Tipy k fóru

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

Urazil se? Ne, jen konečně uznal marnost vynaloženého úsilí. A pokud jde o formát, kdo z tradičních přispěvatelů se zmohl (nebo sebral odvahu) na to, aby prudiče, autora mnou citovaného výroku (viz uvozovky), upozornil, že onanií nad dokonalostí dnešních systémů jen propaguje další z mnoha koncernových lží?

Vsuvka na vysvětlenou: jestliže V A G loví zákazníky na servisní interval 2 roky / 30 tis. km, aby ho PP jeho vozu poslal do servisu na výměnu oleje např. po 12 tis. km, pak se dopouští přinejmenším klamu (slušně řečeno).

Nikdo z vás to neudělal! Možná to nikoho ani nenapadlo, škoda. Namísto toho se pouštíte do zcela zbytečné polemiky s koncernakem trpícím sociální nákazou. A poněvadž každá nákaza, na kterou není lék, končí vyhynutím jejích nositelů, dovolil jsem si vznést doporučení obsažené v závěru mého předchozího příspěvku.

Vašemu marnému snažení zdar!
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

A zase ten VAG. :lol: Položme si tedy otázku,kdo je větší čuně? :idea:
1/VAG,který láká na interval 2 rok/30 tis a potom podle četnosti startů nebo čeho majitele upozorní,že je čas olej vyměnit?Jak je to ošetřeno v uživatelské příručce netuším,ale příležitostně se mohu podívat.
2/Jiný výrobce,třeba PSA,abych zůstal u své značky,který předepíše ten samý interval a bez ohledu na to,zda auto jezdí kolem komína nebo v jiném,příznivějším režimu pro olej a motor PP stále ukazuje zůstatek do 30 tis./2 let?Uživatelská příručka se sice zmiňuje o tom,že při ztížených podmínkách je třeba výměnu zkrátit na 20 tis/1 rok,ovšem bez bližší specifikace,co se těmi ztíženými podmínkami myslí. :? A co takhle lákání na 2 roky/30 tis. a pak se co 3-5 tis. dolévá 1 litr oleje,což je v normě,přičemž ještě pár let zpátky bylo v uživatelské příručce uvedeno,že pokud dojde k úbytku oleje 0.5 l na 1000 km je třeba okamžitě navštívit servis. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Jezevcik »

Jenže do servisního intervalu je zabaleno vše a pokud se během těch třiceti tisíc dostavíš do servisu dvakrát nebo třikrát s olejem, tak si dáš jen takovou finanční rozcvičku, protože ten pravý servisní interval nadchází až v těch třiceti. A tam si znovu zacáluješ. Technicky je to v pořádku, jen ten majitel se asi diví, že je v servisu oproti reklamnímu sdělení nějak často.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

Jsi typickým příkladem jedince postrádajíciho schopnost zamyslet se nad obsahem sdělení ptotistrany, pro něhož je mnohem důležitější okamžitá, byť obvykle bezmyšlenkovita (tj. zhusta tzv. mimo mísu) reakce.
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

To bylo na lengyho60.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Ono se zase toho po těch třiceti tisících zase tak moc nedělá(malý servis),protože např.výměna svíček nebo vzduchového filtru je výrobcem předepsána po 60 tis. :shock:
A když už jsme tady nakousli ty servisní intervaly,tak přidám něco pro "pobavení".
Kolega si cca před rokem koupil Dacii Duster s motorem 1.5 TDCI.S auta je nadšený natolik,že mě celou cestu z Berouna do UL přesvědčoval,že mé příští auto by měla být Dacia Duster,pochopitelně v naftě. :lol: Protože se o techniku hodně zajímá,také mu nic jiného nezbývá,bo je strojvedoucí,tak někde vyštrachal,že u tohoto motoru se cca ve 100 tis.doporučuje výměna ložisek na klice. :shock: Při návštěvě servisu se na to tedy zeptal a dostalo se mu takovéto odpovědi.
Pane,to se týká pouze těch pitomců,co dodržují termíny výměny oleje stanovené výrobcem,ale vy sem jezdíte po 10 tis.,takže můžete být v klidu. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:Jsi typickým příkladem jedince postrádajíciho schopnost zamyslet se nad obsahem sdělení ptotistrany, pro něhož je mnohem důležitější okamžitá, byť obvykle bezmyšlenkovita (tj. zhusta tzv. mimo mísu) reakce.
A že mě to nepřekvapuje. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Jezevcik »

Výměnu ložisek ve 100.000 by snad nevyžadovala ani stará škůdka jezdící na M6.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Jezevcik píše:Výměnu ložisek ve 100.000 by snad nevyžadovala ani stará škůdka jezdící na M6.
No jo,ale tam se také nelila grcka s intervalem x desítek tisíc kilometrů. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

Lengy, skutečně se domnívás, že mé dva příspěvky speciálně v tomto vláknu si kladou za cíl viřit debatu o délce výměnných intervalů? Vždyť tím jen potvrzujes to, co jsem právě na tvou adresu napsal výše.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Jistěže ne,tvůj příspěvek byl speciálně o tom,jací jsou u VAG zmetci a jako příklad jsi uvedl právě ty servisní intervaly.Já jsem si tedy dovolil polemizovat o tom,kdo je větší zmetek,tečka.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

No vidíš, vůbec jsi to nepochopil! Proč mne to ani trochu nepřekvapuje...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Taky tě rád vidím. :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od Návštěvník »

Já tebe ovšem ani trochu: těmi svými příblblymi kecy dokážeš zaplavelit každé vlákno. A reagoval jsem jen proto, že sedím několik hodin v autobusu a nudím se...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tipy k fóru

Příspěvek od lengy60 »

Říká ten,kdo se neopomene v téměř každém příspěvku otřít o VAG. :mrgreen:
A jinak znám x lepších způsobů jak se lépe zabavit,než psát na (dle tebe) mrtvé fórum. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět