Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

lengy: A jak to chceš v servisu kontrolovat, když tě nepustí se dívat? Pak tedy do takového servisu nejezdit. Např. značkové Peugeot, Ford, Suzuki... No, řekl bych jim o tom, že se chci dívat nebo už příště nepřijedu. Jenomže to je naseru a navíc - příště už tam vlastně ani jet nechci...Dřív jsem tohle dělal a bylo mi jedno, co si myslí oni. Teď už většinou neříkám nic a snažím se najít jiné služby. Možná to ale není dobře, někdy je lépe se domluvit i na tomhle.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tam kam jezdím já,nemusím nikoho prosit. :D Jednak když najdou něco o čem jsme nemluvili,tak mě zavolají a řešíme vzniklý problém na místě.Jinak se mohu klidně dívat skrz prosklené dveře rovnou na auto. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Co si to pořizujete za vozidla,že s nima musíte do servisu?
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Budu potřebovat pomocníka na výměnu brzdové kapaliny. Kdo se hlásí? :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Moderní stroje,narvané elektronikou. :D Nu a s těmi je občas dobré zajet do servisu nechat načíst případné závady,které se nemusí nijak projevovat a v nejnevhodnější okamžik pak na tebe auto vztyčí prostředník. :mrgreen: Také razítko v servisce není k zahození,vzhledem k pozdějšímu prodeji vozu. :wink: Tedy u auta o rok staršího jak černé uhlí už to pochopitelně ztrácí smysl. :lol: :lol: :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Také razítko v servisce není k zahození,vzhledem k pozdějšímu prodeji vozu...
Tomu snad ještě někdo věří? :twisted: Pro mne osobně by to bylo spíše varováním...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... Také razítko v servisce není k zahození,vzhledem k pozdějšímu prodeji vozu...
Tomu snad ještě někdo věří? :twisted: Pro mne osobně by to bylo spíše varováním...
Není nic jednoduššího,než si potom do servisu zavolat,zda tam auto skutečně v uvedenou dobu bylo a jaké úkony se na něm prováděly. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
emge
Příspěvky: 370
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Jaké auto?

Příspěvek od emge »

Itall píše:...Esli by tedy nestačilo kapalinu vyměnit v delších intervalech a poctivě, spíše kvůli bordelu v brzdičích (který nevím, zda se vůbec odtud vytlačí)...
Lenže ten "bordel" je tam práve kvôli vlhkosti a následnej korózii kovových dielov brzdovej sústavy. Takže Tvoja úvaha nie je dobrá.
Nepísal si, že jeden piestik Ti na kotúčovej brzde nefunguje dobre? :idea:

Na mojom staršom aute sa tiež intervaly výmeny brzdovej kvapaliny predlžovali. Pri výmene som sa mohol orientovať podľa farby kvapaliny - najskôr hnedá, potom nová žltá.
Na súčasnom aute mením brzdovú kvapalinu pravidelne a aj keď má auto už 14 rokov, tak si musím množstvo vypúšťanej kvapaliny merať, lebo je rovnako svetlo žltá, ako nová kvapalina.

Na Slovensku sa pri TK meria bod varu brzdovej kvapaliny. Raz som nestihol výmenu pred TK a kvapalina ATE SL-6, ktorá mala 2 roky a 1 mesiac, už bola mierne pod limitom :evil:.
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... nic jednoduššího,než si potom do servisu zavolat,zda tam auto skutečně v uvedenou dobu bylo a jaké úkony se na něm prováděly. :wink:
Teď jsem lehl smíchy! :lol:

P.S.: Abych předešel nedorozumění - práce servisů, zvláště pak těch značkových, je pro mne "zárukou", že na autě zku.vili (ti mechanici), co se dalo. :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Prosím pěkně,sem tam vyjímka.
Pantáta koupil na Kolbence a každý rok jezdil jen na Kolbenku. Mám to nejen s razítkama a účtama,ale i nezkur.ené. To zmáknu už sám.
1998-2010.
I proto jsem ji koupil. Ač jsem na ni narazil čirou náhodou,páč jsem šel koupit jen pečivo. Bylo mi líto ji tam nechat,tak nedoničenou a netknutou jak uvnitř tak z venku. Rovněž technicky. :wink:
Bejvalé svoje jsem nedávno před tim prodal pro nadbytečnost...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... nic jednoduššího,než si potom do servisu zavolat,zda tam auto skutečně v uvedenou dobu bylo a jaké úkony se na něm prováděly. :wink:
Teď jsem lehl smíchy! :lol:

P.S.: Abych předešel nedorozumění - práce servisů, zvláště pak těch značkových, je pro mne "zárukou", že na autě zku.vili (ti mechanici), co se dalo. :evil:
Tak si zase rychle stoupni nebo Ti nateče všechna krev do mozku a praskne Ti žilka. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

PePe píše:Co si to pořizujete za vozidla,že s nima musíte do servisu?
Že jo... vrcholem elektroniky na mém autě je elektronické zapalování. To je právě tak akorát :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27476
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Potíž je v tom, že bod varu brzdovky v nádobce příliš neříká o bodu varu brzdovky v samotném systému.
Itall píše:Předpokládám, že vlhkost se absorbuje hlavně v nádobce, takže servisy, které mění brzdovku jen v nádobce, to vlastně tak moc nešidí 8) a ten, kdo nemění v předepsaném intervalu, také ne, páč v nádobce to vařit asi nebude :idea: . Esli by tedy nestačilo kapalinu vyměnit v delších intervalech a poctivě, spíše kvůli bordelu v brzdičích (který nevím, zda se vůbec odtud vytlačí). Já jsem tedy (ale pšt) kapalinu ještě neměnil (6 let) a zkusmo přes odvzdušňovák teče vždy zcela čistá.
Ach jo :( Myslíš si, že tím že je čistá poznáš v jakém je stavu a kolik absorbovala vlhkosti :?: I voda, ze které bys dostal úplavici může být na oko čistá.... Člověče než sem něco napíšeš, zkus se nad tím zamyslet.... A mění se i kapalina v hydraulickém ovládání spojky - i když tam když se na to se*e, tak "jen" nezařadíš, kdežto u brzd :?: Ta kapalina mj. i oxiduje - a hlavně v těch brzdičích. No comment.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Já jsem tedy (ale pšt) kapalinu ještě neměnil (6 let) a zkusmo přes odvzdušňovák teče vždy zcela čistá...
Já bych si tedy netroufl tipovat bod varu brzdovky podle její čistoty. A to zvláště poté, co jsem si na vlastní kůži v reálném provozu vyzkoušel její "uvaření".
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

PePe píše:Co si to pořizujete za vozidla,že s nima musíte do servisu?
Pokud jde o mě, tak NOVÁ, PePe, NOVÁ. Což je důvod zajet na garanční prohlídky do servisu po dobu záruky (základní 2 roky nebo prodloužená - mám 3 roky).
Odpovědět