Starline 10W-40

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevčíku, popravdě je mi fakt úplně ukradené, zda si někdo leje do motoru Starline či něco jiného. Sám dost často používám neznačkové produkty a někdy jsem s nimi dokonce velmi spokojen. Jenže to zdaleka neplatí obecně!

Pokud jde o zdejší debatu o olejích Starline, já nejsem ten, kdo by ho vyloženě shazoval. Jen se snažím celou věc zasadit do širších souvislostí toho, jak to dnes na trhu chodí, což není jen o těch olejích. A jelikož původ olejů Starline je důsledně utajován, dám raději přednost CINOLu, kde je jasný "původce", který se nestydí se ke svému produktu hlásit. Ano, jistě namítneš, že reklamovat je třeba u prodejce, nikoli u výrobce, a určitě budeš mít pravdu.
Svobi

Příspěvek od Svobi »

Jak uz jsem jednou psal otec lil do nasich aut olej starline.
Stara primera W10 2.0D - nenarocna na vse i na olej na nej odjezdila spoustu kilometru a motor jako novej.
Ale co to pak bylo 2x v jinych autech a sundal jsem viko tak zadelano .
Zacal jsem davat Sunoca a uz pri nalejvani si videl ze se to cisti a po 2 vymenach motor cisty.
Kvalitni oleje jako TOTAL,SUNOCO,ELF,Q8,LM, ...........................
je spousta a stoji jen o malo vice,kdyz si je koupite pres net . Tak nema cenu kupovat tyto smejdy
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

modelář píše:....kde je jasný "původce", který se nestydí se ke svému produktu hlásit.
Modeláři,tady nejde o to,že by se v Kelly styděli.Je to prostě jejich způsob prodeje,tak jako Quelle v DE prodává elektroniku pod značkou Universum,na většině věcí z Lidlu je napsáno"vyrobeno pro Lidl Neckarsulm"aj.Nikdo neví,odkud to je a pokud je to dobré,tak to lidi kupují.Jestli chodíš do Lidlu,tak uznej,že některé věci bez označení původu jsou fakt dobré a nevadí Ti,že neznáš výrobce.Rozhodně bych Lidl neoznačil za obchod pro socky,jsou určitě horší.
Asi bych to uzavřel tak,že si každý budeme myslet své,nikomu nic nenutit a bude dobře.
Ahoj
Itall

Příspěvek od Itall »

Jezevcik píše:
modelář píše:....kde je jasný "původce", který se nestydí se ke svému produktu hlásit.
Modeláři,tady nejde o to,že by se v Kelly styděli.Je to prostě jejich způsob prodeje,tak jako Quelle v DE prodává elektroniku pod značkou Universum,na většině věcí z Lidlu je napsáno"vyrobeno pro Lidl Neckarsulm"aj.Nikdo neví,odkud to je a pokud je to dobré,tak to lidi kupují.Jestli chodíš do Lidlu,tak uznej,že některé věci bez označení původu jsou fakt dobré a nevadí Ti,že neznáš výrobce.Rozhodně bych Lidl neoznačil za obchod pro socky,jsou určitě horší.
Asi bych to uzavřel tak,že si každý budeme myslet své,nikomu nic nenutit a bude dobře.
Ahoj
V Lidlu jsem byl párkrát, zjm. proto, že tam měli za nízké ceny věci, které se prodávaly i jinde. Ale ty "lídlovské" se mi tedy dobré nezdály - také jsem to párkrát koupil.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Jezevcik píše:Rozhodně bych Lidl neoznačil za obchod pro socky,jsou určitě horší.
Lidl jsou největší šupáci široko daleko, bez povolení několikrát káceli stromy, které "zastiňovaly" prodejny. Už z toho principu tam nechodim. Ale je fakt, že mívají výborné akce na různý vercajk.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Jo,to s těmi stromy si pamatuju.To bylo svinstvo.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:... jako Quelle v DE prodává elektroniku pod značkou Universum,na většině věcí z Lidlu je napsáno"vyrobeno pro Lidl Neckarsulm"aj.Nikdo neví,odkud to je a pokud je to dobré,tak to lidi kupují.Jestli chodíš do Lidlu,tak uznej,že některé věci bez označení původu ...
Možná není Lidl jako Lidl, ale ten, který znám, má označení země původu snad na všem, a v případě olejů dokonce jméno výrobce: Tuším, že nějaký Wolf v Německu. A pokud jde Quelle, Neckermann-a, Tchibo atd., tam je původ výrobků obvykle také snadno rozpoznatelný.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:
modelář píše:....kde je jasný "původce", který se nestydí se ke svému produktu hlásit.
Modeláři,tady nejde o to,že by se v Kelly styděli. ...
Nic takového jsem přece nikdy nenapsal! Já jsem narážel spíše na to, že by se asi styděl sám výrobce, kdyby se k tomu měl otevřeně přiznat..., což je právě ten "způsob prodeje", o němž píšeš.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jezevcik píše:... Asi bych to uzavřel tak,že si každý budeme myslet své,nikomu nic nenutit a bude dobře.
Ahoj
No a nutí tu někdo někomu něco? Každý má přece svůj rozum, tak ať se zařídí podle svého.
Nazdar!
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Tak zas někdy...Doufám,že najdeme společnou řeč.
Itall

Příspěvek od Itall »

jézédé Slušovice forever :wink:
Macek

Re:

Příspěvek od Macek »

Rád vysvětlím,ale asi budeš mít šok.
Starline je firemní značka Kelly,pod kterou se sdružují jednotlivý dodavatelé dílů po celém světe
a to např.(anglie,itálie,holandsko,španělsko,čr,sr,polsko,ma darsko,čína,austrálie).Asi se budeš divit,ale např.olej Starline stáčí známá celosvětová firma nebo baterie Starline dodává Varta nebo Banner,výfuky Starline občas také Bosal atd.Takhle bych mohl dále pokračovat.
Každý dodavatel dílů má svoji značku Štangl-Delphi,Meteor-Global i Elit i Intercars mají svoji soukr.značku,pod kterou kumulují různé dovozce.Tito dovozci jsou známé firmy nebo úplně malý neznámý výrobci.Vždy záleží na penězích.
Ted trochu přitvrdím:
např.Febi-není výrobce ničeho,je to největší překupnická firma z německa,které se povedlo udělat si jméno na ramenách a čepech,protože sehnali dobrého dodavatele.To samé se jim ale nepovedlo např.u kotoučů.Měl jsme čest je porovnat a větší kšund jsem neviděl.To kotouče Starline či italské Pilenga byly o mnoho lepší.To samé se ale nedá říct o čepech,Febi dobrá kvalita,ale Starline mělo velmi blbého dodavatele a udělalo si na čepech blbé jméno.Kvalita na hovno.
Jo, firma nakupuje čep za 3,50 kč,tak se ji to vyplatilo,protože třeba ve Starlinu se prodá v celém Kelly za rok přes miliardu.Je to jen ochod.
A ted to nejlepší:
Valeo,Hella,ale spousta jiných známých značek otevírá nebo již otevřelo své fabriky v číně.
Např.taková spojka Sachs.Porovnávali jsem výrobní čísla a vyšlo najevo toto:
ložisko je LUK,přítlačák a lamela Valeo,ano jen krabice je Sachs.Navíc vše vyrobeno v Číně.Zrovnatak je to opačně,ve Valeáckém balení spojky byly komponenty od Sachs.
Ano,všichni se cpou do Číny,není divu,spojkový set na tvoje audi se tam dá vyrobit za 30Kč a ty ji tady koupíš za 6 tisíc.Tomu říkám obchod a dělal bych totéž,kdybych v té situaci byl.
A bude to úplně jinak:
auta,vše co máš doma,hadry,elektronika,vešjeré díly na auto i hodně z jídla bude nebo je z Číny.Nikdo nekouká na to,aby to vydrželo 10 let,ale aby to prošlo zárukou 2-max.3 roky.
Měl jsem několik notebooků a ani jeden nevydržel více než 3-4 roky,pak se nevyplatil ani opravit.Vše je a bude z ČÍNY a důležité jsou peníze.Všichni jako ELIT,INtercars,APM,Benex,Štangl,ale i originální dovozci obcghodují a nakupují v Číně,jen se o tom nemluví.To je ale tázka času.
A ted proč to dělají:
Čínan dělá celý měsíc za 7 dolarů a navíc Čína sebou trochu hodila co se týče vývoje a kvality.Za desel let šli tak dopředu,jako my ne za 40 let.
Máš ještě nějaký dotaz?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Starline 10W-40

Příspěvek od Colommbo »

Nic ve zlém, ale jako kdybych poslouchal kluky u nás v hospůdce a takhle, jak je to podané, to až příliš připomíná zprávy agentury JPP anebo Rádia Jerevan... :) Kdo tomu chce věřit, ať věří, kdo nechce, nemusí a spoléhá na vlastní zkušenosti. Dotazy by byly, ale radši nemám žádné. Přeju hezký den! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Starline 10W-40

Příspěvek od skodovkar »

Já tomu klidně uvěřím. Prý ty sypající se řetězy na TSI byly z P.R.C., ale neviděl bych to tak černě. V Číně se začíná zvedat životní úroveň a to s sebou nese vyšší náklady na pracovní sílu. Taky stav životního prostředí je tam otřesný a Číňani se kvůli tomu (zatím v malém měřítku) bouří. A je fakt, že se opět výroba stěhuje zpět do ČR. Sice to není moc zjevný trend, ale už se dají první případy zaznamenat :wink:
emge
Příspěvky: 369
Registrován: pon bře 12, 2012 22:33

Re: Starline 10W-40

Příspěvek od emge »

Re: Macek
V príspevku si spojil niekoľko rozdielnych faktov.
1. Hlavným problémom "firemných" značiek je práve to, že nevieš, kto konkrétny výrobok vyrobil. Tiež som počul, že výrobok XY od Starline (a podobne) je kvalitný a je od kvalitného výrobcu. Lenže dodávateľ sa môže zmeniť zo dňa na deň, takže takáto skúsenosť nič neznamená. Prioritou je cena a v balení môže byť zakaždým niečo iné. Takáto kúpa je vždy "mačkou vo vreci".
2. V elektronike sa Číne darí. Svet je dnes závislý na počítačoch, ktorých komponenty sú vyrobené v Číne a blízkych ázijských krajinách. Ale riadenie a kontrola musí byť mimo Číny. Inak je kvalita na úrovni čínskych obchodov a trhovísk.
3. Niečo iné je však strojárenský priemysel a spracovanie kovov. Tu znamenajú čínske výrobky vždy kvalitatívny problém. Číňania nie sú schopní vyrobiť ani len kvalitné kladivo (skús si porovnať napr. kladivo Extol a Zbirovia - je to neporovnateľné). Čínske "kovové" náhradné diely do auta by som nechcel a je jedno, aká značka by bola napísaná na krabici.
Odpovědět