Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...Někdy holt nestíhám... :lol:
Nestíhám, nestačím, nemočím, nesvačím... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... se nemůžu dohadovat o tom , že se špatně vyvažuje , může se urvat běhoun ......a další necnosti s protektorem spjatým, to je zase z jiného soudku o gumě. Strašně mě baví diskuze o hlučnosti pneumatiky, ta má opravdu 100% vliv na bezpečnost gumy. :P
Já jsem nikdy nic o hlučnosti nepsal. Zato jsem se vyjadřoval (kromě tebou zmíněných už z principu vrozených nectností) k rozdílnosti valivého odporu a jízdních vlastností každého z těch protektorů vlivem rozdílných vlastností a neznámého smyslu předchozího otáčení jejich koster. A rozdílná konstrukce použitých koster už je vlastně jen takovou ranou z milosti, kterou bych téměř každému (s výjimkou těch, které si uživatel zajistí sám) protektoru uštědřil. :mrgreen:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:Zase mám úpravu za PS :mrgreen:
A co je nejasného na vysvětlení, které jsem již poskytl? :o
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Hombre píše:... Jen tvrdím a za tým si stojím , že na sněhu neznám gumu která by dovedla to co Vraníky. ...
A já zase tvrdím, že původní nokiany, které se pekly v téže formě ještě před tím, než ji Nokian odepsal a nějaký nástrojářský šikula musel posléze upravit, aby se ještě vůbec dala použít k pečení těch vraníků, byly nade vší pochybnost lepší! :D Že ty takovou gumu neznáš, je s přihlédnutím ke zmíněným okolnostem irelevantní. :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Neznám vše, to uznávám . :cry: Zmínka o hlučnosti byl jen všeobecný povzdech, protože vždy slyším jako první otázku jak hučí a kolik stojí.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

No vidíš, to já když se budu pídit např. po tom, jestli daná guma náhodou nepotáhne vůz ve směru příčného sklonu vozovky (na její pravé straně se obvykle svažuje doprava, tudíž takové gumy potáhnou doprava), tak mi nejspíše nikdo ani nebude rozumět... :( Přesto jde o vlastnost, která (v daném případě spíše její absence) je pro mne velmi důležitou. A v žádných testech se o ní nedočteš! :evil:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:Jen tvrdím a za tým si stojím , že na sněhu neznám gumu která by dovedla to co Vraníky. Myslíte si že nějakýho horala, který potřebuje projet maximálně rychlostí 40 km/hod zavátý úsek, tankuje nějaká historie kostry. :mrgreen:
Vraník a horal - ano, to může fungovat :wink: Ale kolik je horalů ve srovnání s těmi co jezdí ve městě :?:
Ono je pěkné s protektory Vraník vyjet kopec, ale kolikrát za zimu to (pokud nejsi horal) potřebuješ ?
Dvakrát třikrát za zimu ? To dám raději řetězy a koupím neprotektory/gumy, které budou dobře brzdit, budou směrově stabilní a odvedou ze stopy rozsolenou břečku páč to budu potřebovat celou zimu, ikdyž na sněhu budou třeba "jen" průměrné, (A kolikrát si jel na ledu, že bys potřeboval granule karbidu křemíku ve směsi?)
S Vraníkem sice ten kopec vyjedeš, ale tím jeho pozitiva končí.... A hlučnost u gum taky moc neřeším.
Hombre píše:Zase mám úpravu za PS :mrgreen: Pitris to ocitoval
Nechápu :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Chlapi už si fakt prd pamatuji. :D Jak se prosím nazývá ten postup,kdy se pře vyvážením pneumatiky posouvá nejdřív pneumatika na disku.Díky :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Jak se prosím nazývá ten postup,kdy se pře vyvážením pneumatiky posouvá nejdřív pneumatika na disku.Díky :mrgreen:
Machování. Akorát že machovat můžeš až v momentě, kdy o kombinaci pneu/ráfek něco víš, tedy až po prvním protočení kola na vyvažovačce.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Hombre píše:Zase mám úpravu za PS :mrgreen: Pitris to ocitoval
Nechápu :shock:
Šlo jen o to, že když upravíš text svého příspěvku poté, co je za ním v řadě už další, systém sám vygeneruje oznámení o provedení úpravy. Naopak pokud ho upravíš včas, tj. ještě před tím, než za něj někdo vloží další příspěvek, žádné oznámení o úpravě se neobjeví. Tohle vše samozřejmě platí pouze v případě příspěvků vložených sem registrovanými uživateli. Anonymní uživatelé nic upravovat nemohou.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Ad Vraník: uvažuji o tom, že bych si na stará kolena pořídil ojetinu ve stylu Suzuki Jimmy, ale to jen proto, že se s "normálním" autem nedostanu tzv. "dozadu na zahradu" (slangový to výraz pro několik zahrad v hlubokém údolí vzdáleném cca 2,5 km od "mé" vesnice - nemohu napsat rodné, poněvadž jsem se řízením osudu narodil v Praze), např. proto, abych tam vozil materiál na obhospodařování oné zahrady a odtud pro změnu tahal "plody země" či dřevo na otop. Pak bych o protektorech třeba i uvažoval, tedy kdyby nebyly tak drahé. Kromě toho, gumy na Jimmyho mají tak atypický rozměr, že silně pochybuji, že by se na něj daly vůbec nějaké protektory pořídit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Hombre píše:Zase mám úpravu za PS :mrgreen: Pitris to ocitoval
Pitris píše:Nechápu....
Návštěvník píše:Šlo jen o to....
Ach so :shock: by napsal pan Jiří :P Už rozumím....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Ad Vraník: uvažuji o tom, že bych si na stará kolena pořídil ojetinu ve stylu Suzuki Jimmy, ale to jen proto, že se s "normálním" autem nedostanu tzv. "dozadu na zahradu"....
Ale ano, jsou situace, kdy se protektory Vraník dají dobře použít :wink:
Návštěvník píše:Kromě toho, gumy na Jimmyho mají tak atypický rozměr, že silně pochybuji, že by se na něj daly vůbec nějaké protektory pořídit.
Třeba budeš mít štěstí - co tam je za rozměr ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:... Jak se prosím nazývá ten postup,kdy se pře vyvážením pneumatiky posouvá nejdřív pneumatika na disku.Díky :mrgreen:
Machování. Akorát že machovat můžeš až v momentě, kdy o kombinaci pneu/ráfek něco víš, tedy až po prvním protočení kola na vyvažovačce.
Tak to je mi jasné,jen se mi vypařil ten název.Jinak já,vyvažovačky nemaje,to dělat nebudu,ale zkusím oslovit vhodného adepta. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Třeba budeš mít štěstí - co tam je za rozměr ?
No ještě žádný, poněvadž:
- zatím nejsem v důchodu;
- až budu v důchodu, třeba na tu zahradu ani nebudu mít čas nebo se mi ji podaří výhodně prodat;
- dosud jsem si Jimmyho nepořídil;
- rozměr gum se odvíjí od rozměru ráfků, který se dost liší podle generace/stáří vozu.
Odpovědět