BP Visco 5000 5w-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

BP Visco 5000 5w-40

Příspěvek od Hunter »

Menil jsem olej (motor nafta BMW M47 olej A3/B3) a pouzil vyse zmineny olej. Po vymene se mi zda, ze v motoru neco klepe, je mozne, aby ihned po vymene se takto zacal motor projevovat? A olej jsem kupoval na shopu HARK GROUP, a prislo mi baleni 5l, pritom vsude se toto BP nabizi pouze ve 4l baleni, tak aby to byl opravdu BP olej.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

S tím e-shopem nemám zkušenosti, ale existuje už dost dlouho na to, aby "už nebyl", kdyby "fixloval". Co se týče samotného oleje BP Visco 5000, je to "normální" kvalitní olej - tím by to být nemělo, pokud plní specifikace a normy dané výrobcem motoru. A co filtr - je tam správný? A co tam bylo za olej dřív? A po kolika km (či jaké době) si měnil?
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

Filtr spravny, pred tim tam byl Mobil1 0w-40, menim tak po 6-8000km, vetsinou 2x do roka. Nemohlo se take stat, ze kdyz jsem nechal olej dlouho odkapat, ze to vyteklo z hydrostelu a ty pak jely chvili na sucho a mohly se tim tedy nejak nacnout? Protoze me jinak nenapada, jak by s tim mohla mit ta vymena oleje souvislost. A nebo to proste klepa takto normalne a me prijde, ze to jine (protoze tam je jiny olej). Musim to nechat poslechnout nekoho, kdo ty motory zna.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Hydroštely by mohly klapat, ale za chvíli se opět zaolejují, pokud problém přetrvává, tak to jimi nebude (pokud jsou v pořádku).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27518
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Hunter píše:Filtr spravny, pred tim tam byl Mobil1 0w-40, menim tak po 6-8000km, vetsinou 2x do roka.......
To je v pohodě - je fakt, že ten Mobil1 je asi trošku jinak (a možná líp / výkonněji aditivovaný), ale nevěřím, že by BP Visco byl špatný - tedy, pokud bylo v kanystru to, co tam mělo být.....
Hunter píše:ze kdyz jsem nechal olej dlouho odkapat, ze to vyteklo z hydrostelu a ty pak jely chvili na sucho a mohly se tim tedy nejak nacnout?......
To určitě ne.....spíš to může být tím, že olej 0w zaolejuje motor dříve, než 5w.
Hunter píše:......Musim to nechat poslechnout nekoho, kdo ty motory zna.
Takhle "od boku" těžko určit, pokud si to poslechne odborník, řekne Ti víc....
bjukemen
Příspěvky: 4890
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..natíska sa nám ale otázka že ako je možné že poslali 5L balenie ked naozaj ako ja viem sa robí iba 4L balenie..hmm idem pohladať či jesto naozaj aj 5L
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Příspěvek od Hunter »

bjukemen - no prave, to mi vrta hlavou :shock:
craken

Příspěvek od craken »

ja som nasiel dalsi e-shop na slovensku kde predavaju 5l balenie
pedroBoy

Příspěvek od pedroBoy »

Zdravim, nechcem zacinat novu temu preto sa spytam v tejto, dnes som isiel okolo miestnej autotechny kde som videl napis ze "vianocne zlavy" :-) kedze mam pred vymenou oleja tak som tam zavital lebo som aj tak potreboval kupit novy olej...
V akcii mali BP visco 3000 10w-40 za 20 € a este k tomu grátis olejovy filter a medena podlozka pod vypustny srob.
Mám na Vas dve otazocky... olej ma normu VW 501 01/505 00 ACEA A3/B3/B4 API SL/CF a ako citam na obale je pekna reklama ze "Clean Guard" :-) chcem sa spytat ci je to len reklamny tah ako u Castrolu s inteligentnymi molekulami :-) alebo je naozaj ten olej nejako viac aditivovany? Ma s nim niekto skusenosti a je to kvalitny olej? Doteraz som pouzival Valvoline DuraBland 10w-40.
Druha otazocka.... ten olejovy filter co bol gratis... tak uz nemal presne na môj typ auta ale nasiel nejaky iny,ktory by mi mal zevraj pasovat pretoze priemer zavitu je taky isty len ten filter je dlhsi asi o 3cm, (kedze mi ho dal zadarmo k oleju a ubezpecoval ma ze bude pasovat tak som ho zobral) no chcem sa Vas spytat ci to nebude vadit to ze ten fiter je o tie 3cm dlhsi ide o znacku filtra COMLINE EOF004.
Auto: SEAT CORDOBA 1,4 i, 1997, 44kw, 185 000km
Ďakujem za odpoveď
modelář

Příspěvek od modelář »

pedroBoy píše:.... ten olejovy filter co bol gratis... tak uz nemal presne na môj typ auta ale nasiel nejaky iny,ktory by mi mal zevraj pasovat pretoze priemer zavitu je taky isty len ten filter je dlhsi asi o 3cm, (kedze mi ho dal zadarmo k oleju a ubezpecoval ma ze bude pasovat tak som ho zobral) no chcem sa Vas spytat ci to nebude vadit to ze ten fiter je o tie 3cm dlhsi
Tohle představuje přímo fatální (pro motor) omyl! Olejový filtr se nevybírá podle toho, zda "bude pasovat", tj. podle vnějších rozměrů a závitu :!: O jeho správné funkci totiž kromě poctivosti výroby a kvality použitých materiálů rozhoduje především přítomnost a nastavení ventilů uvnitř filtru, což je právě to, co určuje, zda se daný filtr hodí pro daný motor, nebo ne.
pedroBoy

Příspěvek od pedroBoy »

modelář píše:
pedroBoy píše:.... ten olejovy filter co bol gratis... tak uz nemal presne na môj typ auta ale nasiel nejaky iny,ktory by mi mal zevraj pasovat pretoze priemer zavitu je taky isty len ten filter je dlhsi asi o 3cm, (kedze mi ho dal zadarmo k oleju a ubezpecoval ma ze bude pasovat tak som ho zobral) no chcem sa Vas spytat ci to nebude vadit to ze ten fiter je o tie 3cm dlhsi
Tohle představuje přímo fatální (pro motor) omyl! Olejový filtr se nevybírá podle toho, zda "bude pasovat", tj. podle vnějších rozměrů a závitu :!: O jeho správné funkci totiž kromě poctivosti výroby a kvality použitých materiálů rozhoduje především přítomnost a nastavení ventilů uvnitř filtru, což je právě to, co určuje, zda se daný filtr hodí pro daný motor, nebo ne.
Ďakujem za rychlu odpoved, a chcel by som sa spytat ci to môze viest k poskodeniu motora pocas jedneho vymenneho intervalu alebo nie. Dakujem
modelář

Příspěvek od modelář »

To Ti s určitostí nikdo neřekne: v lepším případě půjde olej třeba obtokem, tj. bez filtrování, v horším bude filtr představovat vážnou překážku v mazacím systému motoru s negativními dopady na tlak a množství oleje v mazaných místech, což ten motor bezprostředně ohrožuje. Ale také se nemusí dít vůbec nic. Prostě jako ruská ruleta - je to na Tobě.
pedroBoy

Příspěvek od pedroBoy »

modelář píše:To Ti s určitostí nikdo neřekne: v lepším případě půjde olej třeba obtokem, tj. bez filtrování, v horším bude filtr představovat vážnou překážku v mazacím systému motoru s negativními dopady na tlak a množství oleje v mazaných místech, což ten motor bezprostředně ohrožuje. Ale také se nemusí dít vůbec nic. Prostě jako ruská ruleta - je to na Tobě.
Ďakujem za odpoved, skusim ho este ponuknut par kamaratom kt. maju auta kde tento olej. filter má ist, a ak by sa to nepodarilo tak si za 3eury kupim nejaky CHAMPION alebo podobne co mi tam bude pasovat.
A chcel by som sa este spytat na ten olej, ci s nim mate skusenosti pripadne ci je to porovnatelny olej s Valvoline DUraBland 10w-40 kt. som pouzival doteraz.
Dakujem
bjukemen
Příspěvky: 4890
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..porovntelny olej s valvoline to je hlavne DuraBlend som používal často,takže použitelny je..ale nezabudaj že

Aral=BP=Castrol je to jedno a to iste
pedroBoy

Příspěvek od pedroBoy »

tak problem s filtrom vyrieseny... nedalo mi to a isiel som sa pozret ci mi vôbec bude pasovat do auta.. a dlzka nepasovla tak som isiel hned do tej predajne a predavac mi vymenil ten filter COMLINE za FIAAM hoci ten nebol pre tu "akciu" ale ze iny filter uz nema.. takze som celkom dobre obysiel podakoval mu a som rad ze tento novy filter uz je pre moje vozidlo....

A to ma trosku najprv znepokojovalo ze BP=CASTROL, no na jednu vymenu ho pouzijem a uvidim ako sa mi bude javit potom ci sa vratim napsat k VALVOLINE alebo ostanem pri BP....
Tak dakujem zatial za reakcie
Odpovědět