1.9 JTD

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
misor

1.9 JTD

Příspěvek od misor »

Zdravim

Nejak som na nete nenašiel akú špecifikáciu motorového oleja má mať Stilo 1.9 JTD
Neviete niekto? Ktoré s tychto udajov je smerodatné?? API, ACEA, SAE??

Dik mišo
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Jaký výkon? Jaký rok? Má FAP?

Jestli je to obyčejné ´´holé´´ JTD, tak zhruba z let 1999 - 2003, tak stačí následující:
ACEA B3 (B4)
API CF
+ Fiat má ještě nějakou svoji interní normu. Pokud se jí chceš držet, musíš si ji někde zjistit (manuál výrobce, servis,...) a počítej s tím, že ji bude plnit pouze Selenia a možná ještě AGIP.

SAE bych volil 5W40 - to je univerzál :wink: . Záleží na Tobě, jaké zvolíš SAE podle svého stylu jízdy (stačí pohledat a je tu toho o výběru SAE hafo).
misor

Příspěvek od misor »

je to stilo 2002 85KW s katalizatorom....
viem že má tu svoju normu, ale tu ma len selenia... a ta je drahá
normu VW....??
SAE 5W40 tam bude ok, aj ked ma už viac nabehané...
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Norma VW je pro VW a ne pro Fiat. Pro Tvůj motor se dá norma VW přibližně ´´odvodit´´, ale je to k ničemu, protože VW si dělá normu samo pro sebe, pro materiály svých motorů a těsnění atd.

Drž se toho ACEA B3 (B4) a API CF, a to bude maximálně o.k.
Vím, že mě zde za to nejspíš budou ´´´kolegové´´ kamenovat, ale já bych se na tu normu FIATu vyflákl - už jen proto, že ji splňuje jen jeden (nebo 2) výrobce olejů to ve mně vzbuzuje reálný dojem, že jde pouze o marketingový tah, kterým má FIAT propagovat Selenii (kterou mimo jiné vyrábí Oleoblitz - Selenia nemá svoji rafinérku).

SAE 5W40 Ti plně schvaluji. Olej ber od renomovaného výrobce (Shell, Agip, Mogul, Q8, Mobil, Castrol, atd atd) a drž se toho API a ACEA :idea:
misor

Příspěvek od misor »

ok

dik za radu
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Udělal bych to stejně jako luk.zah, možná bych jen kouknul na mazací plány pár výrobců, ale to snad jen okrajově.JTD není žádná perla co by vyžadovala něco extra.
misor

Příspěvek od misor »

teraz tam mam Castrol Magnatec C3 5W-40.
ja som nevedel tie normy, no ale už je to ok... interval budem mat 10 000
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27507
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

už se to tu řešilo:
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2508 (doporučuji pročíst celé)
Ta norma Fiatu je 9.55535-N2, a pokud ji odmítneš, a "půjdeš zase do Castrolu",
tak raději EDGE :lol: , než Magnatec :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27507
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

luk.zah píše:.....Fiat má ještě nějakou svoji interní normu. Pokud se jí chceš držet, musíš si ji někde zjistit (manuál výrobce, servis,...) a počítej s tím, že ji bude plnit pouze Selenia a možná ještě AGIP.....
Tu "fiaťáckou" normu 9.55535-N2 plní teď i ten nový Mobil1 0w40 (alespoň ten z Německa)
http://www.mobil1.de/cms/Mobil_1_New_Life.aspx
VÁCLAV

OLEJ

Příspěvek od VÁCLAV »

já mám motor jtd 81 kw a v knize návodu na obsluhu od výrobce je psán olej 10w 40 .Dávám tam OLEJ Q8 10W 40.Ptal jsem servisáků a říkali že je to dobrý olej tak doufám že je to pravda.API a ACEA by to splnuje taky
bjukemen
Příspěvky: 4881
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..dobre robiš,tiež sa ho chystam vyskušat ale na zimu je možne použiť aj 5W-40 aspon ja tak robim a na leto 10W-40 a z Q8 ma dobré skusenosti aj naš moderator Pitris až sa nemylim.. :wink:
Odpovědět