Slick ano či ne

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Tonda Vopička

...

Příspěvek od Tonda Vopička »

Ne aby vás někoho napadlo nacpat nejakej prřípravek s teflonem do motoru ! Když už tam něco přidávat chcete, tak snad jen MoS2. Ten aspoň funguje.
Tvr

Re: Slick ano či ne - dlouhodobé používání

Příspěvek od Tvr »

Tak já jsem dal Slick 50 do Š100 při nějakých 115 000 km, spotřeba mi klesla asi o 1 l a stoupat začala asi po 50 000km. S motorem jsem dojezdil na 183 000, kdy už netěsnily pístní kroužky. Možná jsem měl dát Slick znovu.

Pak jsem ho použil do Peugeotu 405, 1,9 (komůrkový diesel). Nájezd 160 000 dle tachometru, ale dle opotřebení interiéru a karoserie zjevně stočený aspoň o 200 000 - 300 000 km. Spotřeba spadla z nějakých ca. 7l na 4 - 4,5 a to po městě. (Na plnou nádrž 70 l jsem najížděl i přes 1500 km). Motor dojezdil při 284 000 na tachometru - praskla hlava motoru, tedy těžko to mohl způsobit Slick.

Chrysler Grand Voyager, 2,5 TDI (WM), Slick 50 při ca. 170 000, spotřeba stoupla z 7,5 na asi 10 l /100 km. Motor dojezdil při 193 000 - celkově vysoké opotřebení všech dílů motoru, jak kdyby měl najeto tak 500 000.

Momentálně Citroën Xara, 1,9 TDI, dal jsem 0,5 l Slicku místo 0,75 při nájezdu 230 000. Spotřeba se snížila z 6,6 na 4,8 l. Tak uvidím, jak ten motor dlouho vydrží...

Podle mě to vnitřní tření snižuje a motoru to neublíží, asi těžko by klesla spotřeba, kdyby se nesnížilo vnitřní tření motoru.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Jezevcik »

Pokud to člověk dá do zdevastovaného auta, o kterém ví, že ho dojezdí a pak půjde rovnou na vrak, pak možná ano. Jinak to tam nemá co dělat. Výrobci olejů tu jsou mnohem déle než tito šarlatáni, chemii znají a kdyby usoudili, že je to pro provoz potřeba a z dlouhodobého hlediska neškodí motoru, tak už to dávno používají ve velkém.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Pitris »

Ano, tak jak píše jezevčík. Mám stejný názor. Do motorového oleje by nic navíc přijít nemělo, bo i když to nějakou vlastnost oleje asi vylepší, tak to "rozhodí" jinou.... A netuším jak třeba Ekolube či Bishop's, ale "blahé paměti" třeba Slick a Militec ještě před několika lety obsahovaly chlór - ano, mazivost vynikající, ale taky silně korozivní....:(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od rousini »

Já jsem kdysi L.P. dal do Š-120 nějaký přípravek na metalické bázi, byla to vždy jednorázovka do nové náplně oleje. Trošku to něco dělalo možná malinko stichla.
Pak jsem měl Fávo a tam jsem dal Ekolube. Nic se nestalo, tím myslím bylo to k ho_nu.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od lengy60 »

Před pár dny na jiném fóru se jeden kolega na tahle aditiva do oleje ptal.Prý motor maká jak má už 200.000 km a tak by mu chtěl přilepšit. :D Když jsem mu napsal,že pokud chce motoru i sobě udělat radost,tak ať zkrátí výměnu oleje,tak ... :shock: Proběhla nějaká diskuze,pak jsem mu poslal tohle
http://www.mjauto.cz/html/teflon-aditivum-oleje.html a myslím si,že ho to přešlo. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Pitris »

rousini píše:Trošku to něco dělalo možná malinko stichla....
Jo, takto - a většinou JENOM takto některé ty "oživovače" motoru fungují. A ono se není co divit když se do oleje nalije půl litru čehosi co svojí hustotou připomíná napůl med a napůl vazelinu A00....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: ...

Příspěvek od Pitris »

Když už tam něco přidávat chcete, tak snad jen MoS2. Ten aspoň funguje.
No - možná :o Ale za splnění dvou podmínek:
1) přímo olej s MoS2 (např. Liqui Moly či Fuchs)
2) motor nemá hydroštely....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:
rousini píše:Trošku to něco dělalo možná malinko stichla....
Jo, takto - a většinou JENOM takto některé ty "oživovače" motoru fungují. A ono se není co divit když se do oleje nalije půl litru čehosi co svojí hustotou připomíná napůl med a napůl vazelinu A00....
Ne ne, to bylo jenom nějaké malé balení kolem 20-50ml. Už si nepamatuju všechny efekty je to přes čtvrtstoletí zpět...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Pitris »

Však já napsal "některé"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Návštěvník »

Tak já jsem Slick nalil v cca roce 1998 do Š120, která měla zajetý motor po generálce (cca 10 tisíc). Bylo všeobecně známo, že škodovky měly interval generálky okolo 100 tisíc km. Možná jsem měl štěstí, ale já to auto prodal s najetými 300 tisíci na generálku a motor šlapal jak hodinky. Ještě několik let jsem ho vídával u nového majitele. A to byl ještě motor, co měl obtokovou filtraci oleje. Dával jsem tam M8AD (možná M8ADS už si přesně nepamatuji) a měnil po 5ti tisících. A papal jen benzín Super.

Ale je možné, že jsem měl jednoduše štěstí, nebo jsem se strefil do správného okamžiku aplikace, protože znám i jiná auta, kterým Slick byl platný jako mrtvému zimník.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Dával jsem tam M8AD (možná M8ADS už si přesně nepamatuji) a měnil po 5ti tisících....
Toto bylo pro motor zřejmě důležitější než Slick.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od bloke »

To tak vyzerá keď dve strany používajú rovnaké zbrane, tu v textovom súboji presviedčania svojimi „argumentami“...
Avco a Teledyne, dva největší výrobci letadel došli ke stejnému závěru“.
Potom aj ich ostatné informácie v článku vyznievajú ako vyfabrikovane vytiahnuté z rukáva.
lengy60 píše: Proběhla nějaká diskuze,pak jsem mu poslal tohle
http://www.mjauto.cz/html/teflon-aditivum-oleje.html a myslím si,že ho to přešlo. :mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od bjukemen »

ked sme pri aditivach, ma nejaky vyznam pridavat do oleja aditivum na baze ZDDP, cize to co uz v oleji je.? resp mate skusenosti.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Slick ano či ne

Příspěvek od Pitris »

V oleji jsou už aditiva namíchaná ve správném poměru a čímkoliv co do oleje přidáš ten poměr změníš....
Ale je jasné že olej určený pro DPF bude mít těch "dobrých" aditiv míň než racing olej nebo i než obyčejná full saps A3/B3....
Veškeré tady ty přídavné "aditiva" - když už zafungují, tak na chvíli. Není to dlouhodobá ochrana motoru.... Raději častěji měnit oil. http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-m ... vych-oleju
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět