Vaše první auto

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:žene se vzduch ventilátorem (ne větrákem, jak už jsme probrali v lekci o vzduchotechnice).
Ja tomu rikam vetrak, ty ventilator, ale spravne se to jmenuje "obezne lopatkove kolo nizkotlakeho kompresoru, resp. dmychadla". :D
Itall píše:... stroje s dvouproudovými motory, samozřejmě, umějí létat i rychle.
Samozrejme jen tehdy, pokud na to rychle letani maji konstruovane motory, coz neni pripad dnesnich civilnich dopravnich letounu: jejich motory jsou staveny primarne na "zaber" (to je o mase vzduchu, kterou za casovy usek "procedi", a na nizkou spotrebu paliva, nikoli na rychlost (proudeni vzduchu skrz motor, coz jedine, samozrejme v kombinaci s aerodynamikou letounu a tahem motoru - muze prinest zvyseni max. rychlosti letu). :idea:
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

WHITE-CZ píše:Raději být hlupák než se sebe dělat to co nejsem.
Bacha, pokud se nebudes vzdelavat, tak ti to zustane! :mrgreen: Ale to uz bych se jen opakoval...
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Blahoslavení chudí duchem :lol: :lol: :lol:
A tohle jsem ja nenapsal. Mozna jim vsak zavidim, vzdyt pro ne je vse tak jednoduse uchopitelne a vysvetlitelne... 8)
Itall

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:žene se vzduch ventilátorem (ne větrákem, jak už jsme probrali v lekci o vzduchotechnice).
Ja tomu rikam vetrak, ty ventilator, ale spravne se to jmenuje "obezne lopatkove kolo nizkotlakeho kompresoru, resp. dmychadla". :D
Nejsem na to odborník, ale mám za to, že zde směšuješ dvě věci. Jedna je ventilátor nebo dmychadlo, které je vidět zvenčí a dle kterého se těmto motorům také říká turboventilátorové nebo turbodmychadlové. Druhá věc je nízkotlaký kompresor, který je ve vysokotlaké (vnitřní) části motoru, až za ventilátorem.
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Člověk chudý duchem je vlastně šťastný . Nezajímá ho letecký proudový motor,rychlost letu atd. Jen pozoruje ptáčka na obloze a je mu fajn. Ovšem Vaše první auto má k proudovému motoru daleko
Itall

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Itall »

I já pozoruji ptáčka na obloze a je mi fajn. Potvrzuji 8) .
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Já spíše pozoruji OF TOPIC
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Vaše první auto

Příspěvek od lengy60 »

Letadlo, to je ten ďábelský stroj, do kterého by mě nedostali ani párem volů. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

OF topic pokračuje. Jdu si dát Jacka Danielse :lol:
Návštěvník

Re: Vaše první auto

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:...zde směšuješ dvě věci. Jedna je ventilátor nebo dmychadlo, které je vidět zvenčí a dle kterého se těmto motorům také říká turboventilátorové nebo turbodmychadlové. Druhá věc je nízkotlaký kompresor, který je ve vysokotlaké (vnitřní) části motoru, až za ventilátorem.
Když ono se to v daném případě nedá dost dobře rozlišit, předněji oddělit, jelikož to velké vnější kolo je už vlastně součástí nízkotlakého kompresoru, přestože jeho úlohu plní jen z té části, z jaké přes něj proudí vzduch do komory nízkotlakého kompresoru (většina vzduchu hnaného oním velkým dmychadlem proudí kolem samotného motoru, nikoli skrze něj).
peter78
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 01, 2012 18:31

Re: Vaše první auto

Příspěvek od peter78 »

Tak moje první auto byla: Alfa Romeo 2,5 V6 r.v. 87 - úplně super auto ,jsem si koupil tenkrát po vojně ,a šlapala jak hodinky bez jediné poruchy. :wink:
Druhé auto byl: Peugeot 3,0 V6 r.v. 91 - taky velká spokojenost :)
Volvo V70II 2,5 TDI , Mobil1 5W50
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Vaše první auto

Příspěvek od bjukemen »

moje prve auto bolo Fiat Tempra 1,9 TD s digi pristrojovkou, potom do nej putoval motor 1,9tdid priamy vstrek z Fiat Croma
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět