svíčky

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: svíčky

Příspěvek od bloke »

Vďaka za rady; takže s obyčajným sviečkovým klúčom by som mal nato radšej zabudnúť? Uznávam, že ide iste o dobrú preverenú radu od skúseného človeka, ale taký klúč si nemám kde požičať, a na jednorazovku ho kupovať nebudem (nutná tiež špeciálna račna, aby sa aj orech dostal kam má).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: svíčky

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, v tom případě se do toho vůbec nepouštěj, nebo "si vyděláš".
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

Nee!! Trubkovy sestihran.!!
Jen.,, golovy,,. Za studena a je li mozno, nasponovat a trochu poklepat ve sponu na telo ci hlavu klice. Jo a bacha na klouby.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od BigBang »

Prostě svíčák s gumou abys tu svíčku taky vytáhl po tom, co jí povolíš... Ráčnu na to žádnou speciální nepotřebuješ. Stačí dostatečně dlouhý nástavec + svíčák a toť vsjo :wink:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: svíčky

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže když nemá gola sadu, nemá ani nástavec/prodloužení, ani ráčnu. A pokud jde o tu gumu, není nic lepšího, než když svíčku nedokážeš povolit, ale ta guma ti na ní zůstane. :x

P.S.: Aby moje původní doporučení bylo úplně jasné, musím dodat, že ona guma (správně by měla být ve svíčkovém ořechu navulkanizovaná, aby nemohla vypadnout/zůstat na svíčce) primárně slouží jako ochrana izolátoru svíčky před poškozením, zatímco k vytažení svíčky by měl sloužit magnetický kroužek/objímka na spodku ořechu, kterým/kterou však disponuje málokterý běžně dostupný ořech. Mohl bych napsat celé pojednání o tom, proč jedině takto je to správně (i když netvrdím, že to v nouzi nejde i jinak), ale domnívám se, že to pro teď takto stačí.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: svíčky

Příspěvek od bloke »

Asi som sa predtým niekde stratil; okrem obyčajného klúča na sviečky, takú základnú golovú sadu mám + tiež ešte nepoužitú hypermarketovú sadu momentového klúča vrátane predlžovacieho nástavca... len som nevedel, žeby to išlo nejak skombinovať s tým špeciálnym orechom, aby sa vedel účinne dostať do temných záhybov a zákutí k mojim sviečkam (keď som si narýchlo našiel typy rační a ako predpokladane vhodnú uvidel aj kĺbovú, ktorú nemám).
Pedrova verzia je bez prítomnosti gumy?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svíčky

Příspěvek od Pedro »

Gumu zasadne nepouzivam, to radsej nejebem...
Ale musi byt v orechu pevna, nejlepe jak pise J3.
Co to mas za Citrona, kujva ten tvuj podpis je na chuja. Po americky neumim. Jsem jen,, cehun,, co se nedoucil ani nemcinu.
Kdyz jsem videl, kde jsou svice na Xs,nechal jsem je vymenit, nez se s tym srat.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: svíčky

Příspěvek od bloke »

No popis je len nezáväzný FR slogan z minulosti, model mám Saxo 5hb 1.4i, no EGR, tiež okolo 960 kg, a niekedy nerozumiem ani česky, keď nastupuje miestny slang :D.
Tiež ma napadlo ísť do toho servisa kde šróbovali sviecce naposledy (akože ich práca, ich zodpovednosť za súčasné úspečné odšróbovanie), ale potom čo mi tam neúspešne odvŕtali brzdový strmeň, som to zavrhol len do úrovne vtipného fantazírovania.
Naposledy upravil(a) bloke dne stř čer 14, 2017 21:13, celkem upraveno 1 x.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: svíčky

Příspěvek od Jerry3 »

Bloke, svíčkové ořechy 16 a 21 bývají součástí prakticky každé gola sady, akorát že jsem snad ještě nezažil, aby také byly prakticky použitelné. Jakémukoli kloubu je pak lepší se z řady dobrých důvodů při povolování svíček vyhnout. Navíc, jak jsem zjistil přes lengyho, některé citróňácké motory používají motocyklové svíce, na které v gola sadě správný ořech tako jako tak mít nebudeš.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: svíčky

Příspěvek od Jerry3 »

Překlad bloke-ho podpisu: "Neumíte si představit, co všechno pro vás může Citroen udělat."

P.S.: Díky předem za poděkování! Na rozdíl od "dvaadvacítky" nevalím vinu za svůj kognitivní deficit na ostatní kolem, ale něco dělám pro to, abych využil příležitostí, které se dnes naskýtají. :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: svíčky

Příspěvek od lengy60 »

V Saxu je normální 1.4 8V s klasickými svícemi na 16 klíč. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: svíčky

Příspěvek od bloke »

Jerry>Ano, spomínam si na približný význam, v čase kedy som si podpis zaradil, som ho pre seba aj prekladal do EN (aby som nevedome verejne nenosil akoby tričko s hanlivými čínskymi znakmi).
Tie sviečky by som mal mať ešte pomerne ľudských rozmerov, tu sú parametre aj použitie pre množstvo áut tých Boschiek, ktoré som zakúpil naposledy pred 3 rokmi (a o ktorých schopnostiach držať rovnobežné otáčky volnobežného a nízkeho spektra, som začal mať pochybnosti) : http://www.autodily-cardo.cz/nove/zapal ... 242235666/
Takže aké alternatívy mi tu ostávajú pre klúč 16?
--Vidím, že lengy ma predbehol :)
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: svíčky

Příspěvek od lengy60 »

Protože máš normální rozměr,tak můžeš klidně použít i svíce Denso. :wink: Jen pak musíš dávat bacha,aby ti nevyjel při akceleraci z kastle motor s přední nápravou. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: svíčky

Příspěvek od Jerry3 »

Už dobré čtvrtstoletí platí, že Bosch = sh.t! Jestli chceš skutečně skvělé svíčky, tak jedině Denso Iridium Power (je toho tady o nich mraky písmenek :lol: ).
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: svíčky

Příspěvek od bloke »

Boschky mi boli v minulosti odporúčané odborníkom na Citroeny, ale to platilo zrejme len v dávnejšej minulosti, predposledné neblbli.
Mne stačí, aby boli otáčky ako zamlada, vtedy som tam mal pravdepodobne sviece Eyquem. Keďže je v SR už len posledný obchod s ich dostupnosťou, tak ich túžim ešte stihnúť objednať. Sviečkový hi-tec nepotrebujem, tiež ma striasa pri nutnosti nastavovania odtrhov. A na saxá som neraz čítal, že japonské sviece si s FR autom nemusia rozumieť.
Ak by však nové FR sviečky nespôsobili želaný jav, tak v ďalších krokoch by som mal aj zakúpenie novej zapalovacej lišty Hitachi. Čiže nakonec Japonec - vo FR zapalovaní.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět