Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:Budu potřebovat pomocníka na výměnu brzdové kapaliny. Kdo se hlásí? :)
Kde se to má konat, přibližně?
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... Také razítko v servisce není k zahození,vzhledem k pozdějšímu prodeji vozu...
Tomu snad ještě někdo věří? :twisted: Pro mne osobně by to bylo spíše varováním...
Pak ti prodám svého P107. Razítka, kromě doby záruky žádná, olej Cinol 10W-40, přesně dle tvého gusta. Jezdí to svižně, můžeš to mít jen tak pro zábavu. Ty brzdy si namažeš svou pastou, jinak ohne problem :D . Něco tedy píská v motoru, na motosrazu jsem to dal poslechnout ragazzům, jenže jsem nedomyslel, že oni, nezvyklí se orientovat v rachotu tříválce, toho moc neuslyší. Stejně je to slyšet hlavně uvnitř při podřazení a deceleraci. Ale přecejen, kolega bez žlučníku podotkl, že něco podobného mu dělal alternátor, když auto dlouho stálo. Možná, že byl blízko, já bych to šacoval také na některé ložisko hnané řemenem. Vodní pumpa tam není, takže alternátor nebo vodicí kladka. A myslím, že ta kladka, už jsem se s tím setkal. No, tu si vyměníš snadno, je to zábava... :D
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

emge píše:
Itall píše:...Esli by tedy nestačilo kapalinu vyměnit v delších intervalech a poctivě, spíše kvůli bordelu v brzdičích (který nevím, zda se vůbec odtud vytlačí)...
Lenže ten "bordel" je tam práve kvôli vlhkosti a následnej korózii kovových dielov brzdovej sústavy. Takže Tvoja úvaha nie je dobrá.
Nepísal si, že jeden piestik Ti na kotúčovej brzde nefunguje dobre? :idea:
Mám za to, že bordel v brzdiči je dán hodně kvalitou brzdiče. Stejně jako znečištění oleje v přední vidli motocyklu je dáno hlavně kvalitou té vidle. Tím, co se v ní jak opotřebovává a jak je těsněná. Rozdíly jsou nebetyčné.
Nepísal som, že nefunguje dobre piestik, ale že nechodí destička. Kdyby nechodil piestik, tak nefunguje ani ta druhá destička.
Ale kapalinu vyměním, no.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... Já jsem tedy (ale pšt) kapalinu ještě neměnil (6 let) a zkusmo přes odvzdušňovák teče vždy zcela čistá...
Já bych si tedy netroufl tipovat bod varu brzdovky podle její čistoty. A to zvláště poté, co jsem si na vlastní kůži v reálném provozu vyzkoušel její "uvaření".
Však také netipuji bod varu dle čistoty. O čistotě jsem psal v souvislosti s bordelem v brzdičích.
Já tedy skoro nevařím :P a brzdovku už vůbec ne. Ani v motorce, kde, jak jsem slyšel, to má za následek spíše zakousnutí brzdy (brzdí stále, dokud kapalina nezchladne), nikoliv ztrátu brzdného účinku.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:...Ta kapalina mj. i oxiduje - a hlavně v těch brzdičích...
To je ovšem krásná příležitost k osvětě. Jaký vliv má oxidace brzdové kapaliny na brzdy a jejich funkci?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Tak jak při vysokých teplotách oxiduje např. motorový olej, tak oxiduje (chemicky degraduje a stárne) při vysokých teplotách i brzdovka. A napsal jsem "no comment", protože Tobě něco vysvětlovati = hrách na stěnu házeti, takže více (pokud a jestli chceš) třeba strýček Google nebo tetička Wikipedie....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

:lol: :lol: :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Kolega si vyhladol Opel Zafira r.v. 08-09 tusim 2 generacia. Neviete niekto s aky motorom by bola idealna ? Dik :wink:
Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Řekli jsme si hopla,koupili jsme Opla. :D Nezmínil jsi se,zda chce kamarád benzín nebo naftu,nicméně zde si můžeš něco málo počíst.
http://www.autoweb.cz/opel-zafira-od-2005/
A co C4 GP,to by se mu nelíbilo? :D
Naposledy upravil(a) lengy60 dne ned lis 09, 2014 11:22, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

jerome: S klidným svědomím mohu doporučit klasickou benzínovou 1.8 Z18XER. Dvadvojku Direct nee, má hodně choulostivé vysokotlaké čerpadlo, foukaný dvoulitr je opravdu dobrý, ale dost háklivý na styl jízdy (spotřeba). Naftové motory italské provenience jsou poměrně spolehlivé, ale VŠECHNY naftové motorizace (tedy i foukané benzíny) mají choulostivý manuální šestikvalt M32WR, cca kolem 150tis.km odcházejí ložiska... :( http://www.oleje.cz/forum/opel-m32wr-c- ... t5666.html
http://www.opel-infos.de/modelle/zafira_b.html
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Colommbo nestudoval som o tomto aute nic ale ked mi spomenul ake motorizacie ma, tak tiez som mu hned povedal ze u mna tiez ta 1.8 :mrgreen: Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tak náš služební Roomster se odebral na věčnost. :( Tedy kolega měl kliku jak blázen,ještě že to takhle dopadlo.
http://www.novinky.cz/krimi/353494-ridi ... amion.html
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Fahrer »

Docela borec. Zrovna vytahoval trojúhelník, kamion ho trefil na kufr a jemu se nic nestalo. :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Před chvilkou jsem to četl, Míro, akorát by mě fakt nenapadlo, že je to od vás z firmy, kolega může slavit druhé narozeniny... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět