Systém TPMS

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Mám sice 16 let staré auto, ale kdybych si chtěl koupit nové i s těmy supersystémy, tak to rači budu jezdit ve staré šunce. To zas eurohujeři něco vymysleli:
http://www.auto.cz/mereni-tlaku-v-pneum ... peci-91220
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Systém TPMS

Příspěvek od lefort »

Celkem slušnej hoax :twisted:
Nevím proč (a vlastně mě to ani nezajímá) stojí na nadAuto senzor 2000Kč :mrgreen: když origo Ford u dealera mě vyšel na něco přes 800Kč/kus. Navíc si troufám tvrdit, že baterie půjde celkem jednoduše vyměnit, ventilek se dá repasovat (opět origo Ford sada těsnění) atd.
A pokud bude autor článku obhajovat bezpečnost 11 let :!: starých pneumatik, asi by to neměl ventilovat veřejně...Jasně, možná se nic nestane, ale já bych si je na auto nedal ani zadarmo. Strašná snůška pitomostí :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:... To zas eurohujeři něco vymysleli:
http://www.auto.cz/mereni-tlaku-v-pneum ... peci-91220
A můžeme pohovořit o tom, zda je ono eurohujerství v daném případě příčinou nebo následkem, přesněji reakcí na to, že mnoho řidičů nikdy nekontroluje tlak v pneumatikách, kvůli čemuž se někteří dokáží i zabít.
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Vy si nekontrolujete tlak v pneu? Nás to učili v autoškole, je to po pravdě už víc jak 25 let, ale když se to člověk naučí tak pak už to dělá automaticky. Já minimálně jednou za měsíc vemu do ruky budík a jdu měřit tlaky. A nepotřebuju na to nějaké pitomé senzory, to fakt ne. Jak jsem psal, jezdím v 16 let starém autě a asi si ho nechám, je bezproblémové, nemá DPF filtr ani jiné podobné radosti. A jestli už v autoškolách neučí techniku, nebo co si má řidič před jízdou zkontrolovat, tak pak to tak na silnicích taky vypadá, řidičák má každej hňup co si ho zaplatí, a ani neumí používat pneuměřič.
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Vy si nekontrolujete tlak v pneu? Nás to učili v autoškole, je to po pravdě už víc jak 25 let, ale když se to člověk naučí tak pak už to dělá automaticky. ... A jestli už v autoškolách neučí techniku, nebo co si má řidič před jízdou zkontrolovat, tak pak to tak na silnicích taky vypadá, řidičák má každej hňup co si ho zaplatí, a ani neumí používat pneuměřič.
Soudě podle termínu absolvování autoškoly jsem ještě podstatně starší ročník, přesto tě mohu ujistit, že z mých vrstevníků, kteří - jen tak mimochodem - najezdili statisíce km, to umí málokdo. A případná potřeba výměny kola by pro ně byla zcela nepřekonatelným problémem. Nemluvě o tom, že ač ještě povětšinou mají v autě rezervu, stejně by byla nepoužitelnou - právě kvůli absenci tlaku.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Systém TPMS

Příspěvek od lefort »

Návštěvník píše:Vy si nekontrolujete tlak v pneu?
Samozřejmě, že ano! Ale myslím, že TPMS není v jádru až tak špatná věc, narozdíl od EPAS, start-stop systému, atd...Osobně jsem rád, že auto kterým jezdí manželka, TPMS má!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Fahrer »

lefort píše:
Návštěvník píše:Vy si nekontrolujete tlak v pneu?
Samozřejmě, že ano! Ale myslím, že TPMS není v jádru až tak špatná věc, narozdíl od EPAS, start-stop systému, atd...Osobně jsem rád, že auto kterým jezdí manželka, TPMS má!
Naprostý souhlas. Navíc, na jejích pneumatikách není potenciální problém s únikem vzduchu včas vidět. Což naopak u 16 let starého auta může být patrné prostým okem.
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Mně na tom vadí hlavně to, že onen systém stejně nikoho nenaučí upravit tlak v pneu. Na druhou stranu rozumím jeho účelu: např. kolega, který má jinak chorobný strach o kejhák, dokázal ujet na téměř prázdné levé zadní pneumatice 250 km rychlostí místy přes 160 km/h, aniž by zpozoroval cokoli podezřelého (to auto muselo plavat jak sv.ňa). Bylo jen otázkou krátké doby, resp. ujeté vzdálenosti, kdy už by se ta guma úplně rozpadla, v jaké rychlosti a při jakých provozních podmínkách, od čehož by se pak odvíjely následky...
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Tak takoví jsou obecným ohrožením a jejich selekce, bez následků pro okolí, není na škodu.
Návštěvník
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...bez následků pro okolí...
Jenže jak to zařídit? No přece s pomocí TPMS! :P

P.S.: Historek ze života, které právě kvůli špatně nahuštěným pneu skončily nehodou, mám v rukávu povícero. A i zde platí, že na blbce musí být přísnost, na kterou ovšem doplácejí i ti, kdož tlak v pneu pravidelně kontrolují a jeho případný úbytek za jízdy včas s jistotou poznají.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Colommbo »

Začínám nabývat dojmu, mno, spíš už přesvědčení, že lidstvo pohodlní a hlavně hloupne a základní návyky (nejen ty řidičské, abych se trochu držel tématu) se jaksi pomalu ale jistě vytrácejí. Pak nastupují vymyšlenosti typu hlídání poklesu tlaku v pneumatikách, hlídání přejetí z pruhu do pruhu, vlastně třeba i navigace, nakonec to dopadne tak, že řidič bude akorát kroutit volantem a všechno ostatní za něj technika zařídí. A lidstvo na svoji pohodlnost a hloupost jednou zajde. Nevadí mi to, tou dobou už tu dávno nikdo z nás stejně nebude, ale že v současné době normálně se chovající a myslící řidiči chca-nechca doplácejí na tu pitomou většinu, mi pije krev...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Návštěvník »

Než jsem napsal toto
Návštěvník píše:A můžeme pohovořit o tom, zda je ono eurohujerství v daném případě příčinou nebo následkem...
chvilku jsem přemýšlel, zda rovnou neoznačit hned první příspěvek zakládající toto vlákno za hloupý výkřik do tmy, ale pak jsem si řekl, že tomu dám čas, že se pak uvidí. Netrvalo to ani tak dlouho a už se vidí! A co vlastně? Inu, že svalovat vinu za všechno na Brusel je přinejmenším zjednodušující. A proč? Třeba proto, že na mého kolegu rozhodně neplatí to, co napsal jiný návštěvník
Návštěvník píše:...řidičák má každej hňup co si ho zaplatí, a ani neumí používat pneuměřič.
přestože skutečně neumí používat pneuměřič (pravděpodobně ho ani nikdy nevlastnil).

No a když si přečtu tohle
Návštěvník píše:Tak takoví jsou obecným ohrožením a jejich selekce, bez následků pro okolí, není na škodu.
Návštěvník
pak se musím zamyslet nad tím, jak by autor citovaného výroku reagoval na smrtelnou nehodu někoho z okruhu svých nejbližších, kterou způsobil např. ten můj kolega, samozřejmě naprosto neúmyslně. A jelikož považuji cenu zbytečně zmařeného lidského života za překonávající vícenáklady na TPMS a k tomu navíc netuším, jak legálně zbavit mého kolegu ŘP (podotýkám, že ho považuji za maximálně odpovědného člověka, byť tupého řidiče), pak musím stát na straně Bruselu, třebaže se klidně podepíšu pod to, co tu už napsal někdo jiný
Colommbo píše:...že v současné době normálně se chovající a myslící řidiči chca-nechca doplácejí na tu pitomou většinu, mi pije krev...
No a poněvadž zde platím za krutě upřímného, napíšu to opět na tvrdo: návštěvník založivší toto vlákno je příslušníkem oné pitomé většiny!
Mike

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Mike »

překvapivě nekontroluju
těch půl roku, co tam ty kola jsou, se udrží
a když si po 4 letech kupuji nové gumy, tak mi servisák dá automaticky nové ventilky
takže tenhle zázrak bych nechtěl, ale bohužel tomu neuniknem
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Fahrer »

Mike píše:překvapivě nekontroluju
těch půl roku, co tam ty kola jsou, se udrží
a když si po 4 letech kupuji nové gumy, tak mi servisák dá automaticky nové ventilky
takže tenhle zázrak bych nechtěl, ale bohužel tomu neuniknem
Pak je ovšem super, že jsi ještě nikdy nepíchnul.
Itall

Re: Systém TPMS

Příspěvek od Itall »

Také budu "řešit" TPMS na dalších přikoupených kolech. Mám chuť si TPMS nechat jen na čtyřech kolech a na zbytek dát normální ventilky, pokud by to jen trochu šlo. Kontrolku TPMS bych i nechal svítit. Pro mě je tohle jen další nový problém a nové výdaje. A nejen to.
Jak zákazníkovi zkurvit radost z nového auta...
Odpovědět