Uvolňovače zarezlých šroubů

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..ten chladiaci sprej som kedysi vyskušal na prstoch a tiež fungoval :D ,WD40 aj ked je to komercia a ja take nemusi v celku funguje,potommam nejaky naš uvolnovaci sprej píše sa na nom neprekonatelne penetračne mazivo obsahuje aj grafit a tak je toho viac,každopadne stale lepši hocijaky uvolnovač ako žiadny
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Sem tam taky používám jiné povolovací postupy. Moje vlastní "know-how". Třeba když jsem povoloval šrouby na setrvačníku, tak jsem chytl šroub a netlačil jsem rukou, ale poklepával jsem na konec páky gumovým kladivem. No nevím jestli to je šetrnější, ale zatím mi vždy tento postup pomohl.
A pak jsem vytahoval řídítka od Jawetty a tam jsem to tahal po tři odpoledne za použití wédéčka a brzdové kapaliny.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..tak či tak najlepšie je použiť 2 metrovú páku,tam vždy niečo povolí :mrgreen:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Ano, někdy i materiál :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27473
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:..tak či tak najlepšie je použiť 2 metrovú páku,tam vždy niečo povolí :mrgreen:
Ano, i to je někdy řešení :lol: ale musíš tam mít dost místa.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
modelář

Příspěvek od modelář »

Pitris píše:...Ano, i to je někdy řešení :lol: ale musíš tam mít dost místa.....
Na to se pro změnu hodí pákové převodníky. :lol: Akorát pak už člověk úplně ztrácí "cit pro věc"...
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..neviem ale aj autogén nieje zlá vec ten ma ešte vždy zachránil ked sa niečo nedalo povoliť,teda ked to podmienky umožnovali
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Musím potvrdit výbornou zkušenost z Caca - Colou, tam , kde to jde je výborná věc zabalit cokoliv rezatého do mokrého hadru, věřte , nevěřte ta voda umí také své.Jinak samozřejmě autogen jako poslední domlouvadlo také není k zahození.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

To nebude moc o vodě, ale o kyselině fosforečné :twisted:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ano autogen je nejlepší"uvolnovač" zarezlých šroubů....kam se hrabe WDčko :lol: :lol: :lol:
Pkod

Příspěvek od Pkod »

Anonymous píše:Ano autogen je nejlepší"uvolnovač" zarezlých šroubů....kam se hrabe WDčko :lol: :lol: :lol:
rovnou pouzit --> rezak :)
Corsair

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od Corsair »

Co tak klasicky odhrdzovac? Nepojde? Ja mam skusenost ze na zahnitych skrutkach som strhol hrany a bolo to v r... Ziadny prostriedok som nepouzival, ale budem musiet zacat.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od Brembo »

mne sa osvedčila metoda ako prevencia pred zahrdzavením závitu natriet závit medenou pastou. Na uvolnenie je skutočne najlepšie poriadne zahriat a obliat vodou,ked sa jedná o bežnu ocel. Jeden chladiaci sprej mám,no príliš ma nepresvedčil. Tá medená pasta tiež skvele funguje i na žeraviacich a zapalovacích sviečkach.
Naposledy upravil(a) Brembo dne ned led 18, 2015 20:09, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27473
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že tady se prevence a namáznutí závitů před dotažením sakra vyplácí....
Ale když už je zarezlo, tak buď vyzkoušet něco z toho co tu padlo za návrhy, nebo -> ....utrhnout :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolňovače zarezlých šroubů

Příspěvek od ka-spel »

Na zrezlé věci se mě osvědčil ten sprej z W5 z Lidlu. Za pár peněz (tuším 39) lepší jak přeceňované WD.

Obrázek
byloObrázek
je Obrázek
Odpovědět