SUNOCO

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Autoxxxrady

Re: SUNOCO

Příspěvek od Autoxxxrady »

Datum výroby obalu je to kolečko s šipkou. Datum výroby oleje bývá na etiketě. Zatím jsem neměl olej bez datumu výroby. Měl by tam být.
Ale datum výroby obalu je zhruba stejný jako datum výroby oleje. To by se nemělo něják zásadně lišit o roky. Rozdíl pár měsíců
šulda

Re: SUNOCO

Příspěvek od šulda »

adosM píše:Tak mě doba použití dost zajímá.
Není to uvedeno v BATCH CODE?
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Autoxxxrady píše:Datum výroby obalu je to kolečko s šipkou. Datum výroby oleje bývá na etiketě. Zatím jsem neměl olej bez datumu výroby. Měl by tam být.
Ale datum výroby obalu je zhruba stejný jako datum výroby oleje. To by se nemělo něják zásadně lišit o roky. Rozdíl pár měsíců
Je to nějaký divný. Na etiketě nemám nikde datum výroby. A dole v tom kolečku mám jen šipky směřující na 11 a 5 a uvnitř kolečka není nic. Takže vím den a měsíc ale ne rok. Mám doma ještě nerozdělaný 1l A 5L Yacco vx 500 10w40, a tam mám datum výroby na etiketě čitelně a pak ještě zespod datum výroby obalu a uvnitř kolečka je ještě 14 jako rok.. Ten olej tam přijde za týden. U toho prázdnýho 4L balení Sunoca není zhola nic. A z beza se neozívají na dotaz mailem. Zkusím zavolat. Mám totiž o ten olej zájem.
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

šulda píše:
adosM píše:Tak mě doba použití dost zajímá.
Není to uvedeno v BATCH CODE?
Jako jsou tam nějaký čísla na etiketě ale uplně nesmyslný a to nemá podle mě z rokem nic společnýho nebo to nerozluštím. Doba výroby by tam měla být srozumitelně
šulda

Re: SUNOCO

Příspěvek od šulda »

Foto by napovědělo. V Batch code to bejvá prvních pět čísel, např. takto: Batch.No.:02214 = 22. den v roce 2014.
Návštěvník

Re: SUNOCO

Příspěvek od Návštěvník »

ja som onehdy kupoval sunoco 0W40 a tiež bez dátumu, výpredaj, slovenský dovozca to bral z Čiech a napísali mi že etikety si tlačia v Čechách a zrejme dátum neuvádzajú? doteraz? plastovú fľašu by som ako vodítko nebral, logicky snáď len že olej nebude starší ako fľaša... na druhej strane ani 5 rokov vo fľaši niekde v sklade neurobí s olejom nič. Ale samozrejme to tam má byť...
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Nevíte jestli je Yacco VX1000 LL 5w40 taky full Saps jak Sunoco synturo Gold 5w40 ? Přemýšlím mezi těmato 2 oleji jako náplni na zimu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

Žádnou ACEA C3 nemá :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
adosM

Re: SUNOCO

Příspěvek od adosM »

Pitris píše:Žádnou ACEA C3 nemá :wink:
Yacco vx 1000 0w40 LL taky nemá C3 ale na stránkách výrobce je u něj uvedeno Low saps. U 5w40 vx1000 ll je uvedeno jen long life ale saps nic. Musím pak napsat dotaz alfimu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

Není low saps, není C3 :P ale je asi fakt, že alfi bude vědět víc (tedy než my, ne než výrobce) :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: SUNOCO

Příspěvek od Máchal »

Snad to tu nikde není (pokud jo, omlouvám se) ale zajímalo mě, jakou ACEA normu (v technickém listu to nepíšou) plní olej Sunoco Synturo Xenon 5W40, dostalo se mi této odpovědi:

Dobrý den,

Olej SYNTURO XENON 5W40 splňuje specifikaci ACEA C3-10.

S přátelským pozdravem / Best regards,

Bc. Jiří Beránek
Sales and Purchase
sunocoelkalub
TranSun s. r. o.
Strojírenská 4/7
586 01 Jihlava

Mob: +420 731 589 414
Tel: +420 567 310 282
E-mail: beranek.j@sunoco.cz
Web: http://www.sunoco.cz
http://www.elkalub.cz
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: SUNOCO

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:Olej SYNTURO XENON 5W40 splňuje specifikaci ACEA C3-10.
Tím lépe :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
kral
Příspěvky: 50
Registrován: čtv kvě 15, 2014 20:46

Re: SUNOCO

Příspěvek od kral »

Tak jsme s tim goldem najezdili okolo 40000 na scharanech a jedne caravelle a vypadá to ze je super.Olej nezmizí motory neklepou při startech jako u 10w40 a maji jakoby hladší,sametovejsi chod .Takže za ty prachy parada :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: SUNOCO

Příspěvek od jerome »

Pozitivne ohlasy sa dobre citaju :mrgreen: Nech sluzi :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Res
Příspěvky: 58
Registrován: stř dub 18, 2012 12:25
Bydliště: Praha

Re: SUNOCO

Příspěvek od Res »

Tak jsem dnes po 7000 km vyměnil olej. Castrol Edge Turbodiesel TSF Titanium ( čím delší název tím víc Adidas 8) ) nahrazen Sunoco Synturo Gold. Motor zcela změnil chod.Tišší,hladší, lépe jde do otáček. Před Castrolem tam bylo Yacco. Motor s Castrolem jak zasypaný pískem.
Odpovědět