Také jezdíte na kole po silnici?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem včera absolvoval nějakých 50 km za řídítky kola na silnicích táhnoucích se kopci probouzejících se listnatých lesů. Spoléhal jsem na to, že vzhledem k velikonočním svátkům bude minimální provoz a nechtělo se mi na po nedávných deštích stále ještě rozbahněné lesní cesty (navíc nemám blatníky). A proč to vlastně píšu? Jednak proto, že na zdejším fóru je okurková sezóna (jak tu někdo v noci zmínil :lol: ), ale hlavně proto, že mi můj výlet znovu připomněl, kolik tupých podtáčečů se po silnicích pohybuje, a že ženy za volantem vůbec netuší, kam až jim sahá pravý okraj vozidla (nepodezírám je totiž z toho, že by mě chtěly záměrně sejmout). Nebýt také motoristou, byl bych si ten výlet užil... :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od skodovkar »

Jelikož bydlím v blízkosti křižovatky, tak se čím dál více začínám setkávat s jedním perverzním jevem. Představte si to, úplně nová auta a chcípá jim to na semaforech! Vždy to musí na zelenou znovu natočit :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Pedro »

Jezdim,ucelove i kondicne. Pac bydlim na periferiri,muzu si i na cestu do prace dovolit jet mimo v.k.,pokud jedu kondicne,flaknu kolo,kola,do nebo na plechovku a odjedu mimo,kde se pohybujem po cykl.trasach,vyjmecne kousek po siln.3.tr.,driv jsem jezdil kde se mi chtelo,dnes mam bobky. A to pouzivam vystrazne obleceni nebo doplnky. Taktez i na motorce. Spousta kolaru i motorkaru jezdi v sedivym nebo cernym.
vikino1

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od vikino1 »

Najazdím na biku po cestách ročne asi 5000km a verte, že niekedy je to vážne o držku. :oops:
Vodiči sú rôzny, niektorý poďakujú keď im ukážem že ma môžu predbehnúť iný by ma najradšej zrazili do járku. Najradšej mám takých čo predbiehajú ine auto práve keď som v protismere. Nie nič krajšie ako voz rútiaci sa 120km/h na mňa. Vtedy rozmýšlam vidíma alebo nie? :?: Ale uškrn v tvári vodiča ma väčšinou presvedči že to bolo naschvál a má to pod kontrolou. :mrgreen:
Ale aj medzi nami cyklistami sú idioti jazdiaci v kruhovom objazde v protismere po tme bez svetla./vls. skúsenosť :roll:/
A velkou chybou vodičov je že nedokážu odhadnúť rýchlosť ako jazdia šport. cyklisti tu vzniká najviac problémov.
Návštěvník

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Návštěvník »

Důvodem založení tototo vlákna nebylo ani tak nebezpečí, kterému jsou cyklisté na silnicích vystaveni, ale to, že cyklista nejlépe slyší, v jakém režimu většina řidičů jezdí. Zejména proti kopci a hlavně za situace, kdy za cyklistou zpomalí, aby pak akcelerovali. Chudinky motory v rukou tupých ovladačů! A jestliže jsem doposud kritizoval nastavení soudobých "neautomatů" (robotizovaných manuálů) za to, jak nechají motor podtáčet, tak od teď budu tvrdit, že by je měl do auta dostat každý, kdo nemá špetku citu pro motor, poněvadž ty (robotické převodovky) ho (ten motor) alespoň trochu zachraňují před "línými prackami" tupců. :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Pedro »

Teda navstevniku,pohybuji se mezi mot.vozidly skoro vseho druhu od 16ti let,ale abych sledoval,na jaky kvalt me kdo objizdi...,pokud uz musim jet po VK,sleduji jen zda me nekdo nesejme. Ty musis mi tezkej zivot,mezi nami TO,kteri i malinko neco,treba v udrzbe ci stylu jizdy,vyjmecne neco osidi. :-)
Návštěvník

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Návštěvník »

PePe píše:Teda navstevniku,pohybuji se mezi mot.vozidly skoro vseho druhu,ale abych sledoval,na jaky kvalt me kdo objizdi :-)
Já sice nepoznám, jaký tam kdo právě má kvalt, ovšem když už dokážu rozlišit zážehy v jednotlivých válcích anebo naopak slyším řvoucí motor v kombinaci s klouzající spojkou namísto podřazení... :evil:

P.S.: Někde tu někdo, tuším zrovna včera, zmiňoval cosi o ženských za volantem a jejich zacházení se spojkou a převodovkou, tak jsem si vzpomněl, jak jsem kdysi sháněl pro kamaráda ojetinu. Postarší paní prodávala velmi zachovalou Mazdu 323 s najetými pouhými 33 tis. km, ale nechtěla mě pustit za volant, že prý ona sama. Tak mě svezla a já bych jinak asi neuvěřil, jak snadno se dá z manuálu udělat automat - vše dokázala obstarat s pomocí spojky a zařazené trojky. Z koupě ovšem sešlo, poněvadž kromě spojky v pr.eli měla kaput i tu převodovku, kam už nešlo zařadit nic jiného, než právě tu trojku. Inu, samé trojky v daném případě štěstí nikomu nepřinesly. :mrgreen:
Itall

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Itall »

Jo, to byly časy, kdy jsem jezdil kondičně na kole. I do práce 30 km tam a 30 km zpět, 40 km tam... S auty nějaký problém celkem nebyl. Ovšem - dnes je provoz větší a záleží kudy se jede. Pražáci jsou dnes roztahaní všude, že, Návštěvníku? :D A o Velikonocích jezdí, jak diví...
Všímat si nějakého vytáčení a podtáčení, když jde skoro o kejhák, se divím, souhlas s PePem.
Já už tyto kratochvíle na kole mám za sebou, hemorhoidy nejsou prdel... Vlastně...jsou...prdel...
No nic, tak hodně štěstí při další vyjížďce, Návštěvníku, hlavně ať neprší (bez blatníků...) 8)
Návštěvník

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:hemorhoidy nejsou prdel... Vlastně...jsou...prdel...
Doporučuji Longovu metodu - Na Františku! :wink:
Itall

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník: Děkuji za doporučení, zatím nemusím zvažovat. Jsem na tom poměrně dobře (zaklepat), nemusím se léčit, natož nechat řezat. Což ovšem neznamená, že chci, aby mi bylo hůře, takže jsem vyloučil některé aktivity, bez nichž se dobře obejdu (což je prakticky jen ta delší jízda kolmo). Také jsem převzal jistý zvyk islamistů, což mohu vřele doporučit 8) , oni fakt v tomto nejsou blbí :wink: .
Pitris: Vlákno o prdeli nemusíš zakládat, zde by to asi k tomuto tématu stačilo :lol: .
Návštěvník

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Pitris: Vlákno o prdeli nemusíš zakládat, zde by to asi k tomuto tématu stačilo :lol: .
Já se naopak domnívám, že právě tohle téma je pro většinu profesionálních řidičů dosti aktuální: Kdo trpíte hemoroidy, hlaste se! Nemusíte všichni. :lol:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od Misojogi »

úplně nová auta a chcípá jim to na semaforech! Vždy to musí na zelenou znovu natočit :lol:
naozaj neprijemne mne toto iste robila kedysi na skodovke a dlho trvalo kym som to opravil
ale na novom aute to nastve .. :lol: ...

alebo zeby to bol zamer? :lol:
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od skodovkar »

Vysvětlení je jediné možné: sabotáž :idea:
VencaB
Příspěvky: 104
Registrován: čtv čer 16, 2011 23:21
Bydliště: Ostrava

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od VencaB »

Takové nějaké převlečené téma.
Ale ke každému něco.
Na kole se snažím jezdit hodně, bohužel kvůli práci ne dostatečně. Cestám se vyhýbám jako čert svěcené vody a proto taky brázdím rozbité cyklostezky na horáku. Myslím, že za tím co se děje na cestách jsou z velké části autoškoly, mojí přítelkyni naučili ohledně cyklistů jen to, že jízda na kole je nebezpečná.
Neřekl bych že nejhorší podtáčeči jsou ženy. Ony se povětšinou učí řídit od svých mužů. A když je to chlap nenaučí je to jeho vizitka, hovgh.
Nedávno jsem se nechal odvézt z jedné akce mým vozem, kamarádem, vystudovaným vysokoškolákem s mnohaletou praxí v oboru dopravy (měl jsem usosnuto) a nestačil jsem se divit. Podtáčel nějak moc na můj vkus. Já měl chlupy zježené i na prdeli, ale nedutal jsem ať vím co se z něj vyklube. V momentě kdy jel v táhlém kopci na pětku a otáčky klesly na 1200 a až pak podřadil aby se dostal na nějakých 1500 ot, jsem přestal věřit v technickou budoucnost lidstva. (talianská benzínová 1.6)
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Také jezdíte na kole po silnici?

Příspěvek od jerome »

Nic v zlom ale uz to tu straca uroven... :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět