Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
e1H

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od e1H »

Pri LPG stojane to určite naserie, ako vodič vysedáva pri kávičke. Mňa včera nasrala jedna puča. Išiel som na vysávač ona zaparkovala presne k vysávaču. Hovorím si, že možno aj ona chce vysávať. Potom vystúpila a išla do shopu, Hm, že by nemala drobné a išla si rozmeniť? Tak čakám. Za dve minúty ja krava späť - ta jebnutá pi*a si nenašla lepšie miesto na parkovanie ako miesto pri vysávači, pričom doslova o 10 metrov ďalej bolo parkovisko čerpacej stanice, kde okrem jedného boli všetky miesta voľné. Dokonca ani do shopy by to nemala ďalej.
Samozrejme nakoniec pointou bola, že keď som zastavil pri vysávači, tak vidím, že má odmonotvanú hadicu, takže som mohol ísť inam. :evil:
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Jelikož jsem jezdil většinou se škodovkami s hrdlem nádrže vpravo a až nyní mám (konečně) auta s hrdlem vlevo, což považuji za logičtější o dost, někdy u benzinky chvilku přemýšlím, jak to vlastně je. Zvyk je železná košile, no. Zpočátku jsem i párkrát zajel špatně. Pokud to šlo, nebyl jsem líný "se opravit" a přejet na druhou stranu. Je-li fronta, zajedu i opačně a holt natáhnu hadici. Naštěstí aut s hrdlem vlevo je méně a dost řidičů s hadicí manipulovat nechce, zvláště ženy. Takže díra vlevo je u benzinky u nás spíše výhoda. Francouzská auta snad díru vlevo nemají? Renault ne a PSA se to od Japonců naučili až u posledních modelů.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Nevím jak francouzká auta obecně,ale C4Picasso má díru vlevo a to i přesto,že symbol na palubce má hadici vpravo. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Nevím jak francouzká auta obecně,ale C4Picasso má díru vlevo a to i přesto,že symbol na palubce má hadici vpravo. :D
Dali mu tam starší budíky :D . Každá změna přináší omyly, běžně... :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Starší asi těžko,tyhle displaye se do auta používají od začátku výroby a v jiných se nepoužívají. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Starší asi těžko,tyhle displaye se do auta používají od začátku výroby a v jiných se nepoužívají. :D
Teď jde o to, zda také od začátku výroby mají hrdlo nádrže na stejné straně :idea: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

No ne asi. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:... Naštěstí aut s hrdlem vlevo je méně a dost řidičů s hadicí manipulovat nechce, zvláště ženy. Takže díra vlevo je u benzinky u nás spíše výhoda. ...
Proto jsem onu otázku položil. A mezi těmi, které se postavily "špatně", byly i ženy. Přece se nebudu rovněž stavět "špatně", když už bych měl mít onu výhodu díry vlevo!
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:No ne asi. :D
Tak to bude ono - starý budíky, nové nemají.
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:... Naštěstí aut s hrdlem vlevo je méně a dost řidičů s hadicí manipulovat nechce, zvláště ženy. Takže díra vlevo je u benzinky u nás spíše výhoda. ...
Proto jsem onu otázku položil. A mezi těmi, které se postavily "špatně", byly i ženy. Přece se nebudu rovněž stavět "špatně", když už bych měl mít onu výhodu díry vlevo!
K tomu mě napadá jedině, že ani některé ženy nevědí, kde mají díru... :roll:
Návštěvník

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Návštěvník »

Ovšem ty prostocviky s hadicí jsou při pohledu na ně docela zajímavé... :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:
lengy60 píše:No ne asi. :D
Tak to bude ono - starý budíky, nové nemají.
Nevím co je k nepochopení na větě "displaye se používají od začátku výroby a v jiných se nepoužívají" :mrgreen: Možná jsem měl napsat nepoužívaly,aby v tom někdo netápal. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:
Itall píše:
lengy60 píše:No ne asi. :D
Tak to bude ono - starý budíky, nové nemají.
Nevím co je k nepochopení na větě "displaye se používají od začátku výroby a v jiných se nepoužívají" :mrgreen: Možná jsem měl napsat nepoužívaly,aby v tom někdo netápal. :wink:
Co je k nepochopení na tom, že změní-li se v průběhu výroby strana vyústění hrdla nádrže z pravé na levou, kupříkladu, nemohu už použít display, který mi signalizuje hrdlo napravo (já jsem ho označil jako starý) a mám použít display, který mi signalizuje v souladu se skutečným stavem hrdlo vlevo (nazval jsem ho nový - třeba jen upravený, přeprogramovaný, co já vím) :idea: . Ale že by se s novým modelem nezměnily budíky? :?: , výrobci přece mění vizáž kdečeho i zbytečně, hlavně aby byl držkolift. Třeba to mají jen tvrdošíjně všude špatně v rámci jedné generace jednoho modelu?
e1H

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od e1H »

Chcel by som mať vaše problémy. :lol:
Itall

Re: Auta made in Japan vs Evropa - "tvrdohlavost"

Příspěvek od Itall »

e1H píše:Chcel by som mať vaše problémy. :lol:
Buď rád, že už máš jen ty důležité. :D
Odpovědět