Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... rozdíly v hmotnosti celých kol připadají na rozdíly v hmotnosti pneu ...
Zapomněl jsem na vyvažovací závažíčka. :oops:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No jestli to nechtělo ještě s tím přezutím počkat :evil: http://www.novinky.cz/domaci/365721-v-c ... vrena.html a řekl bych, že dnes tam jsou letní gumy ještě na flastr....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Když jednou za čas umyju auto, přijdou záplavy. Když přezuju na léto, začne sněžit. Takže se vám za ten sníh omlouvám. :)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Tak to má asi většina z nás :twisted: ale kdyžtak ještě napiš kdy pojedeš na dovolenou - my pojedem jindy :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Až to budu vědět, tak se ozvu. Jo a nejezděte do Francie, tam se chystám já. :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27488
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Tak to je dobře - já chci s maminou letos udělat Švýcarsko - teda českosaské :twisted:

A (ať se trošku vrátím k tématu vlákna) já chtěl přezout teď v pátek 3.dubna, ale když se dívám na teploměr (+1°C) a ven, tak klidně ještě 14dní počkám, bo už sněží i v Brně :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

kdybyste jezdili na zimákách furt,nemáte problémy s klimatem,klimakteriem.
Jens

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jens »

Návštěvník píše:.... Zatímco když si rovnou objednal vůz na 17-kách, bylo to OK. Proč? Inu proto, že při objednávce 17-tek měl ve voze jiné pružiny a tlumiče. A vo tom to, mimo jiné, je! :mrgreen:
Co je na těch pružinách jiného?
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

Pedro píše:kdybyste jezdili na zimákách furt,nemáte problémy s klimatem,klimakteriem.
Na zimákách v +30°C to musí být žůžo...nedejbože zapršet.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Pružiny jsou měkčí (někde to pružit musí, když už nemůže v profilu pneumatik), tlumiče naopak tužší (nějak je třeba tu větší neodpruženou hmotu těžších kol zklidnit).
Jens

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jens »

Když budou pružiny měkčí, tak bude auto níž a tím pádem méně místa k hornímu dorazu.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Jens píše:Když budou pružiny měkčí, tak bude auto níž a tím pádem méně místa k hornímu dorazu.
Zajímavá úvaha! :wink: :lol: Akorát že tuhost pružiny má málo co do činění s její volnou délkou (statické hledisko). Navíc tlumiče jsou již dobrých 30 let dvojčinné (dynamické hledisko). :idea:
Jens

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jens »

Stejně je to nějaké divné a moc se mně ro nezdá. Se stejnými pružinami bude mít těžší kolo horší poměr k odpružené hmotnosti a tím se zhorší kontakt s vozovkou. Když k tomu dáš měkčí pružinu, tak to ještě zhoršíš a když ještě přidáš tužší tlumiče, tak to bude horší dvojnásob.

To mně nějak nesedí.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Jens píše:Stejně je to nějaké divné a moc se mně ro nezdá. ... To mně nějak nesedí.
Není nad to se ve věci vyznat! :twisted: Tak nám napiš, jak bys to řešil, kdybys byl v roli konstruktéra.
Jens

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jens »

Asi máš na mysli předpětí a tím by se zajistila stejná délka při normálním zatížení. Ale pružina na kolo tlačí pořád stejnou silou a že bude mít méně strmou charakteristiku je pro nějaké 5 - 10 mm propružení (pro zajištění stejného pohodlí) nepodstatné.
Odpovědět