Čistota nového oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Čistota nového oleje

Příspěvek od ka-spel »

Tak jsem nasurfoval tuto diskuzi na http://www.nissanclub.cz/msgboard_posts ... cze&kols=3

AK nepočítame netesnosť tak spotreba oleja 0,5-1 liter na 1000km tak motor pápá.
Inak sám si myslím že spotreba oleja závisí od jeho kvality a čistoty.Z vlastnej skúsenosti vám poviem to čo sa asi nikde nedočítate.Pri elektronickom meraní čistoty oleja vyšlo najavo že nový olej vykazuje horšiu čistotu ako už olej používaný.Je to dané tým že výrobcovia olejov šetria na ich čistení,taktiež záleží na značke atd aj ked vieme že v skutočnosti sú myslím 3rafinérky-no to by bolo nadlho o tom polemizovat.Takže ked nalejete do auta takýto nový "špinavý olej"a prejde okruhom vozidla všetky tieto nečistoty by mal zachytiť kvalitný filter a mal by sa z neho stať čistý olej-vyčistený od nečistôt.Logicky po tomto akte by mal znížiť účinosť olejového filtra-jednoducho ho už mierne zaserie.
Pretoto mením počas životnosti oleja 2krát olejový filter.
Možno je to pre niekoho zbytočnosť,ale ja z radostou tie 2-3stovky na to obetujem.


Tož takovou blbost jsem už dlouho nečetl.
byloObrázek
je Obrázek
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

O čistotě nového oleje je toto pravda hlavně u hydraulických olejů .
U motorových olejů by toto mohlo odvozeně platit taky.
Mazání spalovacího motoru nebo převodovky je ovšem na nečistoty méně náchylnější mež hydraulický systém.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...celé to forum nisaan je nejake divné kopa ludí tam zo seba robí machra a pritom trepe blbosti a ku konkretnemu članku je to teda riadna sprostosť...
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

bjukemen píše:...celé to forum nisaan je nejake divné kopa ludí tam zo seba robí machra a pritom trepe blbosti a ku konkretnemu članku je to teda riadna sprostosť...
Moje řeč. Bavil jsem se skoro každý příspěvek. Hlavně bych chtěl vidět, jak ještě do výměny oleje mění ještě jednou filtr. :lol: To na felda nebo mondeo foru jsou lepší diskuze. Oleje.cz počítám automaticky. :wink:
byloObrázek
je Obrázek
Odpovědět