Ťažké štartovanie - Akku OK

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Tomas-SA

Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

Nazdar kluci. Mam taky divny problem...
Ked startujem auto, tak mi dost tazko pretaca motor - niekedy chyti az na 2., alebo 3. otacku. Presne tak sa to chova, ako keby bola slaba baterka. Ale baterka je pritom OK.
Dokonca mam v aute dve baterky paralelne [jedna je dorabana, kvoli vacsej kapacite a lepsiemu vykonu/zatazitelnosti] - vyskusal som aj na Full nabit baterky, nepomohlo; potom som skusil baterky vymenit za ine, dal som tam baterky vo vybornom stave, skoro nove a tiez nepomohlo.
Z toho plynie, ze nieje problem v baterkach, ale... ale neviem v com.

Napadlo ma, ci nemoze byt nejaky spinavy, alebo zaneseny starter [je to terenak, starter dostava pravidelny prisun blata, vody, hliny, spiny]. Resp. dufam, ze to nebude nejaka motoricka chyba, ze sa tak tazko roztaca samotny motor. Mal uz niekto podobnu skusenost ?

Motor chyta dobre, cize nebude to problem v zapalovani - problem vidim v tazsie sa roztacajucom motore, resp. automatickej prevodovke [hydromenic je trvale pripojeny k motoru]. Nieco to tam zatazuje silovo, ale netusim, ze co...

V podstate sa s tym da zit, ale serie ma, ked nieje na aute vsetko TIP-TOP :(
FF

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od FF »

...z toho, čo si uviedol mi tam najviac pasuje tá prevodovka... ...ale je to diagnostika z vody...
Tomas-SA

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

prevodovka je zrovna vymenena - robilo to aj pri starej a robi to aj pri tejto [mala by byt celkom fit ta nova, ma najazdene 20-tisic].
aj ked je pravda, ze ked som mal zo starej vyteceny olej, tak mi to v garazi nastartovalo na brnk - ale tak vyteceny olej nieje uplne normalny stav :)

cize startovanie by malo byt okey aj so zivotaschopnou prevodovkou, hm... moze byt starter oslabeny, alebo nieco take ? ze to proste nevladze otacat ?
servisakovi som volal a odvolaval sa na uhliky - ale uhliky bud tocia, alebo netocia, podla mna...
modelář

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od modelář »

Tomas-SA píše:... servisakovi som volal a odvolaval sa na uhliky - ale uhliky bud tocia, alebo netocia, podla mna...
Uhlíky samotné určitě ne, ale od nich zanesený, případně poškozený komutátor: startér žere moc proudu, ale nemá otáčky a výkon.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od skodovkar »

Máš dobrý vzduchový filtr? Svíčky, čistou hlavu rozdělovače, dobrý benzín...?
Tomas-SA

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

modelář píše:...startér žere moc proudu, ale nemá otáčky a výkon.
Cize najlepsie bude asi vybrat starter a prekontrolovat ho - popripade na nom spravit hned aj mensi udrzbarsky servis. Nie ?
skodovkar píše:Máš dobrý vzduchový filtr? Svíčky, čistou hlavu rozdělovače, dobrý benzín...?
Toto nebude problem. Vzduchac novy, sviecky nove, rozdelovac cely novy, v benzine problem nevidim...
U mna je problem to, ze kvoli niecomu tazko roztaca cely motor. Presne tak, ako keby bola vybita baterka.
modelář

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od modelář »

Tomas-SA píše:Cize najlepsie bude asi vybrat starter a prekontrolovat ho - popripade na nom spravit hned aj mensi udrzbarsky servis. Nie ?
Ano, stočit komutátor rotoru a preventivně vyměnit uhlíky anebo je alespoň srovnat.
FF

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od FF »

...môže byť aj problém v spínaciom (silnoprúdom) kontakte...
Tomas-SA

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

Cize spravim udrzbu starteru, vybrusim a streknem kontakty - a potom Test 8)
A ked to nepomoze, tak "Houston, mame (vacsi) problem" :wink:

Edit: este doplnim, ze to robi aj pri zohriatom motore, ked zhasnem a znovu nastartujem. cize pri motore by som asi problem nehladal. asi to bude nieco od baterky po starter samotny fakt...
Naposledy upravil(a) Tomas-SA dne pon kvě 06, 2013 22:34, celkem upraveno 1 x.
modelář

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od modelář »

FF píše:...môže byť aj problém v spínaciom (silnoprúdom) kontakte...
Jo, to taky!
modelář

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od modelář »

Tomas-SA píše:... streknem kontakty ...
Nic takového, žádné prostříkávání!!!
Tomas-SA

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

Preco ? Ved kontox vycisti kontakty, v com je problem ? :) :oops:
modelář

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od modelář »

Problém je v tom, že segmenty komutátoru je třeba od sebe izolovaně oddělovat, nikoli je nějakým sprejem přes bordel z uhlíků propojovat. Věř tomu, že na uhlících startéru není co prostříkávat!
Tomas-SA

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od Tomas-SA »

Jaaj, ja som nemyslel uhliky, ale celkovo kablovanie, konektory, spoje, atd. Ze prestriekam. Na to je predsa kontox.
Na uhliky je predajna nahradnych dielov a ucet za nove uhliky :D
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Ťažké štartovanie - Akku OK

Příspěvek od bjukemen »

..nic tam nestriekaj, ale uvidis ze chyba bude v starteru..
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět