Vaše první auto

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

WHITE-CZ

Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

..........
Naposledy upravil(a) WHITE-CZ dne pát říj 31, 2014 21:08, celkem upraveno 1 x.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vaše první auto

Příspěvek od skodovkar »

Moje první auto byla (a je) stovka. Po letech ji hodnotím pozitivně.
Najeto cca 86tKm. Přidal jsem k tomu stovky hodin práce okolo auta :wink:
Když srovnám stovku a fáčko, tak lze vidět jasný pokrok směrem k bezúdržbovosti. Především bezkontaktní zapalování je velká vymoženost.
Obrázek
WHITE-CZ

Re: Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

Děkuji za fotku, pane moc hezká kára :wink: :wink: :wink: :wink:
v.vilik

Re: Vaše první auto

Příspěvek od v.vilik »

Moje první auto byla Škoda Octavia. Ale ne ta s předním náhonem :D , ale stará poctivá Oktávka s řazením pod volantem. Foto nemám, jelikož v té době byla digitální fotografie pro plebejce neznámý pojem. A s filmem se nemohlo plýtvat, takže se fotila hlavně rodina a plechový miláček šel do pozadí. Koupil jsem ji za 2500 Kč (ojetou), což byla v té době jedna výplata a po pěti letech ji za stejnou cenu prodal. Doba zavelela k modernizaci. :mrgreen:
WHITE-CZ

Re: Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

Za kolik ta stará Oktavia jezdila?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Vaše první auto

Příspěvek od skodovkar »

WHITE-CZ píše:Děkuji za fotku, pane moc hezká kára :wink: :wink: :wink: :wink:
... a kdybys chtěl něco dobového http://mojekilo.blog.cz/0801/rodinne-stribro :idea:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Vaše první auto

Příspěvek od jerome »

Moje prve bola škoda 120LS. Celkom fajn auto na tu dobu az na to ze slabo kurila v zime boli problemy so startom. Potom som kupil Mazdu 323F a zistil som ze jazdim v uplne inej galaxii :wink: :mrgreen:

Obrázek
Naposledy upravil(a) jerome dne pon říj 27, 2014 18:18, celkem upraveno 1 x.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
WHITE-CZ

Re: Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

Téda pánové musím se sám pochválit založil jsem luxusní téma! Fotečky prostě :wink: :wink: :wink:

skodovkar a nějaké video nemáš?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vaše první auto

Příspěvek od lengy60 »

Tak moje první auto byla překvapivě Š-105 L. Z bezdotykovým zapalováním lítala jako šlak,až z toho měli někteří majitelé Š-135 depky. :lol: :lol: Krátce po "sametovce" jsem ji prodal a koupil videokameru. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
v.vilik

Re: Vaše první auto

Příspěvek od v.vilik »

WHITE-CZ píše:Za kolik ta stará Oktavia jezdila?
Moc jsem to nesledoval, ale něco mezi 6 - 8 litrů, podle toho jak se jí nakládalo. Já byl tenkrát takový kutil a vybavil jsem ji tyrystorovým zapalováním. Jezdilo to znatelně líp. Hlavně to líp chytalo. Tahle oktávka měla jednu, dnes již neznámou věc. V kufru, ve speciálním držku byla startovací klika. No akdyž mrazy padly pod dvacítku, tak se vzala klika, motor se protočil a pak chytl na drc. Tedy ne pokaždý :D . Někdy se musela nastartovat klikou. Ale nestalo se mi, že bych neodjel. Později jsem si dal za zadní sedačku baterii z tanku a pak mohla klika odpočívat v kufru. Když mě omrzelo řazení pod volantem, vyměnil jsem převodovku a dal jsem tam s řazením na podlaze. To byla tenkrát frajeřina. Jen člověk nesměl zapomenout, že se řadilo obráceně, než u třeba takových Š 100. Jednička byla od sebe a dopředu. Měl jsem ji rád, ale jak jsem psal, doba velela k modernizaci a tou byla Š 120 GLS. Papala benzín super a s rodinou jsme s ní projeli skoro celou Evropu. :wink:
WHITE-CZ

Re: Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

6 - 8l to je fajn ale tu baterku jsi "koupil" kde? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Colommbo »

Od r. 1976, kdy jsem si udělal papíry na auto (a velkou motorku), jsem jezdil tátovým W353 a v r. 1978 jsem si za 10tis.Kčs pořídil ojetého (r.v. tuším 1968) Moskviče 408, 1360ccm OHV, čtyřkvalt s řazením u volantu, zadokolku s listovými pery. Taky jsem ji v zimě před startem protáčel klikou. Protože auta nestřídám jak ponožky, jezdil jsem s ním do r. 1984, kolegovi z práce pak za patnáct stovek ještě posloužil jako dárce orgánů pro domácí traktůrek, zbytek odvezl do šrotu a vyměnil za traverzy na strop garáže.
Z důvodů, jež už zmiňuje kolega v.vilik, je foto pouze ilustrační, ale až na barvu to štymuje.
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
WHITE-CZ

Re: Vaše první auto

Příspěvek od WHITE-CZ »

Colommbo Opět by mě zajímala spotřeba. (chci vědět jestli je to nějaký extra rozdíl než mají auta teď)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Colommbo »

Jezdil jsem s ním kolem osmi litrů tehdejšího Specialu (4,30Kčs a později 6,50Kčs za litr), mohl se tankovat u tzv. Normal, který tehdy měl OČ asi 90, už si to tak přesně nepamatuju... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud si vzpomínám, tak Special měl tehdy OČ 90, Normal OČ 86.
Odpovědět