Uvolňovače zarezlých šroubů

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

PEZ

Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od PEZ »

Už nějakou dobu sháním uvolňovač šroubů ve spreji od Velvany. V Praze a okolí ale asi nikde není, ani u tradičních prodejců českých produktů - PapOil, Benzina. Velvana na maily a jeden telefonát nějak nereaguje, 2 ks sprejů pro ně není kšeft ... . Víte někdo, kde se to dá v Praze a okolí sehnat nebo kdo by to poslal na dobírku?
Když už sem píšu, jentak by mě zajímaly i vaše zkušenosti s obdobnými přípravky. Mně se nejvíce jako uvolňovač osvědčíla právě ta Velvana (kdysi jsem sprej dostal od bývalého kolegy) - nejlíp penetruje rez, zápachem připomíná starou červenou brzdovku, i barva je taková světle červená - asi proto je to účinné. Přijatelné účinky má také sprej s Mo2S od Coyota, WDéčko je slabší ale nejlépe čistí, Konkor 101 je ještě horší než WD ale nejlépe maže a konzervuje (teda Mo2Skem jsem nemazal, má ale menší viskozitu).
drgi

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od drgi »

PEZ píše:Už nějakou dobu sháním uvolňovač šroubů ve spreji od Velvany. V Praze a okolí ale asi nikde není, ani u tradičních prodejců českých produktů - PapOil, Benzina. Velvana na maily a jeden telefonát nějak nereaguje, 2 ks sprejů pro ně není kšeft ... . Víte někdo, kde se to dá v Praze a okolí sehnat nebo kdo by to poslal na dobírku?
Když už sem píšu, jentak by mě zajímaly i vaše zkušenosti s obdobnými přípravky. Mně se nejvíce jako uvolňovač osvědčíla právě ta Velvana (kdysi jsem sprej dostal od bývalého kolegy) - nejlíp penetruje rez, zápachem připomíná starou červenou brzdovku, i barva je taková světle červená - asi proto je to účinné. Přijatelné účinky má také sprej s Mo2S od Coyota, WDéčko je slabší ale nejlépe čistí, Konkor 101 je ještě horší než WD ale nejlépe maže a konzervuje (teda Mo2Skem jsem nemazal, má ale menší viskozitu).
brzdova kvapalina.
Miro

Příspěvek od Miro »

Doporučil bych jeden výrobek od firmy FUCHS - ANTICORIT DFG SPRAY. Spojuje vlastnosti které popisuje PEZ: vynikající penetrace, rozpouští rez, maže, chrání proti další korozi. Zabírá i na silně zkorodované zemědělské technice od průmyslových hnojiv. Přitom nepoškodí případný lak jako brzdová kapalina.
Luboš T.
Příspěvky: 123
Registrován: sob bře 27, 2004 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Luboš T. »

Velmi dobré vlastnosti a výsledky má http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?p=&kat=&id=470 , je to prakticky původní MD spray.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Existuje aj stará známa teória typu "COCA COLA" ale osobne som nemal príležitosť to vyskúšať.
Jiříček

Příspěvek od Jiříček »

Brzdová kapalina je použitelná pouze červená, nové podle DOT 3 a vyšší jsou na jiné bázi a jako uvolňovače zarezlých šroubů nefungují. Pokud je možnost ponoru součástí, je spolehlivý petrolej, ale je zapotřebí nechat působit mnoho hodin. WD40 jako uvolňovač příliš zarezlých šroubů prakticky nefunguje. Co funguje vždy, je nahřátí matoce autogenem, nebo hodně horkým vzduchem a okamžité povolení kvalitním nářadím, někdy je nutné opakovat několikrát. Ovšem tato metoda není vhodná vždy a všude.
lada

Příspěvek od lada »

Zdravím. Já mám osobně nejlepčí skušenosti s červenou brzdovou kapalinou a MD příravkem. V minulosti jsem se přesvědčil o účincích ještě mnohem lepšího přípravku při povolování silně zarezlých matic na třmenech listových per na nákladním automobilu Liaz, bohužel tento přípravek jsem měl pouze zapůjčený a navíc jsem si jeho název a výrobce nepoznamenal. Je možné, že se jednalo o přípravek na http://www.plus-katalog.cz/Dilenske-vyb ... 17018.html
I když cena je velmi vysoká
PJ

Příspěvek od PJ »

Zkuste Rezojed od Novata. Funguje skvěle (až neuvěřitelně).
Peterer

Příspěvek od Peterer »

Zkuste použít COLU, fakt to funguje !
KarelR

Příspěvek od KarelR »

Tak jsem o ten Velvaňácký dneska náhodou zakopl ve Velkým Meziříčí... 71,- včetně daně za kus ve spreji.
google

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od google »

drgi píše:
PEZ píše:Už nějakou dobu sháním uvolňovač šroubů ve spreji od Velvany. V Praze a okolí ale asi nikde není, ani u tradičních prodejců českých produktů - PapOil, Benzina. Velvana na maily a jeden telefonát nějak nereaguje, 2 ks sprejů pro ně není kšeft ... . Víte někdo, kde se to dá v Praze a okolí sehnat nebo kdo by to poslal na dobírku?
Když už sem píšu, jentak by mě zajímaly i vaše zkušenosti s obdobnými přípravky. Mně se nejvíce jako uvolňovač osvědčíla právě ta Velvana (kdysi jsem sprej dostal od bývalého kolegy) - nejlíp penetruje rez, zápachem připomíná starou červenou brzdovku, i barva je taková světle červená - asi proto je to účinné. Přijatelné účinky má také sprej s Mo2S od Coyota, WDéčko je slabší ale nejlépe čistí, Konkor 101 je ještě horší než WD ale nejlépe maže a konzervuje (teda Mo2Skem jsem nemazal, má ale menší viskozitu).
brzdova kvapalina.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Nedávno jsem si v Rakousku koupil "chladicí sprej" na zarezlé šrouby. Úplný zázrak: kdybych sám nevyzkoušel, neuvěřím!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vyskúšaj špeciálny uvolňovač a mazivo v jednom Lube N´Loosen od fimy Lubegard.Je to spoľahlivá vec.Je netoxický a uvoľní všetko.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nejlepší je NASA technologie. Stejný díl Konkoru, bezoplachového odrezovače a petroleje.
@Matyzak

Příspěvek od @Matyzak »

mne sa dost osvedcilo WD
a mam ho aj doma po ruke
Odpovědět