Felicie

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Vlastík

Felicie

Příspěvek od Vlastík »

Dobrý den všem.Chci vyměnit olej v převodovce mojí Felicie 1.3 rv 2000.Chtěl bych požehnání někoho fundovaného.Do převodovky chci dát tento olej Castrol TAF-X, 75W/90?!Je to správně?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Špatně to určitě není, ale do feldy je to snad až zbytečné. Co vím, tak ve feldách dobře funguje třeba i http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=755 - a stačí (necelé) 2litry.
Vlastík

Příspěvek od Vlastík »

Já měl za to že se musím držet normy VW 501.50???Ten rozdíl v ceně je obrovký?Moc děkuji Pitrisi.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Samozřejmě může, ale u feldy 1.3, která má konstrukčně ještě škodováckou převodovku,
to ještě není nutné.
Ale velmi dobré řazení zajistí třeba i BP Energear SGX 75W-90 (používá(al) třeba FF) -
- pokud chceš - a ten má tu normu VW501.50, a je levnější, než ten Castrol.
(U těchto převodovek je (snad) ale důležitější SAE 75W... a GL4, než VW501.50,
protože je tam nevhodně - to ale asi není nejvhodnější výraz - umístěné "kolečko pětky", je mazané spíše ostřikem, než broděním, a za studena může být s "vyšším "W" problém).
Naposledy upravil(a) Pitris dne úte dub 13, 2010 14:12, celkem upraveno 3 x.
Vlastík

Příspěvek od Vlastík »

Dobře dám tam ten Paramo olej.Děkuji Pitrisi za ušetřených 800kč koupím manželce květinu a řeknu že je od tebe.Přeji hezký den a jěště jednou moc děkuji.
FF

Příspěvek od FF »

Pitris píše:...velmi dobré řazení zajistí třeba i BP Energear SGX 75W-90 (používá(al) třeba FF) -
- pokud chceš - a ten má tu normu VW501.50, a je levnější, než ten Castrol.
:wink:
...a vojde ho cca 2,4 litra - takže treba kúpiť 3 litre.
Vlastík

Příspěvek od Vlastík »

Děkuji FF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Dal bych tam MOGUL SYNTRANS 75W-90..
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:..
protože je tam nevhodně - to ale asi není nejvhodnější výraz - umístěné "kolečko pětky", je mazané spíše ostřikem, než broděním, a za studena může být s "vyšším "W" problém).
U převodovky z roku 2000 už je to mazání "pětky" vyřešeno jinak,tuto úpravu zrobili už někdy v roce 97/98..při "faceliftu" :wink:
Vlastík

Příspěvek od Vlastík »

Tak jak tedy kluci?Paramo nebo Mogul Syntrans?Už mě z toho jde hlava kolem.Jen jsem zapoměl doplnit že má majeto 165tis(poctivejch) rozdíl v ceně je minimální takže dám na vás co doporučíte......??????
FF

Příspěvek od FF »

Vlastík píše:...co doporučíte......??????
...BP Energear SGX 75W-90, API GL4+, VW501.50!
Vyskúšaný (už pár rokov) priamo na Felicii 1999... ...1l pod 10,-€.
Vlastík

Příspěvek od Vlastík »

Dobře FF dám tedy na tebe a budu se držet normy.Ten BP olej zajištuje dobré mazání(řazení)i za hodně nízkých teplot?Ptám se protože jsem z Vysočiny a tady jsou teploty v zimě okolo mínus dvaceti i víc zcela běžné.To už je snad poslední dotaz a pak už vás přestanu otravovat.Děkuji.
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

No problem.ten BP mam aj ja v prevodovke GII diesel,byvam pod Tatrami a u nas bolo tejto zimy tiez aj -23 a radenie islo lahko.v GIII tdi mam Castrol TAF-X ale ten BP sa mi zda lepsi.odporucam...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vlastík píše:Dobře FF dám tedy na tebe a budu se držet normy.Ten BP olej zajištuje dobré mazání(řazení)i za hodně nízkých teplot?Ptám se protože jsem z Vysočiny a tady jsou teploty v zimě okolo mínus dvaceti i víc zcela běžné.To už je snad poslední dotaz a pak už vás přestanu otravovat.Děkuji.
Dělej jak chceš, ale to Paramo 75W ti do Felicie bohatě stačí, dávali to tam i ve fabrice, sám do těchto vozů nedávám nic jiného a zatím žádný problém.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

FF píše:...a vojde ho cca 2,4 litra - takže treba kúpiť 3 litre.
To je kvůli té úpravě? Nebývalo 1,8litru? - před "faceliftem"?
NOVON píše:U převodovky z roku 2000 už je to mazání "pětky" vyřešeno jinak,tuto úpravu zrobili už někdy v roce 97/98..při "faceliftu" :wink:
Vlastík píše:Tak jak tedy kluci?
Ten Paramo Gyrol 75W LF tu Felicii v pohodě umaže (je doporučen i pro novější Fabie), ale
samozřejmě můžeš použít i výkonnější Mogul Syntrans, BP Energear SGX, Castrol TAF-X.....
Vlastík píše:.....jsem z Vysočiny a tady jsou teploty v zimě okolo mínus dvaceti i víc zcela běžné.....
A i kvůli tomu použij 75W....(a třeba "něco dál") - to je olej na ty zimní teploty dělaný.

A ještě se zeptám, co používáš do motoru?
Odpovědět