Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:Tak jsem dnes poprvé viděl API SL 15W-40....
Moc to sem nepatří, ale olejů 15w40 se specifikací API SL je povícero - Magnatec, Ekolube M7ADS III,
Ekolube Super Tribon, Mol Dynamic Turbo Plus, Orlen Platinum Classic, Valvoline MaxLife....například
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Takže mám jméno pro favorita, bude to Ferat. První cesta a hned jeden zajíc a srnka. A moc nechybělo a měl jsem v autě sovu :| A to jsem nikdy nic nesestřelil :idea:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Skoda ze si odmietol otcovu ponuku na Oktavku. Ten Favorit je pocut na kilometer a zver sa plasi :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

No a na mé auto zase cíleně kálejí ptáci a s chutí ho očůrávají psi, třebaže kolem stojí plno dalších, z nichž by si mohli vybrat.
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

skodovkar píše:Takže mám jméno pro favorita, bude to Ferat. První cesta a hned jeden zajíc a srnka. A moc nechybělo a měl jsem v autě sovu :| A to jsem nikdy nic nesestřelil :idea:
Se nediv, každý chce vidět tvé nové fáčko :D :idea: .
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:No a na mé auto zase cíleně kálejí ptáci a s chutí ho očůrávají psi, třebaže kolem stojí plno dalších, z nichž by si mohli vybrat.
Mě ho zas značkuje cizí kocour. Vleze i do garáže, mrcha :roll: .
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Proboha, snad k tomuto nikdy nedojde. Fanatik Piëch mi začíná připomínat Adolfa.
Nedej bože, aby v alfách byly "tédéíčka" a přeplňované chudinky TSI.
http://auto.idnes.cz/volkswagen-chce-ko ... ntent=top6
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

No, já to četl hned zatepla a málem mě omývali...Taková sportovní Giulietta Quadrifolio 1.2 BiTDi :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

Itall píše:
Návštěvník píše:Jenže "lak" a "plastisol" je něco jiného. A škodovkář zcela určitě nenarážel na "lak". :idea:
Mě konkrétně utkvěl v paměti nástřik stříkacím tmelem. To byla hrůza, prý to t.č. dělali Vietnamci. Já jsem toho člověka viděl jen zahaleného v ochranném obleku a zcela pokrytého tmelem, takže nevím. Každopádně, tou dobou byl naživu a stříkal...Co se kde a jak stříkalo předtím nebo potom už si nepamatuji, neviděl jsem všechno.
to je všetko malina v porovnaní so striekaním dvojpláštových lodí. Kamarát to robil a povedal,že každý den z utrob vytahovali omdletého lakiarnika,miesta habadej-maximálne po sediačky alebo štvornožky,niekedy len na ležato,v miastach výstuží. životnost jedného lakiarnika 30 minut,cez leto ked tam pálilo slnko,tak cez 45,a cez zimu ako bolo práve.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:... Fanatik Piëch mi začíná připomínat Adolfa. ...
Bylo mi připomínáno, že tohle fórum je o olejích, ne o psychologii. Potíž je v tom, že o psychologii, zejména té sociální, je úplně všechno, včetně strategických politicko-ekonomických rozhodnutí, o marketingu ani nemluvě. :idea:
A když už tu byl zmíněn svět mobilních telefonů, tak jeden názorný příklad, byť již staršího data:
http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg

P.S.: Z místa, kde F. Piëch bydlí (zámek v lesoparku na břehu jednoho téměř privátního rakouského jezera), vypadá svět úplně jinak (růžověji), než jak ho vnímá typický koncernový zákazník, který mu na tu růžovost výrazně (mnohem více, než by bylo obvyklé či adekvátní) přispěl.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:
P.S.: Z místa, kde F. Piëch bydlí (zámek v lesoparku na břehu jednoho téměř privátního rakouského jezera), vypadá svět úplně jinak (růžověji), než jak ho vnímá typický koncernový zákazník, který mu na tu růžovost výrazně (mnohem více, než by bylo obvyklé či adekvátní) přispěl.
Z terasy v Berghofu se ten svět také jevil v úplně jiných barvách.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Velmi trefná poznámka! :wink:
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Nějaké to čtení, speciálně pak pro Italla:
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/aut ... v~diskuse/

Ještě odkaz na původní článek:
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/aut ... 5900fea04/
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Jo, četl jsem na TXT ČT (teletextu říkáme doma "dědův internet"). Podvodem žije svět... ADAC už se také hanbou propadl... Ale očištěná data statistikou zas tak moc nezahýbala, v řádu procent. Jen ten hjondé je rád...
Itall

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Itall »

Po shlédnutí motorizací nové Fabie koukám jako blázen. Litrové motory z Citigo (zatím se o nich informace moc nešíří), průserové 1,2 TSI a tříválce v naftě :shock: . Snad kdyby tam dali HTP, co se teď montuje do Rapida (75k), bylo by to lepší řešení. Výkon má na běžné úrovni, pružnost snad velmi dobrou a po vychytání průšvihů už ve čtyřventilové verzi vydrží po dobu, která se dá brát vážně, tedy alespoň ve verzi 70k. No, s tím litrem se dojdu svézt, schválně jaký je rozdíl oproti Citigo. Ten totiž jede dobře...
Odpovědět