Tank ONO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

... no a já teď testuji jak je na tom Benzina poté co dělají jen standart natural. Touto dobou neVIFuji,
jen tankuji a jezdim. Pruběžný výsledek: Kopcovej test stejnej jako dříve, chod motoru taky i zvukově i čichem u vejfuku zastudena i zatepla, takže poslední výsledek bude spotřeba. A pak se uvidí do jaký míry to jejich dřívější nadstandartní aditivování jak uváděli na www. stránkách mělo význam...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Tank ONO

Příspěvek od Colommbo »

Uvědomuješ si, že to tvoje "testování" není vůbec směroplatný...? :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

to už říkala Máňa u paní Jechový o té směroplatnosti..... :D :D :D
Pro mne to má jistou konkretní vypovídající hodnotu. Je to ale mýma očima, a subjektivně testováno na mojem autě.... :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Tank ONO

Příspěvek od Colommbo »

Já ti naprosto rozumím - stanovil sis určitá svá kritéria, jež jsi podle svých nejlepších zkušeností schopen vyhodnocovat a tedy (ale jen a pouze) pro tebe samotného (ve spojení s tvým vozem) mají jistou vypovídací hodnotu, jíž se následně řídíš. Nic proti tomu, naopak, a věřím, že v dnešní době takhle k věcem přistupuje jeden člověk (mno, ať nežeru, dva) z deseti (zrovna kupř. já zas tak pintlich nejsem.) Nicméně, jak už kdysi říkala Máňa... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Tank ONO

Příspěvek od Itall »

Tedy ONO a Benzinu trochu srovnat mohu, páč tady u nás Benzina, jsa tlačena blízkostí pump ONO, občas také zlevní na únosno, pak tam natankuji. Proti benzinu u Benziny nemohu říct ani popel, nikdy. Jenže - skoro furt je nejdražší nebo výrazně dražší, než ONO. Zdražování jim jde vždy rychle a zlevňování pomalu. Benzin u ONO je horší, než u Benziny (ONO promine), ale není to ZAS TAK výrazné. Je možno trochu poznat na vitalitě motoru a též trochu na spotřebě. Ale zas - která firma se zasloužila o snížení cen benzinu u nás? Já je podporuji :wink: .
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Tank ONO

Příspěvek od L_U_K »

ano pánové, každý auto může "mít rádo" ten či onen benzin, jsou to rozdíly malý ale mohou bejt i citelný.
Když padoš za litr na totemu ovlivní i padoš na ceně ujetýho km tak pak hraje roli jak to auto jelo, jak startovalo, jak táhlo do kopce ... Když je možnost volby si vybrat z více pump, je to OK. Kdysi před lety jsem měl Favorita jednobod BMM 40 kW a kdybych tehdy měl na blízku ONO, jezdil bych tam. Tím chci řict že proti nim taky nic nemam, pouze u nich neberu. :D
djdekl

Re: Tank ONO

Příspěvek od djdekl »

26.90,- Kc :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Tank ONO

Příspěvek od NOVON »

Teď jsem před tankováním zvažoval jestli plnou u ONO N95 za 26.90 kč/litr nebo u EUROOIL Optimal za 29.40 kč/litr..No zvítězil ten EUROOIL..:-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
djdekl

Re: Tank ONO

Příspěvek od djdekl »

Jedu treti nadrz nafty ONO + VIF a nepoznal sem rozdil oproti Agipu... dalsi dam na Agipu, zda poznam nejakej rozdil :wink:
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Tank ONO

Příspěvek od Matěj »

Vzal jsem na zkoušku do služebního Focuse plnou u ONO na Karlovarce.
Auto prostě nejede tak, jak jsem zvyklý.
I když je to jenom líná 1,6, tak na předchozích čerpáních jelo lépe.

Teď se nedá moc dobře vytáčet a je prostě línější.
Jezdím s ním již 4 roky skoro denně, takže vím, jak to auto jezdí.

Tudíž do soukromého to nerisknu ani jednou. Dlouhodobě ani náhodou.
Itall

Re: Tank ONO

Příspěvek od Itall »

NOVON píše:Teď jsem před tankováním zvažoval jestli plnou u ONO N95 za 26.90 kč/litr nebo u EUROOIL Optimal za 29.40 kč/litr..No zvítězil ten EUROOIL..:-)
Tak myslím, že o tolik horší benzin zas ONO nemá 8) . Také nevím, zda Eurooil má stejný benzin, jako Benzina. Já s benzinem od ONO problém nemám, asi má obdobný benzin, jako polovina všech pump, možná má lepší benzin, než leckdo. Ale Benzina zatím má benzin asi jeden z nejlepších, řekl bych.
TomasX

Re: Tank ONO

Příspěvek od TomasX »

Benzina už N95 přestala nadstandartně aditivovat, takže mají běžný benzín podle normy jako všude jinde. U ONO je aspoň dobře, že mají velké výtoče, což je pro kvalitu paliva lepší.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Tank ONO

Příspěvek od Colommbo »

Jakou má velká výtoč spojitost s kvalitou paliva, v tomto případě benzínu...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: Tank ONO

Příspěvek od Itall »

Colommbo píše:Jakou má velká výtoč spojitost s kvalitou paliva, v tomto případě benzínu...? :)
Asi že jim tam staré palivo dlouho nesmrdí. :roll: Tedy...v případě ropných paliv...rozuměj - smrdí jim tam stále čerstvé palivo... :wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Tank ONO

Příspěvek od lengy60 »

Zrovinka vezeme 1200 t BA 95 z Blavy do Bremen,nemá někdo zájem? :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět