Spotřeba - a jiné

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Snažil jsem se splynout s davem, tedy netuším, o čem píšeš.
Itall

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Itall »

Pak já netuším, jak jsi mohl mít spotřebu 6,5 L. Nebo, možná...všiml sis, že auto má 5 rychlostních stupňů? Je možno jezdit také na trojku, dokonce na čtyřku a nedejbóže i na pětku :shock: . Když se tak splývá s tím davem :idea: .
Návštěvník

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

Limit 100, plnej knedlík za 2 a 70 na tacháči. :evil: Jak mívám problém s rychlostními limity "shora", tak tady jsem je měl rovněž, ale "zdola" - pro daný vůz jednoduše nedosažitelné. :twisted:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od NOVON »

modelar,bigbang: 15 let jezdim s auty na lpg,tak me ty vase argumenty "proti" pripadaji jako smesne,to se na me nezlobte.Radeji fakt budu jezdit kilometr za 1.10 kc nez za 2.40 kc.To auto a motor ten plyn bez problemu zvladne,tak ja jsem v klidu.
Jako recept jak usetrit je to pro toho,kdo najezdi min 20 tis.km rocne..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

NOVON píše:Jako recept jak usetrit je to pro toho,kdo najezdi min 20 tis.km rocne..
No a právě tohle, "jako recept", si z pozice toho, kdo najezdí přinejmenším oněch zmíněných 20 tis. km ročně, dovolím označit za naprostou píčovinu. Důvody jsem již výše specifikoval.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od NOVON »

modelar: No tak pokud mas primovstrikovy motor nebo hodne casto jezdis do podzemnich garazi..tak to muze byt problem,to jo.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

V Evropě máš města, a že jich je už dnes většina, kde snad kromě P+R na jejich úplném okraji nenajdeš jediné parkoviště, kam by nebyl zákaz vjezdu s LPG. Ale hlavně, pokud už najezdím ročně hodně km, nebudu je v dnešní době najíždět v technicky zaostalém auťáku jen proto, abych si do něj vůbec mohl nechat instalovat LPG. :idea:
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1862
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od BigBang »

Teď absolutně nechápu, Návštěvníku, o co ti jde? Novon má nějaký auto, co na tom, že je čtvrt století starý když je v dobrý kondici, najíždí s ním relativně dost kilometrů, tak se rozhodl, že do něj dá LPG. Toto rozhodnutí ho zřejmě nijak neomezuje, tak nevím kam míříš. Já bych si do auta LPG nedal třeba kvůli těm podzemkám, ale respektuji rozhodnutí druhých, když tak učiní :wink:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Návštěvník

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Návštěvník »

BigBang píše:Teď absolutně nechápu, Návštěvníku, o co ti jde?
Jde mi výhradně o neoprávněnost prezentace přestavby na LPG jako univerzálního receptu na "drahý benzín" - viz úplný začátek debaty k tomuto tématu.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

Mám dojem, že omezení pro LPG jsou kromě garáží i na trajektech, a to už by mně vadilo - asi nepřekonatelně.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

BigBang píše:
Když teď koukám na nějaký fotky, tak to vypadá, že jsou klasicky po 120° i u těch prvních verzí. Ono kdyby byly kliky po 90° (aneb uříznu jeden válec), tak by to udělalo takovýho bordelu, že by to bylo prakticky nevyvážitelný. Záleží i na pořadí vznětů...
Obrázek
Koukám na to v mobilu, takže nemohu soudit, ale i tak mi přijde, že tam těch 120 stupňů není. Ale nehádám se, moc rád bych znal pravdu. Chtělo by to řez.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Pitris »

Co jde třeba o "haťapku", tak Wikipedie píše....
:arrow: "Motor tehdy vznikl odebráním jednoho válce z jednotky 1,6 16V 77 kW, vrtání a zdvih pístů zůstal stejný (76,5 x 86,9 mm). Jiná je samozřejmě i kliková hřídel se zdvihy posunutými o 120°. Aby byl chod tříválce bez silných vibrací, pod klikovou hřídelí v bloku motoru nalezneme protiběžný vyvažovací hřídel. Tím se však motor nezbavil vibrací úplně."....:arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od NOVON »

modelar: Jo tak daleko s tim asi nikdy nepojedu,abych resil trajekt.Nijak me to k mori netahne a vzhledem k nemoci me zeny to ani nejde.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od Jezevcik »

V tom je Jarda "nevinně", o trajektu jsem psal já a ani na sto procent nevím, jestli to platí všude ☺
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Spotřeba - a jiné

Příspěvek od NOVON »

bigbang:Diky za pochopeni,to auto je fakt v cajku celkove,jinak bych tam plyn nedaval.Nejezdilo se s nim drive hodne,to pokryvala oktavka,ale uz me omrzela a tak s ni jezdi zena,ktere nevadi,ze je to trakar..Jina moznost jezdit v srdcovce a nezbankrotovat na palivu,je dat to "do plynu".Tak to vidim ja a takove jsou moje moznosti.
Modymu totiz lezi "koncernaci" jako "trn v pate",cehoz si snad uz musel vsimnov kazdy uzivatel tohoto fora.Tak se snazi je "srazit" pri kazde sebemensi prilezitosti,coz je velice smutne...
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět