STK a EMISE

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

STK + ME 2016

Příspěvek od Návštěvník »

Už jste byli někdo letos na stk? Všude čtu že dost přitvrdili, a to ve všem. Ono taky asi záleží na stáří auta. Pište sem své poznatky, za tři měsíce mně to taky čeká, tak ať vím do čeho jdu.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od lengy60 »

Jsem v kontaktu s bývalými kolegy ze servisu a i ti byli zaskočeni,když je z STK vykmitli s autem k vůli emisím,přičemž auto navenek nesignalizovalo(kontrolka diagnostiky) nějaký problém.Následně se zjistilo,že lambda již nepracuje na 100%,takže tam byly nějaké odchylky proti normě.Já jdu na STK začátkem května,auto má najeto 80 tis. a je staré 6 let,tak dám potom vědět. :wink:
A přidám ještě "perličku" od jednoho človíčka,který má známé někde na STK.Dodavatel nových měřících stanic jim za mírný obolus nabídl jakési "udělátko",které si jaksi umí v případě potřeby s těmi nevyhovujícími emisemi poradit tak,že vše vypadá OK. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Máchal »

Za necelé tři měsíce jdu na TK, tak jsem zvědav :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od lengy60 »

Tak já mám výhodu,že tam kam jezdím na STK,tak je i servis s těmi bývalými kolegy(jedna firma)takže v případě potřeby se to vyřeší hned na místě.A kdyby bylo nejhůř,tak Peugeot je hned naproti. :wink:
Jdou po emisích,auta bez FAP/DPF,načipované motory atd..zbytek zůstal při starém.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Máchal »

No, pokud jdou hlavně po těch věcech, co si vypsal, tak snad mohu být relativně v klidu, ikdyž na starém autě vždy něco najdou :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od lengy60 »

Možná by nebylo od věci si předem zajet někam do servisu a nechat si auto projet diagnostikou,ta by měla případný problém odhalit. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Fahrer »

Byl jsem předevčírem a v pohodě. Už doma jsem si kvůli VIN sundal plast, aby něco nerozlámali a tak byli mile překvapeni. Vypadá to, že nebuzerují o své vůli. Spíš je na ně vytvářen tlak a časem si to sedne. Problém je ale délka kontroly. Dodržují časové okno, které dodržují. Proto se mi stalo, že ráno přišli tahači aut a já se na tk dostal až na třetí pokus.
Máchal

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Máchal »

lengy60 píše:Možná by nebylo od věci si předem zajet někam do servisu a nechat si auto projet diagnostikou,ta by měla případný problém odhalit. :wink:
Jeden "problémek" tam je, ale nevadilo to minulou TK, tak snad to projde i teď :)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od lengy60 »

Ne,že bych tě chtěl strašit,ale jestli ten problémek souvisí s emisemi,tak..... :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od NOVON »

Machalovo auto jeste nema OBD 2,tak ze v pohode,tam se jen vycte pamet zavad a zbytek je pri starem..Problem muzou mit auta co maji euro 3 a vyse,hlavne diesly..Tam uz jsou readines kody,a to osulit nejde.
Tak ze kdyz to zhrnu,tak vyhodu maji stare auta pod rok 2000..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od NOVON »

Co se tyce STK tak tam se to protahuje,nebot auto musi byt na lince 30 min a foti se VIN,vyrobni stitek,tachometr a myslim 2 fotky auta jako takoveho.Musi se sundavat poklice z kol-to jsem nepochopil proc..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od lengy60 »

30 min není novum,to už je pár let stará záležitost,novinka jsou ty fotky.Poklice kol taky není nic nového,dokonce v propozicích bylo uvedeno,že mají být kola čistá.Jen se na to více méně prdělo,ale dnes kontrolují i zális(ET) a šířku ráfku,zda rozměry souhlasí s tím,co je uvedeno v TP.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Máchal

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Máchal »

NOVON píše:Tak ze kdyz to zhrnu,tak vyhodu maji stare auta pod rok 2000..
EURO2, benzín, r.v.1999 - snad můžu klidně spát :)
Mike

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Mike »

jak bylo napsáno
vlastní stk se moc nezměnila, jediné co se změnilo, je důsledné dodoržování doby prohlídky
což člověku, který na té lince je, je tak nějak jedno, problém ovšem je, se tam dostat

spousta stanic - tady na východním konci prahy - má tedy již dopoledne zaplněnu kapacitu
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: STK + ME 2016

Příspěvek od Pitris »

Pořád je to o tom konkrétním technikovi a jeho šéfovi co nepustí a nad čím se oko přivře.... :o
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět