Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Nokian WR D4 - vypadají ale takové rozdrbané, žádná pěkná guma... :? Píšou sice Nokian Block Optimized Siping, ale ten šíping je nějakej divnej... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

BigBang píše:Obrázek
Překvapuje mne ta vysoká hodnota ztrátového výkonu: u všech mých japonských vozů, které prošly brzdou (MAHA), jsem se v pohodě vešel do rozmezí 22 - 30 koní. To by mnohé vysvětlovalo... 8)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:Nokian WR D4 - vypadají ale takové rozdrbané, žádná pěkná guma... :? Píšou sice Nokian Block Optimized Siping, ale ten šíping je nějakej divnej... :mrgreen:
Opakuji: navzdory tomu, co o řadě věcí vím, bych si nikdy netroufl hodnotit aerodynamiku vozu a vlastnosti pneumatik pouhým pohledem. :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

A to já zase jo! I guma přece může mít pěknej souměrněj vzorek, takovou, řekl bych, fazonku (nejlépe s drážkami) a ne jako když ho vyřezal ožralej gumař tupou kudlou... :lol:
No, řekněte, není to hezký...?
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Á, už chápu, proč, resp. pro koho navrhl v minulosti dezén jedné pneu Giugiaro. Jenom se nějak neosvědčila v provozu... :mrgreen:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše: Tak v servisu se už ptát ani nemusíš, neboť v tom tvém odkazu se explicitně píše, že ten motor prakticky pořád jede "na hraně" maximálního možného předstihu. Jinými slovy, když tam budeš lít N95, pošleš záměr motoráře do kytek. Pro bližší pochopení tě odkazuji na tuto mou debatu s Hombrém:
http://www.oleje.cz/forum/shell-v-power ... 3-120.html
Díky za rychlou odpověď. :wink: Ještě k tomu palivu,tu diskuzi jsem samozřejmě četl,mně jde o to,že původně pro ty motory byl předepsán BA 95,ale pak byly nějaké problémy s pocukáváním po startu,to se ale týkalo i nepřeplňovaných 1.2 a většinou si na to stěžovali majitelé vozů,kteří jezdili na pohodu.Takže PSA vydalo přípis,používat prémiová paliva a hotovo.Mám na "drátě" ještě kolegu z Citroenu,který mi napsal,že tohle doporučení přišlo letos po novém roce a že podívá do pracovních e-mailů,bo si nevybavuje,že by se něco na autě upravovalo,například software.On je jinak Citroen a PSA obecně pocukáváním po startu vyhlášený,ale mezi určitým typem zákazníků.Na tohle si stěžovalo x majitelů 1.4(1.6) 16V a následně i majitelé VTI,já ani sestra jsme tyhle problémy nikdy neměli,možná i proto,že aditivujeme a nejezdíme na spotřebu.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:A to já zase jo! I guma přece může mít pěknej souměrněj vzorek, takovou, řekl bych, fazonku (nejlépe s drážkami) a ne jako když ho vyřezal ožralej gumař tupou kudlou... :lol:
No, řekněte, není to hezký...?
Obrázek
To víš že ano,ale já mám hezčí. :mrgreen:
https://www.google.cz/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Celoroční pneu jsem nikdy nepoužíval a ani se na to nechystám. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Parametry paliva řeší normy výrobců, resp. prodejců paliva. Výrobce motoru to není oprávněn dohánět předpisem používat prémiová paliva. Současně platí, že výrobce motoru musí určit minimální oktanove číslo benzínu, což udělal, a je tudíž zbytečné jeho předpis zpochybňovat či se domnívat, že to lze dohnat dodatečnou aditivaci. Navíc platí, že případné použití paliva o nižším o.c. určitě nezpůsobuje vynechavani motoru na volnoběh.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Celoroční pneu jsem nikdy nepoužíval a ani se na to nechystám. :)
Já ti to také necpu,reagoval jsem pouze na tvar(design)vzorku pneumatiky. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Parametry paliva řeší normy výrobců, resp. prodejců paliva. Výrobce motoru to není oprávněn dohánět předpisem používat prémiová paliva. Současně platí, že výrobce motoru musí určit minimální oktanove číslo benzínu, což udělal, a je tudíž zbytečné jeho předpis zpochybňovat či se domnívat, že to lze dohnat dodatečnou aditivaci. Navíc platí, že případné použití paliva o nižším o.c. určitě nezpůsobuje vynechavani motoru na volnoběh.
Já s tebou nechci v žádném případě polemizovat zda to je tak či onak,jen sbírám informace.
Jinak se mi ozval již zmiňovaný kolega a poslal mi tohle.
Skutocny dovod nic, len marketingove reci. Nic o karbone a pod. Len o tom, ze benzin v CR, SR, Madarsku a Chorvatsku nevyhovuje a ze je nutne dodrziavat pravidlo: 98 alebo 100 oktanov + olej vylucne 0W30 + plan udrzby podla stazenych podmienok. Plati to pre vsetky benzinove motory EB turbo a EP turbo (1.2 aj 1.6).
Tedy v podstatě přesně to,co mi sdělili v servisu cca před 2 měsíci,když jsme se bavili na téma,proč zmizely tyhle motory z nabídky na východ od Rozvadova a například v Německu,Rakousku a Švýcarsku jsou v nabídce běžně.Takže já se jen snažím zjistit,kde je pravda,protože mi nejde moc na rozum,proč by jinak výrobce po x letech provozu,kdy bylo předepsáno palivo BA 95 tohle změnil a požaduje palivo BA 98/100.Samozřejmě,že nejjednodušší cesta je,tankovat prémiové palivo a je to. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:...ze benzin v CR, SR, Madarsku a Chorvatsku nevyhovuje a ze je nutne dodrziavat pravidlo: 98 alebo 100 oktanov
Mohu každého ujistit, že - "měřeno" motorem GDI, který je mimořádně citlivý na o.č. paliva - benzín "na Východě" je právě z hlediska tohoto parametru (o.č.) mnohem více v pořádku než "na Západě". Výjimky vlivem pančování nepoctivým pumpařem teď pomíjím, třebaže to úplně nejobvyklejší pančování přidáváním E85 do N95 o.č. spíše zvyšuje, než snižuje (akorát jde do pr.ele výhřevnost výsledné směsi).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Takže já se jen snažím zjistit,kde je pravda,protože mi nejde moc na rozum,proč by jinak výrobce po x letech provozu,kdy bylo předepsáno palivo BA 95 tohle změnil a požaduje palivo BA 98/100.Samozřejmě,že nejjednodušší cesta je,tankovat prémiové palivo a je to. :lol:
Ja si myslim ze vsetko je to o peniazoch. Staci ked vyrobca nanuti tankovat premiovky s tym ze im z toho (zvysena spotreba tychto paliv) nieco kapne.
To je tak nejako podobne aj s aditivmi. Niekto to kupuje cely zivot a riedi s benzinom/ naftou je happy ze sa motor cisti pritom staci sem tam pretiahnut motor a tiez je vsetko ciste. Ja tankujem do H najlacnejsi benzin co je v dosahu a ziadne problemy su neni.
Ale vsetko so vsetkym ma nejaky suvis. Redsi olej (prehrievanie),LL intervaly ,podtacanie motora aby si sa vosiel do deklarovanej spotreby a potom to vsetko tak pekne karbonuje az no :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:
lengy60 píše:...ze benzin v CR, SR, Madarsku a Chorvatsku nevyhovuje a ze je nutne dodrziavat pravidlo: 98 alebo 100 oktanov
Mohu každého ujistit, že - "měřeno" motorem GDI, který je mimořádně citlivý na o.č. paliva - benzín "na Východě" je právě z hlediska tohoto parametru (o.č.) mnohem více v pořádku než "na Západě". Výjimky vlivem pančování nepoctivým pumpařem teď pomíjím, třebaže to úplně nejobvyklejší pančování přidáváním E85 do N95 o.č. spíše zvyšuje, než snižuje (akorát jde do pr.ele výhřevnost výsledné směsi).
Já vážně netuším,zda byl problém v o.č. nebo jiném parametru,či zda se nahromadily problémy díky tomu,že s tím lidi jezdili na hudlana a kolem komína.Faktem je,že pokud se někdo na fóru objevil,že má problémy tohoto rázu a pak následně provedl debordelizaci wynsem a následně pak začal pravidelně aditivovat,tak problémy téměř nebo úplně vymizely.A to včetně mé starší dcerky,která skutečně s autem poskakuje po Chebu a pořád dlouze vymýšlela až nakonec dospěla k tomu,že prohnala 2 x nádrží Wynn´s Petrol Clean3 a konečně začala palivo aditivovat a od té doby má klid.
Naopak vím o dost lidech,co jezdí výhradně na prémiové palivo a diagnostika jim svítí každou chvíli a můžou v autě ušlehat bílky. :lol:
P.S.Ještě doplním,před pár dny jeden kolega s tím samým motorem,najeto 20 tkm,tankuje prémiovou 98 a najednou kontrolka.Při debatě z něj vylezlo,že většinu času s tím jezdí žena po městě a v otáčkách kolem 2000. :? Druhý den nastartoval,kontrolka zhasla a když přijel do servisu,tak mu řekli,že tedy není co řešit a až se zase rozsvítí,tak ať přijede na diagnostiku. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Tuhle mne požádala kolegyně, abych jí přeparkoval služební auto. Má v něm ten samý motor, co já, jenom je mladší a má citelně menší nájezd. S autem jsem sice ujel jen pár desítek metrů, ale dost příkrým nájezdem, navíc v prudké zatáčce. A to auto jako celek mi připadalo zatuhlé, nepohyblivé. Prostě s ním od nova jezdily ženské... :mrgreen:

P.S.: Nemyslím si, že by tankování prémiového paliva v daném případě čemukoli pomohlo.
Odpovědět