Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od kornel »

Jerry3 píše: Tedy bych asi zvolil, na Tvém místě, právě Denso VK22, a to s přihlédnutím k tomu, že jsi doposud se stejnou tepelnou hodnotou u NGK neměl problémy. Žádoucí odtrh 0,8 mm by měly mít už z výroby.
mrkol som teraz ešte raz na globaldenso.com.. a v mojom prípade tam uvádza ako použiteľný ekvivalent aj Iridium Power IK22 (odtrh rovnako 0,8mm už z výroby.. nejako som to včera prehliadol v tabuľke, videl som tam len Tough VK22
Čo povieš na tento variant :?:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

IK22 jsou "obyč", tzn. že nemají platinovou pecku integrovanou ve vnější elektrodě. Rozdíl v ceně není až tak velký, zato v životnosti propastný: VK22 vydrží minimálně dvojnásobek.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od kornel »

Najbližšiu výmenu tam osadím tie VK22 teda.. dík za rady :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od lengy60 »

Mohl bys prosím někdy,až budeš mít chuť a náladu zjistit,zda existuje u Densa odpovídající náhrada za tuhle svíčku? :D http://www.bosch-automotive-catalog.com ... toLoad%3D1
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:IK22 jsou "obyč", tzn. že nemají platinovou pecku integrovanou ve vnější elektrodě. Rozdíl v ceně není až tak velký, zato v životnosti propastný: VK22 vydrží minimálně dvojnásobek.
U "mého" internetového prodejce jsou do mého motoru v nabídce IK20 za 196,-Kč a VK20 s peckou za 371,-Kč. S ohledem na delší životnost (ale stejný výkon) se však přecjen nabízí otázka, zda za dobu životnosti VK20 raději jednou nevyměnit levnější, zato "čerstvé" IK20...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od kornel »

alebo VK20 meniť 2x tak často (akoby si menil IK20) :D :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Mohl bys prosím někdy,až budeš mít chuť a náladu zjistit,zda existuje u Densa odpovídající náhrada za tuhle svíčku? :D http://www.bosch-automotive-catalog.com ... toLoad%3D1
Podívám se v noci doma do katalogu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:...S ohledem na delší životnost (ale stejný výkon) se však přecjen nabízí otázka, zda za dobu životnosti VK20 raději jednou nevyměnit levnější, zato "čerstvé" IK20...? :)
S tím výkonem se to má asi tak, že IK jsou na tom zpočátku lépe, než VK (v případě zájmu blíže vysvětlím). Jenže jak se vnější elekroda u IK opotřebovává, zapalovací výkon klesá, zatímco u VK je v zásadě stále stejný.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

kornel píše:alebo VK20 meniť 2x tak často (akoby si menil IK20) :D :lol:
Potřeba výměny je zde dána výhradně stavem elektrod. A že už je přinejmenším třeba upravit (snížit) odtrh, to se pozná hlavně podle nárůstu spotřeby paliva.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9938
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:...IK jsou na tom zpočátku lépe, než VK ... jak se vnější elekroda u IK opotřebovává, zapalovací výkon klesá, zatímco u VK je v zásadě stále stejný.
Díky! V takym przypadku není co řešit, IK (u mne) vyhrávají/zůstávají/budou případně měněny! :wink:

P.S. Je to zkreslené fotografií či blbě vidím, ale se mi zdá, že ta svíčka z Janova obrázku
má odtrh jak kjáááva... :shock:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Jerry3 píše:
lengy60 píše:Mohl bys prosím někdy,až budeš mít chuť a náladu zjistit,zda existuje u Densa odpovídající náhrada za tuhle svíčku? :D http://www.bosch-automotive-catalog.com ... toLoad%3D1
Podívám se v noci doma do katalogu.
Tak jsem ti to dohledal přes net, ovšem bez záruky, poněvadž to nemají označené jako ekvivalent (porovnával jsem samotné parametry):

VFXEH20

Uvedená svíčka sice nemá BiHex, ale tenkostěnný ořech 14 by to měl zvládnout. Avšak bude třeba stáhnout odtrh: z výroby Denso tam má být 1,1 mm, dle mých zkušeností to bývá o něco méně; na hodnotu těch svíček od Bosche 0,75 mm se sice nelze dostat, když ovšem nastavíš 0,9 mm, bude to OK, poněvadž Denso svíce s tím určitě nebude mít problém (prakticky vyzkoušeno na analogických případech).
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od lengy60 »

Vřelé díky! :wink: No na tyhle jsem si zrovna myslel,tedy nejdřív jsem podle rozměrů natrefil na Super Ignition FXE20HE11,jenže jsem k nim nikde nenašel mimo těch rozměrů žádné další parametry. :?
Nu a pak jsem vyštrachal ty tebou zmiňované,teď jsem si uvědomil,že jsem na ně koukal už minule,kdy jsem koupil podle katalogu IXUH22 a ony jaksi nešly použít. :oops:
Ještě se zkusím zeptat v citroenu,jaký je předepsán odtrh,třeba bude hodnota jiná,než je uvedená u té svíčky Bosch.Předpis výrobce vozu je prioritní nebo si to blbě pamatuji? :(
Naposledy upravil(a) lengy60 dne úte pro 06, 2016 13:05, celkem upraveno 1 x.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od Jerry3 »

V úvahu by možná ještě připadaly

XE20HR-U9

ale to bych tomu ještě musel věnovat nějaký čas...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od lengy60 »

Není kam spěchat,hned je kupovat nebudu a myslím,že ty s výroby do jara nebo léta klidně vydrží. :D
Edit: Ale to jsou standardní svíčky,víc mě lákají(pokud by to bylo k něčemu dobré) ty Super Ignition.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Svíčky NGK, Denso vs. Bosch, Brisk vs. jiné

Příspěvek od lengy60 »

Teď jsem narazil na zajímavý e-shop,kde se dají zadat některé parametry a vypadlo na mě tohle.
http://eshop.dimid.cz/produkt/zapalovac ... -parametry
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět