olej CINOL 5W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

tescoboy

olej CINOL 5W-40

Příspěvek od tescoboy »

Můžete mi někdo poradit, kde bych na netu našel bližší specifikaci oleje CINOL 5W-40? Připadně jaké máte s tímto olejem zkušenosti. Je za super cenu lehce přes 100 Kč :wink: , z několika zdrojů jsem slyšel, že CINOL oleje překupuje od BP. Dík za odpovědi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Bližší informace najdeš na domovské stránce Cinolu, ale je to ACEA A3/B3 se specifickou "aprobací" pro řadu značek, včetně Opelu, což není zrovna běžné. Právě kvůli této "aprobaci" (a samozřejmě z důvodu ceny) ho leju do jedné Zafiry s motorem 1,6 16V 74kW. Zatím na něj bylo v rámci dvou výměn najeto bez zaznamenatelných (z hlediska uživatele) problémů cca 30 tis. km (auto má teď 75 tis. km).
Pokud jde o příbuznost s BP, tak se jeho technické specifikace v porovnání s obdobným olejem (Visco 7000?) "v detailech" liší, ale opravdu jen v těch detailech. Jelikož jde o v ČR distributorsky spřízněné firmy, vůbec bych se nedivil, kdyby šlo o stejné oleje v jiném obalu a pochopitelně za jinou cenu. Jenže tohle Ti samozřejmě nikdo nepotvrdí ani nevyvrátí...
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: olej CINOL 5W-40

Příspěvek od ka-spel »

tescoboy píše:z několika zdrojů jsem slyšel, že CINOL oleje překupuje od BP. Dík za odpovědi.
Zřejmě tato fáma pramení z toho, že tato firma též distribuje oleje BP. Jinak se dle jiných info jedná o polský olej (nejspíš Lotos).

Vzhledem k tomu, jaké šmejdy tato firma (Cinol) dodává třeba chladící kapaliny (dle nedávných testů) bych to do auta nedal. To už raději Mogul. Jinak proč nekoupit rovnou Total, Elf atd. za stejnou cenu. :lol:
Návštěvník

Re: olej CINOL 5W-40

Příspěvek od Návštěvník »

ka-spel píše:
tescoboy píše:z několika zdrojů jsem slyšel, že CINOL oleje překupuje od BP. Dík za odpovědi.
Zřejmě tato fáma pramení z toho, že tato firma též distribuje oleje BP. Jinak se dle jiných info jedná o polský olej (nejspíš Lotos).

Vzhledem k tomu, jaké šmejdy tato firma (Cinol) dodává třeba chladící kapaliny (dle nedávných testů) bych to do auta nedal.

To ano to je pravda! CINOL stáčí a pojmenovala firma Moravia chem Slušovice
(mimochodem bylo tam komando URNA za machinace s lihem -také původem z Polska),
olej nakupují kde se jim zrovna zamane-tedy nejlevnější
(Polsko,Maďarsko,ale taky Rumunsko-překup od Maďarů)
Láhve vám vyrobí dnes kde kdo a stáčecí linku -požitou koupíte také za pár grejcarů -takže do toho!!!! :wink: :wink: :wink:
Mohu vám zcela svědomitě říci,že dnes je trend ceny a tyto firmy pokud mají zdroje ,tak toho zcela využijí. Nakoupí jeden druh oleje a při ztáčení z linky jedou 3 druhy-vyskozity-zajímavé ,že??? ale papír a nálepka snese vše!!!
byznys za každu cenu-tak to nazývám,ale přijde doba ,kdy lidi tyto NO NAME oleje přestanou kupovat a budou se dívat více na značku a kvalitu! :wink: :wink: :wink:
Existuje také API certifikace a tam tyto oleje nemají žádnou šanci dostat certifikát kvality za dodržení normy API- tudíž na těchto obalech jsou nepodložené normy(API,ACEA,OEM) jsou to -LŽI !!!!
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Onen šmejd Cinol 10W-40 leju s úspěchem do vlastního auta. Pravda, je to už stařeček, ale proč házet perly sviním, zvláště když jsem zrovna tuhle pořídil 5-ti litrovou bandu za 201,- (!) Kč.

Jen tak mimochodem: Kdo mi zaručí, že v obalu BP od stejného (ve smyslu stejně neseriózního) distributora nemám čirou náhodou totéž?

A na závěr bych poprosil o nějaký odkaz na ony testy chladicích kapalin.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Výborně! Vydal jsem tiskovou zprávu o "aktuálně provedeném nezávislém testu" a vyvěsil ji na svůj web. Zcela jednoznačně z ní plyne, že jedině a pouze já vyrábím a dodávám na trh - a nejen to - a dokonce samotnému slovutnému "koncernovému" výrobci produkty splňující "jeho" (to zdůrazňuji!) normy. V rámci PR tohle ujištění přece musí zákazníkovi stačit. A kdo by se v dnešní době pídil po tom, jaké všechny výrobky byly vlastně testovány a jak v jednotlivých hodnocených kritériích uspěly (tabulka)...

P.S.: Tím rozhodně nechci házet špínu na Velvanu a její výrobky. Nicméně to nemohu hodnotit jinak, než jako podpásovku konkurenci!
Petr123

Příspěvek od Petr123 »

Jerry3 píše:Výborně! Vydal jsem tiskovou zprávu o "aktuálně provedeném nezávislém testu" a vyvěsil ji na svůj web. Zcela jednoznačně z ní plyne, že jedině a pouze já vyrábím a dodávám na trh - a nejen to - a dokonce samotnému slovutnému "koncernovému" výrobci produkty splňující "jeho" (to zdůrazňuji!) normy. V rámci PR tohle ujištění přece musí zákazníkovi stačit. A kdo by se v dnešní době pídil po tom, jaké všechny výrobky byly vlastně testovány a jak v jednotlivých hodnocených kritériích uspěly (tabulka)...

P.S.: Tím rozhodně nechci házet špínu na Velvanu a její výrobky. Nicméně to nemohu hodnotit jinak, než jako podpásovku konkurenci!
No tak uplne nezavisly argument to neni, ale urcite na tom neco bude, nemuzou si dovolit dat do tiskoveho prohlaseni, kde jsou uvedeny konkretni udaje o konkretnich konkurencnich vyrobcich, veci, ktere nemaji nejak podlozene. Vypada to, ze cinol bude asi jen ten nejlevnejsi vyrobek (skoro bych napsal smejd)
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Jerry3 píše:P.S.: Tím rozhodně nechci házet špínu na Velvanu a její výrobky. Nicméně to nemohu hodnotit jinak, než jako podpásovku konkurenci!
No podpásovka bych zrovna neřekl. Ten test proběhl, informovali o tom v Motožurnálu na ČRo1. Obsahově podobně jak v této tiskové zprávě.
Nemají se za co stydět, vyložené šmejdy nedělají. Byť mě v té zprávě chybí seznam všech testovaných kapalin a tabulka naměřených hodnot. Pokud je tam ze značek uváděn jen Agip, tak to taky může být jak ten jednooký mezi slepými králem.

Možná bych to přirovnal k takovému testu aut. Budeme testovat Fábii, Renault Thalia, Dacia Logan, Lada Kalina. A ta Fábie je prostě nejlepší. Lepší i než taková značka jako je Renault. :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, tak nějak. Rozhodně si raději připlatím za Glacidet od Velvany, jelikož o jeho kvalitách ve srovnání s konkurencí jsem se mnohokrát v praxi přesvědčil (byť někomu "smrdí", mně dříve/před mnohými lety vyloženě voněl, teď už je to horší). Ale jak se má "prakticky přesvědčit" o kvalitě chladicí kapaliny, když mi nikdo kompletní výsledky testu neposkytl? Vždyť je to z uživatelského hlediska ještě mnohem horší, než se "přesvědčovat" o kvalitě motorového oleje!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Glacidet - a to má být chladící kapalina ? Řekl bych,že to patří mezi náplně do ostřikovačů skel...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Samozřejmě - a už hóóódně stará (alespoň co do názvu)! Právě proto jsem zmínil tuhle poněkud jinou kategorii, o vlastnostech kterýchžto výrobků se v praxi sám a velmi rychle dokážu přesvědčit: "fungují" za mrazu?; umývají dobře sklo?... Ale u chlad. kapaliny se vlastnosti (resp. rozdíl v nich) dost dobře "hned" neprojeví.
Carl

Příspěvek od Carl »

Olej cinol bych vzhledem k pověstem sortimentu cinol rozhodně nedoporučoval, na druhou stranu, hodně se mluví o proplachování a za tu cenu bych cinol pou6il jako supr proplachový olej.
Carl

Příspěvek od Carl »

Olej cinol bych vzhledem k pověstem sortimentu cinol rozhodně nedoporučoval, na druhou stranu, hodně se mluví o proplachování a za tu cenu bych cinol pou6il jako supr proplachový olej.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No podle reakcí asi šmejd,rád bych se o něm taky dozvěděl víc,protože ho taky liju do svejch aut a zatim v pohodě.Chrysler 2,5 V6-po sundání ventilovejch vík jsem zíral,čistější motor jsem nikdy neviděl.Ciao
Odpovědět