Tank ONO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Tank ONO

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Zrovinka vezeme 1200 t BA 95 z Blavy do Bremen,nemá někdo zájem? :mrgreen:
By mě zajímalo, jaké jsou "ztráty" :roll: .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Žádné,na každé díře jsou 3 plomby. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:Za několik dní budu mít k dispozici údaje za rok s Accordem 2.0 114kW....
Jezdím tak 80% kilometrů po městě, parkuji venku, v létě klima, v zimě pneu M+S, nijak extra "lehká noha" - občas ručička otáčkoměru u čísla 7....
A dřív jsem bral hlavně u Agip/Eni (někdy i Shell a OMV, vyjímečně u EuroOil a Lukoil, ale nikdy u no name pump).
Takže výsledek celoroční spotřeby Accordu 2.0 (od února do února) - poslední tři nádrže ONO + VIF.... dřív viz výše + Millers. Jízdní podmínky se nezměnily - žádné kouk na spotřebu :P spíš "vyháním pavouky" :twisted:
Za posledních 12 měsíců a 12 tisíc kilometrů spotřeba 7,75l / 100km
(PS: Když jsme ve čtyřech jeli pro juniorova Lexuse, tak jsem si z časových důvodů :? fakt nebral servítky a na přes 600km / Brno - Olomouc - Brno - České Budějovice - Brno / z toho 300km po dálnici kolem 150-ti (i přes) si vzal "téměř" 8 na sto - 7,97).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
djdekl

Re: Tank ONO

Příspěvek od djdekl »

Dnes sem vzal po trech nadrzich nafty Tank ONO plnou Vervy Diesel, tak sem zvedav zda poznam nejaky rozdil :mrgreen:
ARAGON

Re: Tank ONO

Příspěvek od ARAGON »

Vždyť Verva je nacpaná aditivama k prasknutí tak rozdíl nemůže být akceptovatelný. Mělo by se srovnávat vše bez aditiv aby to mělo vypovídací hodnotu :!:
šulda

Re: Tank ONO

Příspěvek od šulda »

A co když mu jde o rozdíl mezi lepší a obyč, to nemá vypovídací hodnotu?
milacasta

Re: Tank ONO

Příspěvek od milacasta »

Zdravím chci se zeptat nemá někdo problém s benzínem u tank ono mám pocit že je tam horší benzin kolegovi z prace hůř chytá auto Mazda 323 a já mám poněkud jinej problém fabi 1.4 16v natankoval jsem na onu a druhý den se mi rozsvitila kontrolka motoru na vagu chyba vyfukoveho potrubí chyba smazana natankovano na omv najeto 800km a po spetnem natankovani na onu chyba stejná jasný může být vadná lambda ale mám tušení na horší kvalitu benzínu :-(
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

Kolego, s Fabií 1.4 16v 55 kW motor AUA jezdim od r. 2001 prakticky denně !! a vim, že je ku*evsky citlivá na benzin - o tom už jsem tady x krát psal.. a jak čtu výše, kolega ten samej problém...
Nic proti nikomu - ale tyto podřadný benziny do tohoto motoru nepatří... co dodat...
ONOfilové - klidně mě kamenujte... :D
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Tak já co si pamatuji tak tyhle motory byly svítící kontrolkou diagnostiky doslova proslavené a bylo vcelku jedno,kdo kde tankoval a řešilo se to svého času přehráním softwaru.Tím nevylučuji,že si kolega nemohl natankovat nekvalitní palivo.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Tank ONO

Příspěvek od Návštěvník »

Tak já na benzín od ONO dost najezdil s GDI motorem a navzdory jeho vyhlášené citlivosti na benzín (např. v Itálii jsem nenašel benzínku, na kterou by to normálně šlapalo) jsem nikdy žádný problém (tedy pomineme-li překvapivý a obtížně vysvětlitelný pokles průměrné spotřeby) neměl - na rozdíl od jiných sítí...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Mám úplně stejnou zkušenost s motorem VTI a ten ja také údajně citlivý na kvalitu benzínu.Nijak velkou odezvu jsem nezaznamenal ani při použití prémiového paliva ÖMW. Pravda najezdil jsem s auem pouze 18 tis, :D a ani v Itálii jsem neměl problém,byť jsem tankoval snad jednou nebo dvakrát a co to bylo za stanici si také nepamatuji. :mrgreen: Rozdíl po výměně vzduchového filtru,svíček,dobrého oleje a provedení debordelizace palivové soustavy byl ale sakra znát. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

lengy60 píše:Tak já co si pamatuji tak tyhle motory byly svítící kontrolkou diagnostiky doslova proslavené a bylo vcelku jedno,kdo kde tankoval a řešilo se to svého času přehráním softwaru
Dodávám že za ty dlouhé roky co s touto Fabií jezdim, tak zmíněné svítění bylo jen celkem 3 x a vždy po natankování benzinu, kterej byl asi nekvalitní. Jinak nikdy nic u tohoto auta (nejen) v tomto smyslu nezlobilo a nezlobí - jinak bych ji dávno nahradil jiným... A ta citlivost na benzin - s tím se dá žít... :D
Itall

Re: Tank ONO

Příspěvek od Itall »

lengy60 píše:Tak já co si pamatuji tak tyhle motory byly svítící kontrolkou diagnostiky doslova proslavené a bylo vcelku jedno,kdo kde tankoval a řešilo se to svého času přehráním softwaru.Tím nevylučuji,že si kolega nemohl natankovat nekvalitní palivo.
Taky bych řekl, měli jsme doma sice jen Fabii 1,0 - svícení kontrolky emisí bylo dost časté, způsobeno vadnou lambdou, znečištěným hrdlem sání (klapkou), slabou baterií, jednou hento a podruhé henono. S P107 a Splashem 1,0 tankuji u ONO skoro pořád a žádná kontrolka nesvítí. P107 má 89000 km a Splash přes 30000. U Fabie jsme kontrolku řešili asi od 6000 km. Rezultát ať si každý udělá.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tank ONO

Příspěvek od Pitris »

Já zatím při čtvrté plné od ONO (ale s VIFem) žádný znatelný rozdíl a vypadá to, že i ta na přelomu roku mírně vyšší spotřeba benzinu byla zapříčiněna jen nižší venkovní teplotou (pod nulou) a krátkými jízdami.
milacasta píše:....mám tušení na horší kvalitu benzínu....
To se dá zjistit laboratorně, ale je fakt že ONO nedoaditivovává. Je to "čisté" palivo bez mazivostních a čistících přísad.... proto dávám VIF (který v loňském testu ve SM "vytáhl" vzorek ONO na úroveň Vervy).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

... pánové, nezaměňovat prosím jednotlivé Fabie... vyráběly se různé - od 1.0 MPI pak 1.4 MPI dvě verze a taky ty s motory VW ... a to už bylo někde jinde kvalitou, charakteristikou i výdrží a spolehlivostí...
Toť vše co k tomu mohu dodat... :wink:
Odpovědět