prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

FF píše:Už sa to tu tiež kedysi rozoberalo... ...TAF-X SAE 75W-90 stojí cca 20,-€/l a plní presne tie isté špecifikácie ako BP Energear SGX 75W-90 (vrátane VW 501.50), ktorý ale stojí 10,-€/l... ...a teraz neviem či to dokonca nebude aj ten istý olej (niekde som zachytil niečo o spojení BP a značky Castrol?!).
..ano je to to isté,iba čo BP že vraj používa mierne modifikované aditíva...
vladimir98

oficial. vyjadrenie zo Skody

Příspěvek od vladimir98 »

Dobrý deň,

Obdržali sme Vašu správ ktorú ste zaslali na adresu zákazníckeho centra výrobného závodu
Škoda Auto a.s., Mladá Boleslav.

Prevodový olej pre 5° mechanickú prevodovku vozidla Škoda Octavia II s motorom 1,9/77kW
TDI je v sortimente Škoda originálnych dielov vedený pod katalógovým číslom G 070 726
A2.

Prevodový olej G 052 512 A2 je u vozidiel Škoda Octavia II určený pre 5°mechanické prevodovky
v kombinácii s motormi 1,6/75kW, 85kW a 1,4/59kW.

S pozdravom

Juraj Krátky | Koordinátor starostlivosti o produkt a zákazníkov
ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o. | Sabinovská 6 | 821 02 Bratislava | Slovakia
phone: +421 248 247 617 | fax: +421 248 247 610
modelář

Příspěvek od modelář »

Obávám se, že znalost katalogového čísla nám v daném případě s výběrem vhodného oleje za přijatelnou cenu příliš nepomohla. Oleje vyskytující se na trhu totiž nesou nějakou normu, byť třeba "podnikovou" (zde VW), nikdy ale "katalogové číslo". A tak nejspíše nezbyde, než ho koupit ve značkovém servisu a při té příležitosti třeba zjistit, že se jedná o naprosto běžný olej, který je ovšem - dejme tomu - 5x předražený... :x
vikino1

Příspěvek od vikino1 »

Práveže na prekvapenie prevodový olej je v origo škoda servise lacnejší ako v iných obchodoch. Sám som menil v dvoch fabiach ale sú dva druhy bral som ten lacnejší čislo si nepamätám.Po výmene citelné zlepšenie radenia. Čo ma ale zarazilo bolo,že sa na mňa technik pozeral ako na blázna keď som chcel prevodový olej na výmenu! Predsa v škodovkách je náplň CELOŽIVOTNA! :shock:
modelář

Příspěvek od modelář »

Může být. Podobně to mají nastavené třeba u Forda: Velice slušné ceny originálních ND, často dokonce lacinější, než v aftermarketu, a přitom mnohem kvalitnější. Ale bez konkrétního ověření to nelze paušalizovat a u "domácí" Škody už vůbec ne: Podle jakéhosi průzkumu má Škoda "v průměru" (otázkou je, co to znamená...) nejdražší originální ND, hned po Audi a Japonských značkách! Svého času jsem čirou náhodou (byl jsem nucen okolnostmi) porovnával ceny alternátorů: na Nissana od Nissanu (přebalený Bosch) 21 tis. Kč, "origo" Bosch (tentýž) 11 tis. Kč, na Škodu od Škody 27 tis. Kč, "origo" Bosch nedostupný...
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Re: oficial. vyjadrenie zo Skody

Příspěvek od alfi166silver »

vladimir98 píše:.............

Prevodový olej pre 5° mechanickú prevodovku vozidla Škoda Octavia II s motorom 1,9/77kW
TDI je v sortimente Škoda originálnych dielov vedený pod katalógovým číslom G 070 726
A2.
S pozdravom..........
Tak je to jasné, opravdu Vám doporučuji koupit ten originální olej a "nelaborovat".......Kdo vyměnil za "nějakou" náhradu, vždy si stěžoval, že to není ono......Věřte mi, kbybych věděl čím ty originální náplně nahradit, tak to prodávám. Dle mých informací si koncern smluvně ohlídal aby se tyto převodové oleje nedostaly na "volný" trh.
modelář

Příspěvek od modelář »

Proč mi to silně připomíná
modelář píše: na Škodu od Škody 27 tis. Kč, "origo" Bosch nedostupný...
:?:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

modelář píše:Proč mi to silně připomíná
modelář píše: na Škodu od Škody 27 tis. Kč, "origo" Bosch nedostupný...
:?:
Já bych to neviděl tak černě, údajně má tento olej stát ve Škodovce cca 300.-Kč.....
modelář

Příspěvek od modelář »

alfi166silver píše:
modelář píše:Proč mi to silně připomíná
modelář píše: na Škodu od Škody 27 tis. Kč, "origo" Bosch nedostupný...
:?:
Já bych to neviděl tak černě, údajně má tento olej stát ve Škodovce cca 300.-Kč.....
Pokud by stál na volném trhu něco přes stovku, tak to z hlediska relací (ve srovnání např. s tím alternátorem) docela odpovídá. Ovšem jde-li o PAG, pak se koncernu hluboce omlouvám!
vladimir98

predrazene...

Příspěvek od vladimir98 »

Tiez si myslim, ze koncern nehorazne zaraba, a dane oleje su v skutocnosti nieco na urovni Paramo Gyrol 75W LF, aj ten plni normu VW TL-726 Y ako originalny G070 726 A2, no s cenou len 82 Kč/ liter, ja som dal za G070 726 A2 v Skodovke 9´€/liter...
Ved ked koncern toho berie na kamiony, len vo vlastnych obaloch....
To iste ako koncernova motorova prvonapln nie je bohvie co --hlavne len ako sa manazeri a obchodnici dohodnu, tak by som sa ani moc necudoval, keby to bol ako prevodovy v skutocnosti ten Paramo -kvalitativne nic proti Mogulu :)
Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

Oživuji toto téma. Nemá někdo zkušenost v Octavii 2 1.9TDI PD 5Q s tímto převodovým olejem?? http://millersoils.cz/377--ee-transmission-75w90.html Respektivě by mě zajímalo jestli se dá vůbec ve zmíněném voze použít. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Pitris »

Ten olej je "funglovka" - pochybuji, že by měl už někdo nějakou průkaznou zkušenost.
Ale nevidím tam žádnou normu VW....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

No právě. Žádná norma VW tam není. :cry: Právě jsem myslel jestli náhodou nemá někdo více informací. Ale nejspíš budu muset napsat přímo na distributora.
e1H

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od e1H »

Žiadne VW schválenie tam nie je, ale to nemá ani Miller Oils TRX SYNTH 75w90 ktoré mi vyskočilo vo vyhľadávači: http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp.

Sniper_2003, napíš presný mesiac a rok výroby auta, a možno manuáloch pre daný ročník bude zmienka o tom, že stačí niektorá GL norma, a tým pádom si za vodou. :-)

Ak budeš písať distribútorovi, tak by som určite nezabudol uviesť kód motora, a počet prevodových stupňov, prípadne ak poznáš, tak presné označenie prevodovky. Možno k O2 nebude dostupné presné info, ale tá prevodovka sa mohla montovať aj do iného VAG modelu, kde k tomu môže byť viac informácii (pravdepodobne Golf VI). :-)
Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

Tak jsem dostal odpověď.Zde ji nakopírovávám:

Dobrý den,

VW 501.50 je běžná syntetika 75w90, kterou převyšují TRX Synth 75w90 a také Vámi zmíněný EE Transmission 75w90. Je to v koncernových pětikvaltech A04 ověřená aplikace, kterou můžete bez obav použít.

S pozdravem
Petr Vejvoda


Dobrý den,

již používám Vaše produkty a chtěl bych používání rozšířit i o další artikl. Jedná se o převodový olej EE Transmission 75w90 nicméně bych potřeboval od Vás další specifikace, které jsem nikde nenašel. Jedná se o to jestli daný olej plní či převyšuje VW 501.50 normu. Mám to do své Octavie 2 1.9.TDI PD r.v.2006 typ motoru BXE.

Předem děkuji za odpověď

Takže hurá koupit a vyzkoušet. :wink: :wink: :wink:
Odpovědět