svičky Denso

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Hugo m

svičky Denso

Příspěvek od Hugo m »

zdravim,chtěl bych koupit zap. svičky,jedná se o Mit.Galant 20i,100kw98,ma někdo zkušenosti třeba z Denso iridium Power?jestli to má vubec cenu kupovat!
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: svičky Denso

Příspěvek od kornel »

Denso iridium power ma otec v Mazde3 1.6 benzin cca 40tkm.. funguju absolutne spolahlivo a svoju pracu odvadzaju tak ako maju :)
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: svičky Denso

Příspěvek od Mick 1 »

DENSO a NGK jsou jedny z nejlepších výrobců svíček a zapalovacích komponentů. Iridiová řada se vyznačuje vysokou životností. Určitě chybu neuděláte pokud jsou výrobcem motoru doporučovány. V opačném případě volím tepelným rozsahem shodné svíčky ale z nižší řady s běžnou elektrodou a zkrátím interval.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: svičky Denso

Příspěvek od skodovkar »

Nárůst výkonu bych nečekal, zato spolehlivost a spokojenost ano. S Iridium Tough jsem spokojený :idea:
Hugo m

Re: svičky Denso

Příspěvek od Hugo m »

Mick 1 píše:DENSO a NGK jsou jedny z nejlepších výrobců svíček a zapalovacích komponentů. Iridiová řada se vyznačuje vysokou životností. Určitě chybu neuděláte pokud jsou výrobcem motoru dopuručovány. V opačném případě volím tepelným rozsahem shodné svíčky ale z nižší řady s běžnou elektrodou a zkrátím interval.


zrovna NGK-made in France žadná slava
miki

Re: svičky Denso

Příspěvek od miki »

Ide aj o to koľko ešte s autom najazdíte - kupovat sviečky ktoré vydržia napr. 60 000km a auto po nájazde 45 000km pôjde preč nemá veľmi zmysel. Cena je oproti klasickým o dosť vyššia - ak teda je možnosť aj klasickej sviečky...
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: svičky Denso

Příspěvek od Mick 1 »

Hugo m píše:
Mick 1 píše:DENSO a NGK jsou jedny z nejlepších výrobců svíček a zapalovacích komponentů. Iridiová řada se vyznačuje vysokou životností. Určitě chybu neuděláte pokud jsou výrobcem motoru dopuručovány. V opačném případě volím tepelným rozsahem shodné svíčky ale z nižší řady s běžnou elektrodou a zkrátím interval.


zrovna NGK-made in France žadná slava
Ano soulasím s tou Francií. Pochopitelně jsem měl na mysli Japan :wink: . Na druhou stranu neznamenají vždycky iridiovky - nižší spotřeba - vyšší výkon - jak někdy lidé myslí. Dost podstatná je jejich cena. Pokud to neni tuning a do motoru jsou zkrátka předepsané - vyplatí se je kupovat např.v akci a pod.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svičky Denso

Příspěvek od Pedro »

Já je zkusil na radu Modeláře,před nějakým časem,na bývalé motorce,přeskok jiskry v silných děštích na předním válci,konstrukční chybou výrobce blatníku a malým odvodovým kanálkem,nešlo o tunining ani nebyly výrobcem doporučeny primárně,nicméně onen problém ihned přestal a to z důvodu že zkrátka jiskra si nehledala jinou cestu než tam kde prskat měla.
Nárůst výkonu a počitatelný pokles spotřeby jsem nečekal,proč taky.
Jen díky ideálním a asi trochu jiným podmínkám,možná materiálům,prostě líp fungovaly.
Již jsem to tady ale někde psal,určitě zde vlákno o svících je .... :o
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: svičky Denso

Příspěvek od Mick 1 »

Já si NGK Iridium taky do GSX v akci v Louisu koupil a mám je tam místo dvouelektrodových :mrgreen:
Největší neduh je ale ty iridiovky "ulít" což není s karbíky a sytičem v chladných ránech problém. (A čkoli jsem AFR ladil za tepla lambdou)
Ovšem se vstřikováním musí fungovat bez problému auto i moto. Nehodí se ale na tuning motorů s klasickým zapalováním (nízké přeskokové napětí)
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: svičky Denso

Příspěvek od Pedro »

Jejda,nenapsal jsem slůvko DENSO,,,,,,,
Oba válce chytaly na 2. otočení kliky a hned držely své sytičové otáčky. S uchlastem nebyl problém. I v kose,na nule. Ale to i s běznými NGK,co byly před tim.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: svičky Denso

Příspěvek od jerome »

Aj tieto pripadaju do uvahy Denso K20TT
Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Hugo m

Re: svičky Denso

Příspěvek od Hugo m »

určitě bude potřeba doladit vzdálenost el.,cenu mám za 250kč,ks
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: svičky Denso

Příspěvek od skodovkar »

V žádném případě na vzdálenost elektrod nesahat! Alespoň u DENSO.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: svičky Denso

Příspěvek od Pitris »

Tak :!: Když se použije správný typ, je už vzdálenost elektrod nastavena. A Denso Iridium jsou :wink:
Ale vlastní zkušenost jen z motorky.... Ty správné lze najít třeba zde: http://www.densoiridium.com/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: svičky Denso

Příspěvek od Colommbo »

Když někde čtu nebo slyším o japonských autech, chce se mi blít, ale Densa Iridium Power IK20 mám ve svým německým motoru montovaným ve Velké Británii taky... :lol: A vzdálenost elektrod jsem upravoval (snižoval) podle předpisu výrobce svíčky, z výroby byla nastavena jinak... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět