Test kvality nafty

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Lewik777

Test kvality nafty

Příspěvek od Lewik777 »

Pripajam odkaz na test kvality nafty no porovnajte kde aka nafta sa da natankovat.Mozno ma niekto doplni ja vzdy davam aditivum vedsinou vif.
Ale presiel som na Protec tak dam vediet.Inak skusenosti s Delphi diesel plus aditivom boli dobre na chod motora.
Test vid odkaz http://www.bmwklub.sk/download/file.php ... 5f7376afb9
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od 008 »

Ahoj Lewik,
daj vediet- prosim Ta- dojmy z protecu. Mimochodom- ktory z nich pouzivas? Vif je na permanentne pouzitie- protec tak raz za pol roka alebo poctu km. Zaujima ma to porovnanie ucinku tychto dvoch aditiv. Dik, 008
Lewik777

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Lewik777 »

Pouzivam Vif ale to len preventivne v zime a teraz chcem nabehnut na Protec cistic palivoveho systemu.
Takze vyskusame pred a po pouzivani tohto pripravku nahodit na diagnostiku a dam sem vediet.
Inak kupil som aj na vycistenie DPF filtra ale to chcem skusit az v lete a ma to za ulohu skor spustat vypalenie filtra.Som velmi zvedavy neviem ci niekto ma skusenosti s tym?
Pejko

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Pejko »

Neviem, ci toto je to spravne vlakno, ale lepsie som nenasiel.

Chcel by som vas upozornit na vysledok testu nafty Diesel60 (http://www.diesel60.sk), ktoru vykonalo ceske SGS v januari 2013. Z testu vyplyva, ze aditivovana nafta Diesel60 mala mazivost 184 µm, co je uzasna hodnota. Je to uplne v kontraste s OMV MaxxMotion, kde bola namerana hranicna hodnota, a vela ludi je na pochybach, ci MaxxMotion tankovat (diskutovane tu http://www.oleje.cz/forum/omv-maxxmotio ... 9-255.html).
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od 008 »

Ahoj Pejko,
diky za tuto informaciu - ja mam k najblizsej diesel 60 tak cca 50km, hoci so si tuto naftu v ponuke autohof vsimol uz davnejsie. Po prezreti prednasky zo schwechatu, kde je evidentne u maxx na SK bez hvo, sa musi byt ta mazivost v porovnani z CR alebo HU este mizernejsia- inak total sklamanie z celej legendy zvanej maxx motion. Ja som reagoval na Tvoj odkaz na inom vlakne.
http://www.oleje.cz/forum/omv-maxxmotio ... 9-165.html
Ta maxx-ka v poslenom teste autobildu sice skoncila s 53,4 cet cislom-ale bola to blavacka cs, tak to mohla byt dovezena z rakuska. Inak je evidentne asi nutne na SKvyhladavat alternative ako ten diesel 60- samozrejme vyskusat ak chceme nieco spolahlive, comu ma aj realne pridanu hodnotu za to co aj radi priplatime. Maj sa, 008
Pejko

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Pejko »

Ja MaxxMotion-u na Slovensku neverim. Ma sice inu farbu ako ostatne nafty, ale to je tak asi vsetko. Skusil som ju niekolkokrat natankovat, a to este aj v case, ked OMV u nas predavalo ich drahsiu naftu pod nazvom Premium diesel, ale nepresvedcila ma. Pravda, neskusal som ju v AT, DE, CR ci HU, kde by mala mat tie "spravne" vlastnosti. Mozno raz, ked bude prilezitost. Ale pri tych pochybnostiach o mazivosti neviem, ci to chcem skusat.
Co sa tyka cetanoveho cisla, v tychto styroch krajinach to pravdepodobne bude 60 cetanov. Ale u nas to asi naozaj bude pod 55. Jednak ten test Autobild-u, a potom, mozno poznas portal http://natankuj.sk. Povodne MaxxMotion bola zaradena medzi 55 (a viac) cetanove nafty, podobne ako Slovnaft Evo, Shell VPD, pripadne vyssie spominany Diesel60. Ale asi pred polrokom ju presunuli medzi 51 cetanove. Pytal som sa na to priamo spravcu portalu, a ten mi napisal, ze to dodatocne zmenil po tom, aku mu potvrdili priamo v OMV, ze na Slovensku MaxxMotion ma menej ako 55 cetanov.
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od 008 »

To : Pejko
ahoj, plne s Tebou suhlasim. Mne pomohla nahoda- ze som objavil tu prednasku zo schwechatu, aby som nnehadzal mince zbytocne tam kde je to blaf. Mozno by bolo dobre keby este pribudli cs s diesel 60 -aby bola dostupnejsia vo viacerych regionoch SK. Rozmyslam nad premiovkou raz za cas -tak na precistenie motora. Okrem diesla 60- mas nejaku skusenost s evo alebo vpd, mohli by byt tak okolo 60 cet.aspon v lete- alebo tiez zlate oci? 008
Pejko

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Pejko »

Ono je to tak, mas k dispozicii reklamne informacie of vyrobcov, potom su tu pravidelne testy, skusenosti zakaznikov a tiez servisov. Castokrat tu to informacie, ktore si protirecia, a je tazke sa rozhodnut, komu verit. My spotrebitelia asi tazko zmeriame cetanove cislo, mazivost alebo filtrovatelnost. Vsetko ostatne je len o vlastnych pocitoch alebo sa spolahnes na informacie z roznych zdrojov.

Vo svojom aute som skusil tieto nafty: OMV MaxxMotion diesel, OMV diesel (SK, AT, SI), Slovnaft Evo diesel, Slovnaft Tempo diesel, Shell VPD (SK, AT, DE), Shell Fuelsave, Aral Ultimate (DE), BP Ultimate (AT), Total Excellium (DE), Diesel60, Agip Dieseltech, Lukoil. Vsetko bez pouzitia aditiv. Za seba mozem povedat, ze som nezaznamenal vyrazne rozdiely medzi jednotlivymi druhmi naft z pohladu spotreby, vykonu alebo ineho prejavu. Nehovorim, ze nie su, ale neodvazim sa prehlasit, ze nieco bolo lepsie alebo horsie.

Jediny rozdiel, co som zaregistroval na svojom aute, bol vyrazne (pocutelne) zjemnenie chodu motora pri pouziti VPD. V urcitom spektre otacok je to dokonca take markatne, ze ked porovnavam ine znacky naft, tak presne viem, co mam sledovat. Ano, kopa ludi povie, ze je to placebo, ale nech si to hovoria. Verim svojim usiam. Ale nikoho nejdem presviedcat, ze je to ta najlepsia nafta, pretoze to tak nemusi byt. Tak, ako som povedal, vsetko je to subjektivne. V testoch vychadzaju Aral/BP Ultimate, MaxxMotion alebo Verva parametrovo lepsie ako VPD, ale moj motor ide najtichsie prave s nim.
A teraz, mam verit testom alebo vlastnej skusenosti? :)
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od rousini »

Pejko: nemám důvod s tebou nesouhlasit, popsal jsi to rozumně. Na druhou stranu někdo jiný má jinou zkušenost a určitě je dobré se navzájem nepřesvědčovat už jen z toho důvodu, že každý motor má jiné nároky. Já jsem na 1,9TDI rotačka Bosch nepoznal rozdíl mezi Bionaftou (min. cca 30% MEŘO) a tenkrát ještě poctivou naftou. Dnes mám TDCi a poznám rozdíl mezi pumpama...
PROTO PROSÍM VŠECHNY DISKUTUJÍCÍ, NAPIŠTE SI MOTORIZACI DO PODPISU, JINAK JE TO O NIČEM...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Pejko

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Pejko »

motor Renault/Nissan 2.0 dCi (M9R)
008
Příspěvky: 85
Registrován: ned led 13, 2013 12:34

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od 008 »

to: Pejko
Dik za obsiahlu spravu o ucinku premioviek. To vpd vyskusam, urcite aj diesel 60 ak pojdem okolo, mozno evo. Zaujimala by ma vsak odpoved na to -kto tu slovensku verziu maxxky spachal- ci slovenska strana- neposkytnutie danovej ulavy na hvo, skratka ze ju neuznava ako biozlozku, rakusania -pretoze by im to navysilo cenu na nasom trhu, alebo dohoda obidvoch stran. Rovina uvah- no vysledok je aky je. 008- bmw 3,0 common rail
stanomx

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od stanomx »

Ak porovnám diesel 60 s shell v power diesel, tak mám lepší pocit z toho D60. Vraj to má cetánové číslo 60 na spotrebe som si to zatiaľ nevšimol (pol nádrže) ale motor sa mi zdá byť tichší a štarty kľudnejšie.
Chodí niekto ešte na tú diesel60? (inak cena minule nebola očom ak to má to čo sľubuje)
e-panolin.cz

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od e-panolin.cz »

poslední slova z reportáže bych tesal do kamene ......
Uživatelský avatar
Jirka Telda
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 22, 2013 10:21

Re: Test kvality nafty

Příspěvek od Jirka Telda »

Nooo potěšil mě Eurooil Optimal diesel :wink:
Odpovědět