Tank ONO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
šulda

Re: Tank ONO

Příspěvek od šulda »

To je to, do čeho sem tu rejpal :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Tank ONO

Příspěvek od NOVON »

No jen "Pán Bůh" ví,kde je pravda a jak to vlastně doopravdy je..Pro mě z toho vyplývá,že raději aditivovat palivo sám odkudkoliv..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Já přidávám už téměř 5 let - pokaždé; dával jsem "milera", teď zkouším VIF. A rozhodně raději vezmu u ONA N95, kde je velká výtoč, než někde u malé Shell-ky nebo Benziny "prémiovku"....
Pitris píše:A v testu Světa motorů vyšel jako standardní benzin - mazivost 760. Takže spojení ONO N95+VIF= :wink:
PS: a i další parametry - oktanové číslo, výhřevnost, podíl bio, aromáty, olefiny - má jako ostatní....
Takže ONO a "prémiovku" si z něj uVIFím :mrgreen: VIF např. tu mazivost HFRR "zvedne" na dost dobrých asi 300µm :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: Tank ONO

Příspěvek od adosM »

Mám doma nerozdělanýho Millersa Eco power max 0.5 L + ještě 0.2L zbytek. A ještě zbytek 0.2L vifu. Už ani nevím jak auto jede a startuje bez toho. Vifu dávám lehce víc než mám.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od rousini »

Dnes jsem projel Tábor, na pumpách pusto. Na výjezdu je ONO, fronta jak sfiňa...
Možná si tam teď v zimě nechám ukázat dodák a když to bude řepa negativ, tak sosnu :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální ceny PHM

Příspěvek od swape »

Až tam pojedeš,tak dej echo,chci vidět jak Tě dav rozlícených řidičů z čekání bude lynčovat až tam začneš zdržovat vyžadováním dodáku. :D :D :D
Ale teď vážněji:Pak dej vědět kolik tam mají v naftě biosrajdy,samotného mě to zajímá,ale vždy když vidím tu věčnou frontu,tak mě přechází chuť tam jakkoliv přizastavovat.
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
ARAGON

Re: Tank ONO

Příspěvek od ARAGON »

Svět je v pořádku i jinde a právě jsem bral benzín na Mv plus v Uhřiněvsi a to za 27,90 Kč :D a všechny okolní pumpy mají stejnou cenu. Bez fronty a beru to tam dlouhodobě bez problémů s kvalitou.
sladek

Re: Tank ONO

Příspěvek od sladek »

tak v Praze je výhoda pro ty co jezdí či bydlí na východě,že je tam několik levných pump blízko sebe.Když jedu tankovat a u ONO je fronta až za roh,popojedu 2 km dál k MV nebo je tam ještě jedna a tam je to vždy bez fronty.Sice jsou dražší asi o 40 halířů než ONO,ale to je pakatel na plnou.A když jedu na dovolenou,tak vždy si najdu jestli po cestě není ONO,ceny mají všude stejné.A když při své ceně mají ještě nějakou marži,tak mě nikdo nevymluví,že ty benzinky s cenou vyšší o 6 kč a více nejsou zloději.Jen škoda,že tam lidi stále tankují,ale asi je cena nepálí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

U ONO asi funguje, že čím nižší cena tím větší prodej, ale u těch drahých bohužel zatím nefunguje, že čím cena vyšší, tím lidí míň.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Tank ONO

Příspěvek od rousini »

Jedu takhle Táborem auťákem na tempomat
nespěchám tak čekuji, jak mají pumpaři hlad.
Řádí tam ta výtoč parta byla kdysi k smíchu
sere velký řetězce teď jim leží v břichu.

ONO lowcost na totemu svítí
ONO lowcost ostatní jsou v řiti.
ONO lowcost inspekci už zmákli
ONO lowcost řidiči maj svátky.

Už jsem to dál nevydržel, psychicky se zhroutil
do plné jsem natankoval aniž bych se kroutil.
U Škeble je vymetýno koho by to napadlo
mají tam jen čisté WC a drahý žrádlo.

AllRightsReserved
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

:D :D :D :D :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:Říkal jsem takhle kámošovi,že na ONO mají naftu za 28.50 kč..A on na to,že kdo ví co to je za naftu.Já na to,však si tam přiliješ aditivum,když jim nedůvěřuješ..On na to,mám DPF a tam aditiva nejsou vhodná,neboť nějaká jejich složka vytváří v DPF nespalitelné krystalky a zanáší tím ten filtr..
Tak teď nevím,co si o tom myslet.Neslyšel už o tom někdo?Má Focus 06,1.6 TDCi 80kW..
A přesunul jsem to sem: http://www.oleje.cz/forum/renovace-nebo ... 45-21.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Pitris 10.1.2015 píše:....Já mám teď na ONO (s VIFem) asi 600km a co se týče jízdního projevu tak u Accordu nepozoruji žádnou změnu. Co jde o spotřebu, tak plusminus nejspíš stejná....
Tak to musím po natankování "do plné" trošku poopravit. Spotřeba se za poslední nádrž (první s ONO) trošku zvedla: asi o 1/4l na 100km, ale to zřejmě zčásti "zavinil" i mráz, který na přelomu roku byl....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

zdravim, zkus ještě tak další 2 - 3 nádrže ONO a sleduj a počítej dál. Bylo-li to mrazem kterej před Silvestrem byl, tak dejme tomu...ale taky to může bejt i jinak ... Pro zajimavost - kde jsi převážně tankovával dřív ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Ano, chci to ONO (+VIF) vyzkoušet déledoběji a spotřebu sleduji / počítám vždy za celý rok.
Za několik dní budu mít k dispozici údaje za rok s Accordem 2.0 114kW, dřívější byl Civic 1.5 84kW
Pitris píše:
Pitris píše:
Pitris píše: Takže další výsledek - spotřeba za celý loňský rok: napsal jsem dříve, že celoročně (za rok 2007, 2008 a 2009) spotřeba (+ - nějaká setina) asi 6,8l/100km, tak za rok 2010 s využitím již jednoho balení (na 500l) toho aditiva od Millera, a s využitím jednoho balení obdobného přípravku (na 250l) od fi. Wynn’s začátkem roku jsem se dopočítal výsledku 6,5l/100km. Budu počítat dál.....O "lepších" startech jsem už psal, a pocitově se motor (možná) "zklidnil"...... Chtěl bych to používat celý letošní rok, a myslím si, že bych se mohl dostat na nějakých 6,2 - 6,3l/100km za rok. Uvidím. Jezdím tak 80% kilometrů po městě, parkuji venku, v létě klima, v zimě pneu M+S, nijak extra "lehká noha" - občas ručička otáčkoměru u čísla 7....
Pitris píše:Takže další výsledek - zhruba stejné jízdní podmínky jako vloni. Na 6,2 - 6,3l/100km jsem se teda nedostal, celoročně od ledna do ledna mě to za rok 2011 vyšlo průměrně na 6,4l/100km. Ale i tak "to šlo" s "Milerem" dolů o čtyři deci na sto. Uvidím zas za rok, ale vyplatí se to :wink:
http://www.millersoils.cz/255--petrol-power-ecomax.html
Pitris píše:Rok 2012 za 6,36 na sto.....
Pitris píše:Rok 2013 za 6,31 na sto.... ale je pravděpodobné, že na to další snížení oproti loňsku má vliv asi i ta letošní mírná zima.

Edit: tyto mnou napsané údaje spotřeby byly k (mé minulé) Hondě Civic 1.5 VTEC r.v.1998 84kW 8)
A dřív jsem bral hlavně u Agip/Eni (někdy i Shell a OMV, vyjímečně u EuroOil a Lukoil, ale nikdy u no name pump).
ONO u Brna ještě nedávno nebylo....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět