Toyota Auris 2014

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Cumil

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Cumil »

Jezevcik píše:Když je to tu tak špatný, tak proč sem chodíš? Jestli chceš tedy udělat něco užitečného, tak tomulovi poraď. Zvládneš to?
Zbytečně důrazné. Nebylo to myšleno ve smyslu špatné (i když..), ale ve smyslu ...na špatném hrobě.
Cumil

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Cumil »

Colommbo píše:Už tu psal jerome (a vlastně i ty, Tome), že po dobu záruky asi nebude možné s olejem experimentovat (viz servisní dokumentace k vozu.) Motor to zvládne a po záruce už to bude iné kafe... :)
Nechápu, to tam pak s nadšením bude moct nalít 20W60 a bude si chrochtat blahem (Tomula)?
Návštěvník

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Návštěvník »

tomula píše:...Auto je v plné záruce..zarazilo mě info v uživatelské příručce, že je předepsán olej 0w-20. Můj kamarád mechanik mně řekl, že jestli chci motor zabít, ať tento olej klidně používám, on že doporučuje 5W-30. Co vy na to?...
Toto je moje reakce na předchozí příspěvky čumila, citaci shora jsem použil jen pro zarámování mé odpovědi:
- Auto je v záruce, tudíž je třeba používat, co předepisuje výrobce a/nebo co stojí v servisním manuálu.
- Co předepisuje výrobce je velmi relativní, jelikož předpis v servisním manuálu, kterým se musejí řídit značkové servisy, se může lišit a často v praxi liší od toho, co stojí v uživatelské příručce.
- Z hlediska zajištění dlouhé životnosti motoru zhusta není ideálním olejem ani ten, který figuruje v uživatelské příručce, ani ten, který mají značkové servisy "předepsaný". Jenže bohužel, záruka...
Návštěvník

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Návštěvník »

Máme nejaké dlhodobé skúsenosti s olejmi 0W20 v napr. japonských motoroch? lebo ono niečo tvrdiť na základe skúseností s "10W40" v starých motoroch je jedna vec. Tu sa grupuje skôr komunita čo jazdí na autách z minulej dekády či starších. Nič v zlom len verím že to v Toyote overili. Predpokladám že za oceánom tie japonské auta už nejaké státisíce najazdili a nezaznamenal som žiadne varovania 0W20 nie.... tam skôr riešia akú značku...
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od jerome »

SAE trieda sa voli podla teploty v danom regione. Ked si myslis ze 0W20 je idealna pre nasu klimu tak neni o com daj ju do motora :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Jezevcik »

Jerome, ono to nebude tak přímočaře jednoduché. Zimní číslo a daný region je jedna věc a druhá věc je, že výrobce bude tlačit k používání nízkoviskozních olejů za provozní teploty z důvodu spotřeby a emisí. V servisní knížce tato viskozita a značka EC budou patrně vždy figurovat na prvním místě. Vždyť i ten výrobce je tlačen a jak se ukazuje, tak dělá vše pro to, aby vyhověl - mnohdy bezzubě.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od jerome »

Ved jasne ze tam ide o spotrebu a emisie. Aj keby som mal nove auto tak tu 0W20 tam nedam. Nebudem experimentovat ci ozaj vydrzi ten motor alebo nie ked viem ze pouzitim 5W30,0W40 a pravidelnymi vymenami ma ten motor prezije. Mozno nieco vydrzi aj pri 0W20 staci ked nebudem jazdit na nom dlhe trasy na dovolenky alebo budem jazdit cely rok par km hore dole tam sa ten olej nezahreje ani na prevadzkovu teplotu (vtedy tam bohato staci) ale ked potrebujem urobit pre ten olej uz extrem a budem tam mat 0W40 tak ho mozem urobit s kludom :wink: Toto nevie pochopit zopar jedincov ale to je ich problem :mrgreen: A miesat sem zamorske skusenosti kde menia olej castejsie jak ja je zas len dovod na usmev :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Itall

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Itall »

tomula píše:Auto je v plné záruce..zarazilo mě info v uživatelské příručce, že je předepsán olej 0w-20. Můj kamarád mechanik mně řekl, že jestli chci motor zabít, ať tento olej klidně používám, on že doporučuje 5W-30. Co vy na to? Nebo co třeba 0w-30?
----vím že už tady na tohle téma diskuse proběhla, ovšem bez jasného výsledku. Prosím o radu někoho kdo se fakt vyzná - třeba Pitris..opravdu néé rádobyprofíky, kterými se to tu jenom hemží. Díky moc..:-)
Záleží určitě na tom, o jaký motor se jedná a kde a jak bude provozován. Letní viskozita 40 je jistota, 30 asi vyhoví při neextrémním provozu. Než přemýšlet, co to asi udělá ve vedru, když tomu dlouhodobě naložím na dálnici, radši dám viskóznější olej. I kdyby se projevila jen vyšší spotřeba oleje, je to pro mě nepříjemné.
Pokud se jedná o ty profíky, měli by se problematikou zabývat profesionálně, tedy by měli něco vědět - jedná se o provoz a servis osobních automobilů. Další význam slova (profesionál) je přenesený a znamená "živící se tím". Tady už by se mohlo narazit, bo to není totéž, jako "má o tom znalosti" a i když je má, mohou být deformované, ať už vědomky či nevědomky, právě tím, že se tím živí, jinak řečeno - potřebuje na tom vydělat :idea: . Čili takový amatér, který se auty zabývá dlouho, může vědět (a ví) dost a někdy je i ochoten se podělit (i zdarma, Návštěvníku, ba? - se zaťatými zuby :D )
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Pedro »

No ty jejich výměny,taky už nejsou co bylo. To platilo hlavně pro minulé století,dnes moc ne. A pro ,nejen,HEMI a spol. Ale i pro starší a staré J.
Že by už tenkrát někdo pochopil,že raději obyč-levno a často?...
Né,to je přeci blbost.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Pitris »

tomula píše:....pořídil jsem si Aurisa, 1.6 Valvematik, má najeto 20000km. Auto je v plné záruce..zarazilo mě info v uživatelské příručce, že je předepsán olej 0w-20. Můj kamarád mechanik mně řekl, že jestli chci motor zabít, ať tento olej klidně používám, on že doporučuje 5W-30....
Kamaráda poslechni ale ať si ohlídá API; a dá se i 0w30, 0w40 nebo 5w40. Při převažujících jízdách pod plynem bych dal ACEA A3, při krátkých může být i A1. S tím ostatním k ostatním si to ale trošku pos*al.
A kdyby si se líp podíval, už to tu bylo.... http://www.oleje.cz/forum/mot-olej-toyo ... t5315.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomula
Příspěvky: 37
Registrován: sob říj 03, 2015 8:16

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od tomula »

Děkuju za odpovědi..
Omlouvám se, jestli můj úvodní příspěvek vyzněl nějak nevhodně, cynicky nebo urážlivě, to jsem fakt nechtěl.
Vybral jsem teda nakonec tento..doufám že je všechno cajk.
http://www.eneos.cz/motorovy-olej-c14/e ... 0w30-i136/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Pitris »

Je to oil s normální HTHS viskozitou a 0w, takže teď na zimu (a hlavně na časté studené starty) je :wink:
A měnil bych do (po) 10-ti tkm....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomula
Příspěvky: 37
Registrován: sob říj 03, 2015 8:16

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od tomula »

Pitris píše:Je to oil s normální HTHS viskozitou a 0w, takže teď na zimu (a hlavně na časté studené starty) je :wink:
A měnil bych do (po) 10-ti tkm....
Díky moc, už je objednaný.
Návštěvník

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Návštěvník »

chlapci keby ste si prečítali tie zámorské fora ktoré sú vám na smiech zistili by ste že tam dávno nemenia po 3500 míľach... ale už sa dávno posunuli inam. Takže ak tam má Toyota na 0w20 odjazdených 200 000 míľ tak asi netreba donekonečna doporučovať 5w40 tam kde je motor nato pripravený.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Toyota Auris 2014

Příspěvek od Jezevcik »

Hoď nějaký odkaz.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět