Starline 10W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jzxr

Starline 10W-40

Příspěvek od jzxr »

Dobrý den, měl bych dotaz na kvalitu oleje Starline 10W-40. Nemám v úmyslu ho používat (používám Mogul Extreme 10W-40), jenom mě to zajímá a taky kde se tento olej vyrábí? Druhý dotaz se týká převodového oleje Mogul Syntrans 75W-90 a Paramo GYROL SYN 75W-90, jaký je mezi nimi rozdíl a dají se míchat? Děkuji
jzxr

doplnění

Příspěvek od jzxr »

jenom doplním otázku:potřebuju vyměnit převod. olej u M. Galant EA5A V6, mám použít olej Mogul nebo Paramo? Nebo je to jedno?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Čehokoliv od Starlinu bych se dotkl minimálně dvoumetrovým klackem.
Z těch olejů možná žádný, modelář jistě poradí!
Mimochodem, pěkné auto!
modelář

Re: doplnění

Příspěvek od modelář »

jzxr píše:potřebuju vyměnit převod. olej u M. Galant EA5A V6, mám použít olej Mogul nebo Paramo? Nebo je to jedno?
Není to jedno! Pokud je tam ještě původní náplň a auto není příliš staré/jeté, tak tam olej snad ještě raději nech. V opačném případě použij Tutelu Car Technyx ze zdejsiho e-shopu. Nic lepšího, co by se z hlediska funkce v dané převodovce alespoň jakž takž blížilo originální náplni, totiž v Evropě stěží seženeš! :wink:
jzxr

Příspěvek od jzxr »

je to r.v.1997, najeto 180000km a náplň je původní. takže mogul ni paramo ne? už ho mám koupenej:) proč ho tam nemám dát, co se stane?
modelář

Příspěvek od modelář »

Stane se to, že to přestane řadit za studena! Použij funkci "hledat", zadej tam např. "Technyx", čímž se nejspíše chytneš správného vlákna, a dozvíš se víc.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Starline 10W-40 a

Příspěvek od Pitris »

jzxr píše:.....Starline 10W-40......kde se tento olej vyrábí?
To by rádo vědělo asi více lidí......pokud není uveden výrobce - PROČ ASI....
jzxr píše:.....Druhý dotaz se týká převodového oleje Mogul Syntrans 75W-90 a Paramo GYROL SYN 75W-90, jaký je mezi nimi rozdíl a dají se míchat?
Rozdíl je v API - ten Paramo plní GL-3/ GL-4/ GL-5, Mogul "jen" GL4 - já bych je NEmíchal.
A na ten olej do převodovky Galantu - lépe než modelář Ti tady asi těžko někdo odpoví.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

STARLINE VISION 10W-40 má kupodivu stejné specifikace jako MOGUL GX-FE 10W-40 8)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
@Matyzak

Příspěvek od @Matyzak »

kupodivu stejné specifikace jako MOGUL
to ale nie je vsetko
treba pozriet katalogove listy
normy totiz maju siroke tolerancie ...
a mzes mat problemy
daj na miestnych vedia toho dost ...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:STARLINE VISION 10W-40 má kupodivu stejné specifikace jako MOGUL GX-FE 10W-40 8)
Jenže olejů se stejnými specifikacemi je spousta......
a taky je spousta olejů, u kterých víš, kdo je vyrábí, kde jsou vyrobeny, a taky, jak fungují.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..nad starline ani neuvažuj a v pripade prevodovky radšej posluchni modelářa lebo to trpko olutuješ ;)
jzxr

Příspěvek od jzxr »

OK, díky za odpověď. Ještě jedna otázka: jaký je tozdíl mezi SEMI a "obyč". olejem? Proč mě při použití obyč. oleje cvakaj hydroštely a při použití SEMI-SYNTETIC necvakaj?
modelář

Příspěvek od modelář »

Protože záleží na průběhu viskozitní křivky, tj. na konkrétních hodnotách viskozity při konkrétní teplotě. S tím, zda je olej "obyč.", "polo/semi" či "plně syntetický", to souvisí dostatečně vzdáleně, a to především proto, že původní obsah těchto pojmů dnes v podstatě neříká téměř nic o tom, na jakých základových olejích ten či onen výsledný produkt vlastně stojí.

A pokud Ti na motoru Mitsubishi 2,5 V6 cvakají hydroštely, tak je tomu tak proto, že byly přetahovány výměnné intervaly a/nebo (to ještě pravděpodobněji :P ) byl převážně používán Castrol, zejména pak Magnatec.
jzxr

Příspěvek od jzxr »

cvakaj, ale jenom za studena do ohřátí motoru, pak ztichnou. spíš jsem měl na mysli tentenenc: když naleju do motoru mogul speed 10w-40 (není semi) tak cvakaj pořád, alespoň semtam. když dám mogul 10w-40 extreme, který je semi, tak po ohřátí motoru necvakaj. čert aby se v tom vyznal. ještě bych měl asi už doufám poslední otázku:) je mobil super 10w-40 (je semi) lepší než 10w-40 extreme (taky semi) do galanta i do golfu III tdi? obojí mám za stejnou cenu, jde o kvalitu.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Jestli je to semi či polosemi bych neřešil, hledal bych konkrétní hodnoty v TL a ani tak nemusí být nic patrné. Holt občas si hydroštely a olej neporozumí.
Odpovědět