Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Keldon »

V poslední době se zřejmě u firmy Total objevila nová řada olejů. Vedle původní řady Total Quartz 9000 5W-40 se objevila i řada Energy. Podobně jsem už někde viděl i Energy řadu i u oleje TQ 7000 10W-40. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od jerome »

uz tu bola niekde debata o tom. myslim ze nic extra rozdielne tam nie je :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Máchal

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Máchal »

Někde jsem četl, že řada Energy neplní normu PSA.
Návštěvník

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Návštěvník »

energy sa oficialne nedováža do naších krajov , Api je už SN, oproti SM pri obyčajnej 9000, vyššia viskozita pri 100°C, nižšia teplota tuhnutia, bez normy PSA, tbn je 10, pri obyčajnej 9000 som nikde tbn nenašiel, v zásade sa tieto oleje nelišia .. včera som pochodil medzinárodne stránky firmy total a prekvapilo ma koľko rôznych typov olejov vyrábajú pričom v naších e-shopov je len malá hrstka z ich produkcie
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Keldon »

[quote="Návštěvník"]energy sa oficialne nedováža do naších krajov , Api je už SN, oproti SM pri obyčajnej 9000, vyššia viskozita pri 100°C, nižšia teplota tuhnutia, bez normy PSA, tbn je 10, pri obyčajnej 9000 som nikde tbn nenašiel, v zásade sa tieto oleje nelišia .. včera som pochodil medzinárodne stránky firmy total a prekvapilo ma koľko rôznych typov olejov vyrábajú pričom v naších e-shopov je len malá hrstka z ich produkcie[/quote]

Není to pravda. Dováží se.
http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 35190.html
e1H

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od e1H »

Dôraz bol na slovíčku "oficiálne".
Keldon
Příspěvky: 63
Registrován: pon kvě 01, 2006 13:25

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Keldon »

Co je to "oficiální" dovoz? Řekl bych, že oficiální dovoz jak v CZ tak v SK už téměř 25 let neexistuje. Dovozců motorových olejů je u nás a jistě i na SK bezpočet. Každý, kdo splňuje určité podmínky, si může zařídit živnost a dovážet ze zahraničí libovolné značky olejů v jakémkoliv množství a tyto pak prodávat ať už po internetu nebo v kamenných obchodech. Dokonce už téměř 25 let neexistují oficiální SMC (Státní maloobchodní ceny), takže si každý prodejce může stanovovat ceny sám. I tento inter. obchod oleje.cz je obrazně kapičkou v moři prodejců motorových olejů v CZ. Každý si tedy může svobodně vybrat, kde olej nakoupí. Všechna čest tomuto obchodu (oleje.cz), taky jsem zde dříve nakupoval po internetu olej, ale po připočtení dopravného se mi to už jaksi nevyplatí, jestliže v místě bydliště koupím olej za podobnou cenu, bez dopravného. Na závěr se omlouvám, nechtěl jsem, aby se tato diskuze odvíjela tímto směrem.
e1H

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od e1H »

Oficiálny dovoz je to, keď výrobca distribuuje svoje produkty do určitej krajiny cez svojho oficiálneho distribútora a ten následne v danej krajine predáva ďalej produkty lokálnym predajcom. To znamená, že samotný výrobca sa rozhodol, že daný produkt chce na konkrétnom trhu, v konkrétnej krajine predávať, chce mať ten produkt dostupný pre všetkých predajcov ktorí na danom trhu pôsobia a majú možnosť odoberať od miestneho distribútora.
Ak ale výrobca takýto záujem nemá a na trhy ako sú naše oficiálne ponúka distribútorom iba niekoľko produktov zo svojho portfólia, tak všetko ostatné čo sa na danom trhu od tohoto výrobcu objaví nie je oficiálny, ale individuálny dovoz produktov z iných trhov, a určených pre iné trhy. Hovorí sa tomu aj šedý dovoz.

Jeden príklad ktorý ma teraz rýchlo napadol. Nejakých 8-9 rokov dozadu sa na Slovensku nedali oficiálne kúpiť notebooky značky HP, rada Pavilion. HP ich vôbec nemalo v ponuke cez žiadneho svojho distribútora, ani na slovenskom webe, jednoducho tie notebooky ako keby neexistovali. Našlo sa ale pár (špekulantských) webshopov, ktoré ich vozili zo zahraničia, bez lokalizovaného operačného systému, bez lokalizovanej klávesnice a predávali ich zákazníkom. Zákazníci potom volali do HP, že chcú slovenskú klávesnicu k tomu, alebo iný náhradný diel (väčšinou nabíjačky), alebo chceli si uplatniť záruku, ale mali smolu. Mohli ísť akurát za predajcom ktorý sa na nich medzitým vykašlal (a mal konflikt aj s HP Slovensko, lebo používal označenie HP partner, čo samozrejme nebol), resp. neskôr úplne zanikol.
Pri olejoch je nejaká pravdepodobnosť problémov alebo potreba technickej podpory výrazne nižšia, až nulová, ale ak by napr. olej dokázateľne poškodil motor, tak lokálne zastúpenie výrobcu oleja by vás pravdepodobne poslalo niekam. Veď oni ten olej na Slovensko ani nevozia, prečo by za to mali prevziať zodpovednosť? Riešte si to s tým, kto vám ten olej predal. Bodka.
Naposledy upravil(a) e1H dne úte říj 28, 2014 13:05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od lengy60 »

No na téma oficiální dovoz a distributor mám svůj názor a na rovinu říkám,že ne moc pěkný. :twisted:
K čemu jsou ti oficionální dovozci a distributoři asi tak dobří? Má zkušenost je taková,že k ničemu,možná tak výrobci,který si z nich vytvořil nárazníkové pásmo. :o Jinak dle mého soudu prodražují pouze výrobky,protože z něčeho ten aparát musí být živ. :idea: Blahé paměti se třeba mluvilo o tom, že si jednotliví prodejci budou moci objednávat auta přímo u výrobce a pak to najednou nějak utichlo.
A to,zda olej plní jakousi normu toho či onoho výrobce,mě po zkušenostech s normou PSA B 71 2290 nechává ledově klidným. Oni mají vůbec výrobci poslední dobou poněkud zvláštní doporučení.Včera jsem měnil ve svém krásném starém stroji v 60 tis.zapalovací svíčky,jak doporučuje výrobce vozů creative technology a málem jsem upadl na záda. :roll:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:...Včera jsem měnil ve svém krásném starém stroji v 60 tis.zapalovací svíčky,jak doporučuje výrobce vozů creative technology a málem jsem upadl na záda. :roll:
Za tohle by Tě ovšem Itall velmi pochválil. :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od lengy60 »

No já si naběhl tak trošku sám, když jsem byl loni při 45 tis.ve značkovém servisu. :? Tehdy jsem se ptal,zda je nutné při této druhé "velké prohlídce" měnit i svíčky,když výrobce doporučuje výměnu v 60 tis. a bylo mi řečeno, že stačí to stačí až za rok,kdy jsem plánoval stejně výměnu oleje.To jsem ovšem ještě netušil,že ten "zázračný" olej budu během 8 tis. 2 x dolévat, nakonec ho vypustím a dám tam olej normální. A už vůbec jsem nepočítal s tím, že mi bude výrobce doporučovat takové zhovadilosti, které jsou leda tak ku prospěchu výrobce vozu, ale nikoliv uživatele. :twisted:
Mě včera i poněkud překvapilo, že tam byly svíce Bosch, když se všude uvádí NGK. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Durex »

Předepsaný jsou NGK,ale výrobce asi levněji sehnal ty Boschky ... :lol: :lol: :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Pitris »

to Keldon: Ta odpověď tu byla nyní i už dávněji. Někdo tu psal (sorry, ale hledat se mě to nechce), že řada Energy není určena pro náš trh - že se na to ptal přímo u Totalu.
A oficiální distributor je něco jiného, než některé dovozy pro internetové e-shopy (čímž ale netvrdím, že tam nemůže být origo olej. Jen to dováží někdo jiný než oficiální zástupce firmy).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštevník SK

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od Návštevník SK »

Keldon píše:V poslední době se zřejmě u firmy Total objevila nová řada olejů. Vedle původní řady Total Quartz 9000 5W-40 se objevila i řada Energy. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Rozdiel je asi v cene. A to cca. 0,50€ (cca. 13,89 CZK) na jednom litri oleja. Neriešim.
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Total Quartz 9000 versus Total Quartz Energy 9000

Příspěvek od bjukemen »

parametricky je rada Energy zaujimavejsia, a posledny quartz 9000 ma TBN iba okolo 8
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět