Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Podhuštěno. Trvale....
Sice to odpovídá teorii, ale praxe je trochu jiná. U mých gum je předepsaný tlak 2,3 Atm. při částečném zatížení a 2,5 Atm. při plném zatížení. Já je foukám na 2,5 Atm., od počátku dubna jsem to, pravda, neměřil, páč vím, že drží, kontroluji jen pohledem, ale jsem tedy přeměřil a mají 2,4 Atm. Takže do podzimního přezutí (kdybych je dříve nevyhodil, jako že vyhodím) mohou mít 2,3 Atm. To je pořád OK a plně zatížený nejedu nikdy. Tyhle gumy drží dobře tlak a v podhuštění to není. Navíc - zimáky ke konci sezóny už třeba podhuštěné mám (obvykle drží tlak o něco hůře), a ty výše uvedené nedělají. Je to zkrátka gumou. :idea:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Má někdo zkušenosti s pneu Goodyear UG performance G1, respektive Dunlop Winter Sport 4D? Rozměr 225/50 r17, pro auto Mercedes C. Díky!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Itall píše:
Pitris píše:Podhuštěno. Trvale....
Tyhle gumy drží dobře tlak a v podhuštění to není. Navíc - zimáky ke konci sezóny už třeba podhuštěné mám (obvykle drží tlak o něco hůře), a ty výše uvedené nedělají. Je to zkrátka gumou. :idea:
Uvědom si, že zimní guma na podzim postupně ztrácí tlak ,ne že uchází, ale postupně jde teplota dolů a tím tlak klesá. Proto je doporučováno zimní hustit o 0,2 více pro větší rozdílné teploty přes den a noc, kdy ztrácí pružnost chladem / hlavně když je kára garážovaná/.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Tož, já alespoň jednou za 1/2 roku ten tlak v pneu změřím a dle potřeby dohustím, vždy na přelomu letních a zimních sezon, kdy kontroluji ojetí a rozhoduji o dalším postupu (výměna, přehození, atd.). Proto píši, že některé gumy mají nižší tlak ke konci sezóny, což je vždy na jaře nebo na podzim, kdy teploty nejsou extrémní ani na jednu stranu. Některé gumy (letní Conti) drží tlak dobře a na konci sezóny mají třeba prakticky stejný tlak jako před půl rokem. U zimáků se to tak nedaří, a to zimní sezóna je kratší. Na druhá straně - zimní Conti jsem neměl 8) . Jináč tlak kontroluji jen pohledem. Spíš se mi stává, že se mi guma nezdá a při změření je OK. Tak na to kalím, když nevidím nic nepatřičného, neměřím. Až zas za půl roku.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Ital píše:Tož, já alespoň jednou za 1/2 roku ten tlak v pneu změřím a dle potřeby dohustím ... když nevidím nic nepatřičného, neměřím. Až zas za půl roku.
V dřívějších dobách řidič kontroloval (a případně doplňoval) stav všech náplní v motoru a tlaku v duších při každém tankování benzínu, byla to samozřejmost. Jo, to bývaly časy, lidstvo už zpohodlnělo... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

No tak zbytečnosti se dají dělat pořád :D
Když mám vysledováno, že za sezónu guma ztratí 0,2 atm, tak opravdu vystačím s jedním přeměřením za sezónu a pohledem na tvrdém podkladu. Olej kontroluju častěji, naštěstí se ani nehne.

Na začátku sezóny si gumy dofouknu u OMW, kde jsou pořádné měřáky a to v počasí, kdy nesvítí sluníčko a kdy auto v podstaě ujelo jen pár set metrů, aby tlak nebyl ovlivněn ohřevem gum. Následně po ustálení letních/zimních teplot to dorovnám.

Ještě se vrátím k výběru gum pro své auto. Návštěvník mi vnuknul myšlenku hučení zadních gum vlivem víceprvkového uložení a změny geometrie vlivem zatížení nápravy. S ohledem na tahání karavanu jsem se na to letos ...

Koupím na podzim, třeba budou trošku lepší ceny.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Koukal jsem tuhle v pneuservisu na VW Sharan na zvedáku, jeho zadní náprava je podobné konstrukce jako motocyklová kývačka, tedy na každém kole jedna kývačka s osou kývání napříč. Co je to za náprava? :?: :roll:
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Pozn.: No, a ty kývačky jsou uloženy v nějaké robustní nápravnici.
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Nikdo neodpovídá, tož jsem si něco nastudoval na netu, informace by zde byly. Podle různých zdrojů by taková náprava (Sharan) mohla býti kyvadlová. Prostě kývačka, šak jsem to říkal :D . Sic je někde opakovaně uvedeno, že náprava kyvadlová má šíkmou osu kývání, ale proč by musela? Jednoduchou zadní kyvadlovou nápravu měly i škodovky s motorem vzadu nebo mají tatrovky (a osa kývání je podélná, nepletu - li se), u Sharana mi na první pohled osa přišla příčná. Rameno je k tomu příslušně vytvarované. No, trochu šikmá být mohla, ale nemyslím si to, zas tak jsem to prohlížet nemohl. Nejsem mimo téma? :? Asi jo, ale k pneu to má blízko - jen pár centimetrů :D .
Ital

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Ital »

Brali byste radši Sava Eskimo S3 nebo Barum Polaris 3 :?: (rozměr 185/65-15)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ani jedno (špatně položená otázka)! :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Ital píše:Brali byste radši Sava Eskimo S3 nebo Barum Polaris 3 :?: (rozměr 185/65-15)
Ty první..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ital píše:Brali byste radši Sava Eskimo S3 nebo Barum Polaris 3 :?: (rozměr 185/65-15)
Přesně tento rozměr testovali v časopise AUTO7 22/13. Barum a Sava. V řádu několika procent (do 5-ti) byl lepší Barum v brždění na suchu i na mokru, v komfortu jízd a ve vnitřním hluku. Sava zase lepší na akvaplaning a na sníh.... Jen valivý odpor byl u Savy lepší o 18%. Tak si vyber :)
A v testu nejlepší Continental a GoodYear byly průměrně ještě o nějakých dalších 5-10% výš.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:V řádu několika procent (do 5-ti) byl lepší Barum v brždění na suchu i na mokru, v komfortu jízd a ve vnitřním hluku. Sava zase lepší na akvaplaning a na sníh.... Jen valivý odpor byl u Savy lepší o 18%.
Na sucho dat Barumky a jak naprsi/nasnezi nahodit Savy :mrgreen:
Inak Barumky su tradicne v testoch niekde uprostred takze skor by som sa priklonil k nim :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže proč si pořizovat v ČR předražené budgetovky, když za jen o něco málo peněz navíc mohu mít špičkové prémiovky?
Odpovědět