Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

No jestli neseženu tak za 3 roky jetou 1.6 tak asi budu jezdit na kole a MHD,protože do C4P motor 1.2 fakt ne. :twisted: Potom je ještě varianta nechat si na dožití stávající stroj. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Zober tu 1.2 a mas o "zabavu" postarane :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Pedro »

Já svoje současný ponechám,pokud osud nebo já či jiný šoférský blb,nerozhodne jinak. Již jsem před lety jednoho starého origo japonce prodal a dnes již dávno vím,že chyba...
Musel bych v případě jiného vozu,zas lovit max do r. 00. A samozřejmě pouze zas v super stavu,i výběr značky by byl omezený...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

Taky tak jak pise Pedro :wink: Su na mna vyvijane tlaky na kupu TDi tak som pod tlakom slubil ze ked Honda zhnije pojdem do toho. Netusia vsak ze mam zase nachystane 2 spreje na ochranu dutin Obrázek Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Tak jednu 1.2 Puretech máme v rodině(švagrová P-301) a vedle soused ji má taky. :lol:
Asi si budu muset koupit americké auto. :idea:
Obrázek
Nebo si možná koupím Cactuse,tam by ta 1.2 nemusela až tak vadit.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od skodovkar »

jerome píše:Taky tak jak pise Pedro :wink: Su na mna vyvijane tlaky na kupu TDi tak som pod tlakom slubil ze ked Honda zhnije pojdem do toho. Netusia vsak ze mam zase nachystane 2 spreje na ochranu dutin Obrázek Obrázek
A proč bys to měl kupovat? K čemu ti to bude dobré? K čemu to je vůbec někomu dobré?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9934
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Colommbo »

Protože to má opravdu velmi, velmi mnoho lidí, tož to přece nemůže být špatné... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Protože to má opravdu velmi, velmi mnoho lidí, tož to přece nemůže být špatné... :)
Nebude dlouho trvat a budou na naftu jezdit asi všichni,např.C5 už nemá v nabídce žádný benzínový motor. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9934
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Colommbo »

To si děláš srandu nebo ses spletl, Míro...? :shock: Je-li to pravda, tož to už je ale skutečně zhovadilost... :x
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Koukni na citroen.cz a uvidíš sám,koukal jsen na to taky jak blázen. :roll:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od jerome »

skodovkar píše:A proč bys to měl kupovat? K čemu ti to bude dobré? K čemu to je vůbec někomu dobré?
Chodim pokecat chalanom do garaze a vsetci traja su za Skoda,VW. Vsetci tvrdia ze co sa tyka dostupnosti dielov a ich cien je nalepsie riesenie vlastnit auto tychto znaciek. Ja sa im to snazim vysvetlit ze pokial ja na japoncovi vymenim nejaku suciastku oni za ten cas vymenia 3x tu suciastku. Tak som im teraz slubil ze skusim TDi ale az ked mi zhnije Honda :mrgreen: a poznamenal som ze potom im vlastne castejsimi navstevami ich garaze s TDi (ale uz nie na kavu) :mrgreen: dokazem ze sa mylia :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:To si děláš srandu nebo ses spletl, Míro...? :shock: Je-li to pravda, tož to už je ale skutečně zhovadilost... :x
Tak jsem na ty stránky koukl ještě jednou,abych nebyl za pitomce a je to opravdu tak.
Mám ale neblahé tušení,jestli to nemá nějakou souvislost s rozdělením na Citroen a DS,protože DS 4 má v nabídce i přeplňované 1.6 a to hned v několika verzích.
http://www.mycitroen.cz/Resources/Conte ... n__DS4.pdf
DS 5 pak 1(slovy jednu)benzínovou přeplňovanou 1.6 a největší výběr benzínových motorů má pak DS3.
Ovšem ty ceny jsou fantastické. :shock: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... kdyby byl ... o obsahu 0.5, ... už ho má doma. :lol:
V tom případě doporučuji něco s motorem Ford EcoBoost 1,0 v té výkonnější, tj. 125 k verzi: na malé auto bohatě stačí a jede moc příjemně. :wink:
Dokonce se ani netřese?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Asi ne,ona se údajně netřese ani ten 1.2 Puretech od PSA,ale ve 100 tis. či spíše dříve prostě chcípne. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od skodovkar »

Takže přidám další zkušenost s koncernovoškodováckým nadautem. Dnes jsem chrochtávku vzal ke garáži a dostal z nejhoršího marasu (rychlejší by bylo to celé zapálit :idea: ). A když už jsem kolem toho běhal s vercajkem, tak jsem si řekl, že odpojím centrál dveří za spolujezdcem. Dveře různě zůstávaly polozamčené, otevřené, zavřené podle aktuální konstelace hvězd. Výplň šla dolů pěkně intuitivně. Pak jsem se snažil dostat dolů svorku drátů, které vedly k zámku. Po mnoha nekonečných minutách zkoumaní zrcadlem a naklápění šroubovákem jsem dospěl ke konečnému řešení. Podle hesla "co nejde silou, to půjde ještě větší silou" jsem to rval až jsem to konečně "povolil" i s kusem nějakého tišťáku. A hádejte co! Centrál už tam vůbec nefunguje :mrgreen: :lol: Takže jeden problém vyřešen.
Posilněn tímto vítězstvím jsem odpojil tři svorky, které se vyskytují v oblasti zámku kufru, aby i tam přestal centrál fungovat. To se podařilo bez problémů. Takže už nebudou sjíždět všechna skla když zavřu kufr.
Jako šokujicí bombu na závěr jsem zkontroloval vzduchový filtr. Po otevření jsem tam našel skoro půlku lesa. Vložka byla vystlána jehličím, listím, prachem. Tak jsme to alespoň povysával a vložku vyprášil než seženu novou. Po projetí se mi zdá, že auto začalo brát mou pravou nohu na vědomí :idea:
Odpovědět