Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Řidičem se člověk narodí...hm...genetické předpoklady jsou určitě důležité ve všem, ale proto, aby neskončil ve škarpě, se člověk nemusí řidičem narodit. Stačí trochu rozumu, předvídavosti, opatrnosti, a tak...Jezdí většina populace, s minimálním školením, na hudební nástroj bude potřeba specifičtějších předpokladů a delšího výcviku (výjimky potvrzují pravidlo).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

to návštěvník:
Takže řidičem se člověk buď narodí nebo nenarodí,no zajímavá myšlenka. :D Taky se zde rozepisuješ o předvídavosti atd.Takže mi teď vysvětli,jak je možné,že se občas vymlátí i takoví mistři volantu jako jsou špičkoví jezdci rally,piloti F1 disponující špičkovou technikou,znalostí okruhů,itinerářem atd.Vzhledem k svému povolání jsou i zvyklí jezdi ne na limitu, ale hodně za ním.Ti se tedy dle Tvého soudu zřejmě řidiči nenarodili. :wink: Mám jeden skromný dotaz,už jsi se někdy s autem "vyválel"? Míval jsem jednoho kolegu,který měl jedno pěkné pořekadlo: "kdo nejezdil,nezvrátil-kdo nezvrátil,nejezdil." :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:to lengy60: U Pecinů - http://upecinu.pocechach.cz/ 15.11. je tam "olejsraz" nás tady :wink:
No prima, tak jet na pívo cca 200km,to mě nikdy nenapadlo. :D Navíc vůbec netuším,jestli tak třeba nepůjdu do práce.Žádný rozpis totiž nemám a na šichtu chodím tzv.na telefon. 8)
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Že by přítel na telefon? :roll:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Řidičem se člověk...
A v tom je právě ten problém: řidičem je dnes každý, kdo je schopen projít autoškolou, přesněji zaplatit si ŘP. Nevím, jaký je dnes "odpad", ale kdysi dávno, a to bylo ještě v době minimalistické intenzity provozu, byl značný. Kromě toho i početná skupina těch, kdož papíry nakonec získala, toho pak po prvních "bouracích" zkušenostech raději nechala, neboť sebekriticky uznali, že na to prostě nemají. A v současné době... :shock:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... Mám jeden skromný dotaz,už jsi se někdy s autem "vyválel"?
Ne, zatím nikdy. Ale až já dám ránu, tak bude pořádná! :P To ovšem říkám už nějaké to desetiletí. :D
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Samozřejmě souhlasím s tím, že mnohé se dá naučit a natrénovat. Avšak cit pro věc se tím příliš nevypěstuje. Tak např. mám kolegu, který již najezdil stovky tis. km, dokonce bez nehody, ovšem nepocítit že jedu přinejmenším mnoho desítek km na poloprázdné zadní pneumatice, navíc rychlostí okolo 160 km/h... :?: :o :shock:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Vlohy jsou velmi různé, říká se (tedy tvrdí psychologové), že podněty od narození asi do 7 let věku jsou pro další vývoj člověka rozhodující. Pokud by tomu tak bylo, pak máme genetické předpoklady (s těmi nehneme - zatím), pak podněty do 7 let (zde by se všichni rodičové měli chovat jako dobří odborníci, což je opravdu těžko...), a pak školní a další vzdělávání a podněty v rodině atd., které jsou velmi důležité, je zde značný význam metodiky a schopností učitele, ovšem staví se na tom, co už bylo "zaseto" geneticky, případně do 7 let. Uf, to je ale složité...Podle mě by se některé poznatky z psychologie měly vyučovat už na základní škole, což se neděje. Aby byly předloženy celé populaci. Někdo se k těmto informacím nedostane vůbec a někdo pozdě...
Někdo může mít cit pro motor a poloprázdnou pneu pozná stěží, někdo motor trápí a poloprázdnou pneu třeba pozná snadno, někdo má dobrý cit pro auto a přitom sotva ví, kde je motor nebo kudy se lije palivo...Nejde extrapolovat :) z jednoho na druhé. Spektrum vloh je široké a ke každé činnosti je potřeba celý soubor dílčích vloh. Málokdo má top všechny i pro jednu schopnost / činnost. Když se to sejde, jsou pak schopnosti pozoruhodné. Pak třeba zároveň jiné jsou zas slabší...Význam učení je značný, a také individuální. Někdo je schopen učením hodně získat, někdo méně, někdo může mít i takové přirozené schopnosti, že je škoda kazit je učením... :D Některá schopnost je zas bez vzdělání nemyslitelná. Složité, ba?
Nadšený rodič třeba může říci: "Naše Anička pěkně zpívá" (pozn.: řekněme, že je to pravda), "ta by mohla dobře hrát na klavír." Může to být tak, ale nemusí. Je to příklad nesprávné extrapolace. Jestliže Anička pěkně zpívá, může nejspíš být úspěšná ve zpěvu a má také dobrý hudební sluch - bez hudebního sluchu se "náhodně" dobře nezazpívá. Ale hra na klavír není zpěv, jsou zde potřeba i zcela jiné vlohy, schopnosti. Naopak je možné, že člověk má skvělý hudební sluch (třeba i tzv. absolutní), ale nezazpívá nic. Neovládá dobře hlasivky.
Není to mimo téma? :D
Tak tedy honem oslí můstek - s pneumatikami je to skoro taky takhle složité, jako s lidmi... :lol:
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Třeba to nějak Pitris může přesunout do Itallomodelářského vlákna, to je multitematické a velmi poučné :D , když už se zas s modelářem tak pěkně hádáme... :lol:
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Vlohy jsou velmi různé, ...
Nemyslím si, že klavírní virtuos by nutně musel mít detailní znalost klavírních mechanik. Stejně tak nepovažuji za nutné, aby řidič byl zároveň automechanikem. Znám několik skutečně dobrých řidičů, kteří by stěží zvládli výměnu kola, třebaže by se i to nejspíše dokázali naučit, pokud by už nutně museli. Jenže stejně tak znám pár řidičských polen, kteří jsou schopni si i složitější opravy udělat vlastníma rukama sami. O čem to vypovídá? Samozřejmě o těch vlohách! Orientovat se v prostoru, přijímat nejrůznější vjemy a s filigránským citem na ně odpovídajícím způsobem reagovat, to se prostě naučit nedá. Stejně jako se nenaučí dobře zpívat ten, kdo nemá hudební sluch.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak v tom se kolego velmi hrubě pleteš,to je dokonce jednou s podmínek.To samé platí o závodnících,těžko by se asi domlouvali jezdci se svými závodními inženýry,kdyby komunikace probíhala stylem"hele nějak blbě mi to jede,tak s tím něco udělejte".Tím samozřejmě nemám na mysli,že si špičkový jezdec bude nastavovat tuhost tlumičů nebo sofware a lítat kolem auta s kladivem. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:... těžko by se asi domlouvali jezdci se svými závodními inženýry,kdyby komunikace probíhala stylem"hele nějak blbě mi to jede,tak s tím něco udělejte"...
Tak něco zcela v rozporu s tím, co píšeš, jsem opakovaně v různých zdrojích četl. Totiž že jsou dva druhy závodníků: jedni si řeknou zcela přesně, co s tím je potřeba udělat, aby jim to vyhovovalo, zatímco druzí sice vědí, že jim něco vadí, ale říct si konkrétně co a jak, to už nedokáží.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:já budu hledat 195/65-15 91H mezi Vredestein Snowtrac 3, Firestone Winterhawk 3, Bridgestone Blizzak LM-32, Semperit Speed-Grip 2 nebo Dunlop SP Winter Sport 4D....
Tak jsem vybral a koupil.
Nechci dělat e-shopu reklamu, ale v úterý ve 23:00 objednáno a dnes ve 12:00 doručeno :wink:
http://www.nejlevnejsipneu.cz S pojištěním pneu na rok a dopravou zdarma....
Vredestein SnowTrac 3 v rozměru 195/65-15 91H s DOT 3214 za 1490,-Kč / 1ks
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Nějakej divnej ("divokej") vzorek, jsem zvědav, jak budeš spokojený... :?
Obrázek
Naposledy upravil(a) Colommbo dne čtv říj 02, 2014 18:49, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

To se někdo má,když má gumy za takové peníze,ja platím tak o 1200 za jednu víc.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět