláno tak, aby výsledek byl ve prospěch toho, který potřebují zviditelnit. No dobře, souhlasím, ale nyní podle mých pravidel. Vše zůstává dle jejich propozic, ale navíc, začneme přihazovat do auta cestující a zaplňovat kufr váhově do maxima. U toho 2,0L turba se spotřeba maximálně pohne o nějakou desetinku nahoru, ale u té 1,2L oturbované babety, to půjde minimálně o 3 - 5L nahoru. A to je zase můj oběktivní test, který automobilka nikdy neudělá, a né to tak ještě zveřejnit. :oops:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

a práve na toto som chcel poukázat. že tá 2,0 turbo bola na tom so spotrebou neporovnatelne lepšie.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...začneme přihazovat do auta cestující a zaplňovat kufr váhově do maxima...
Kdysi před lety jsem svou tehdejší ještě áčkovou Omčou 2.6i (řadový šestihrnek 12v, 110kW) jel z Prahy na Šumavu na chalupu (cca 150km). V autě tři dospělí a dva kluci v pubertě, kufr nacpanej a na kouli přívěsný vozík (ten delší, tuším 240cm, 13"kola) s naloženou ledničkou. Omča velmi záhy zapomněla, že má něco připojeného vzadu, horší ale bylo, že jsem na to místy úplně zapomínal i já, prostě jsme jeli, jako by se nechumelilo... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...motor optimalizovaný na efektivitu při nízkém zatížení je z principu neefektivní na opačné straně „spektra“ provozních režimů.
Už proto mi tohle
jerome píše:...Octavia Combi s motorem 1.2 TSI se v testu rozjela na 192 km/h a spotřebovávala přitom 13,4 l/100 km...
připadá jako pěkný nesmysl.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

to je čistá pravda. Pánom z koncernu sa podarilo zvýšit učinnost na 99% pri jazde na dialnici . Alebo sa im podarilo znížit jazdné odpory natolko,že autu pri 190 stačí 50 kW.Maju to patentované?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
otass
Příspěvky: 150
Registrován: stř úno 25, 2015 13:22

Re: Jaké auto?

Příspěvek od otass »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:...motor optimalizovaný na efektivitu při nízkém zatížení je z principu neefektivní na opačné straně „spektra“ provozních režimů.
Už proto mi tohle
jerome píše:...Octavia Combi s motorem 1.2 TSI se v testu rozjela na 192 km/h a spotřebovávala přitom 13,4 l/100 km...
připadá jako pěkný nesmysl.
To je jako když jsme jeli s kolegou po německé dálnici, on si to hasil jakože 190km/h a zapnu GPS a ta ukazovala 167km/h.
Dovedu si odvodit, že něco pošmelí tachometr, něco palubák a vyjde virtuálně nižší spotřeba při vyšší rychlosti.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

otass píše:... něco pošmelí tachometr, něco palubák a vyjde virtuálně nižší spotřeba při vyšší rychlosti.
Tímhle byly zvláště škodovky pověstné, kecal u nich dokonce i měřák ujeté vzdálenosti - přidával si několik km na sto, čímž pak vyšel dokonce ručně počítaný průměr spotřeby lépe, než ve skutečnosti byl. Ale s masivním nástupem GPS navigací to i ve škodovkách museli poněkud zreálnit.
Odpovědět