Spotřeba - a jiné

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarod72pm

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od jarod72pm »

S palubákem co mám zkušenost - tak spíš pozitivní. :wink: Pokaždé od tankování mi ukazoval menší dojezd než byl nakonec v reálu dosažen. Což beru jako přibližně do plusu s dojezdem a tedy následně i s potřebou.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Pokud několikráte neporovnáš údaje počítače s měřením a tankováním plná/plná, nemůžeš brát ani přibližně prakticky vůbec nic. Ale to neva... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarod72pm

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od jarod72pm »

Počítám to tak nějak na rezervu která se mi rozsvítí při dojezdu 80km , tedy co natankuji pak počítám s ujetými km +- je to jen odhad nikdy nevím kolik litrů benzínu mám v nádrži přesně na desetinu(decovku)
TeĎ už zhruba odhadem .
Ital

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Ital »

jarod72pm píše:S palubákem co mám zkušenost - tak spíš pozitivní. :wink: Pokaždé od tankování mi ukazoval menší dojezd než byl nakonec v reálu dosažen. Což beru jako přibližně do plusu s dojezdem a tedy následně i s potřebou.
No tak, větší dojezd než byl dosažen to opravdu ukazovat nebude. To by bylo jaxi blbé :idea: .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Sice jsou to jen údaje vycucané z palubního počítače a tedy absolutní čísla nejsou směroplatná, nicméně porovnáním spotřeby na ojetých Nokianech Line a nových Dunlopech BluResponse po ujetí zhruba 3000km a při stejném režimu jízd vychází úspora půl litru na sto ve prospěch nových gum... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ital

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Ital »

No prosím, jaký vliv má guma.
Co se týká PP, mám ho ve svém autě poprvé a spotřeba na tankování odpovídá PP (možná s minimálním rozdílem do 0,1 L). Rozdíl je navíc zvýšen maličkou korekcí ODO (+1%), kterou při výpočtu přičítám (odečítám). Zajímavé je, že PP při jízdě na neutrál ukazuje spotřebu 0,0 L, což určitě není pravda, ale výsledné hodnoty spotřeby to asi neovlivní. Naopak u škodovky PP při takové jízdě poctivě ukazuje spotřebu, ale ve výsledku na tankování jsem se nějak nemohl dopočítat (škodovka není moje, takže to hůře sleduji, ale spotřeba byla při výpočtu znatelně vyšší).
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Colommbo »

Spotřeba na displeji BC 0,0 při volnoběhu je opravdu zvláštní, asi to tak je prostě nastaveno...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Ital píše:...Naopak u škodovky PP při takové jízdě poctivě ukazuje spotřebu, ale ve výsledku na tankování jsem se nějak nemohl dopočítat (škodovka není moje, takže to hůře sleduji, ale spotřeba byla při výpočtu znatelně vyšší).
Toť koncernová klasika: PP ukazuje spotřebu nižší, než je ralita, a aby se člověk ani nemohl dopočítat, tak ODO hlásí více ujetých km a rovněž rychloměr je silně optimistický...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:Spotřeba na displeji BC 0,0 při volnoběhu je opravdu zvláštní, asi to tak je prostě nastaveno...
Je to ještě jednodušší, než to na první pohled vypadá: ten PP neumí při stání vozidla přepočet spotřeby na hodinu běhu motoru a spotřeba na volnoběh při jízdě je pod jeho rozlišovací schopností. Správně by tam tedy neměly být nuly, ale pomlčky (tzv. "out of bounds").
Ital

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Ital »

To bych neřekl. Mě nejvíce lže ODO i tacho u Suzuki (auta), tolik jako u žádného jiného auta. Na motorce je naopak ODO přesný a tacho nelže moc. U škodovek je chyba ODO a tacho celkem přiměřená, u PP na spotřebu mi přijde velká, ovšem musel bych to přesněji ověřit.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Konkrétní příklad - Octavia01 1,8T: ODO +3 až 6% (porovnáním s Google maps + GPS), tachometr + 10% (porovnáním s GPS), spotřeba dle PP -15% (porovnáním s kalkulačkou při pravidelném tankování do plna).
Ital

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Ital »

Ano, to by mohlo být.
Ital

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Ital »

Co PP měří při stání jsem ani nestudoval. Tuhle, mám za to, jsem měl přepnuto na okamžitou spotřebu a při stání tam bylo 30,0 (bez záruky). Spíš mě zaujala ta spotřeba při jízdě na neutrál, a to vím jistě, kdy 0,0 je nesprávný údaj a je tam za těchto podmínek stále. U škodovky, v závislosti na rychlosti jízdy, tam skáče spotřeba kolem 2 L.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Pitris »

Juniorův Lexus - při stání a volnoběhu ukazuje měřič okamžité spotřeby max a za jízdy na neutrál těsně nad nulu (je to ručičkový měřič).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jerry3 »

Ručičkový měřák nelze přepnout z l/100km na l/hod. Proto takto ukazuje zcela správně.
Odpovědět